Maza guļamistaba? 5 risinājumi veiksmīgam interjera dizainam

1 komentārs
Maza guļamistaba? 5 risinājumi veiksmīgam interjera dizainam

Avots: Pixabay.com

Miega kvalitāte nav tieši atkarīga no guļamistabas platības, taču uzturēties piekrautā mazā istabā var būt nomācoši. Ja nav palaimējies būt plašas guļamistabas īpašniekam, tās vēl nav pasaules beigas – lasi tālāk, kā vizuāli paplašināt guļamistabu ar vienkāršiem paņēmieniem!

1. Izvēlies zemu mēbeļu izvietojumu
Izplatītākais mazu telpu iemesls ir zemi griesti, tāpēc interjera dizainam pirmām kārtam jānoslēpj šis trūkums. Augsti plaukti, masīvi iebūvējamie skapji no grīdas līdz griestiem, gultas ar lielu galvgali – visas šīs mēbeles lieliski izskatās plašās telpās, bet mazā dzīvoklī jāmeklē citi risinājumi.

Nosaki mēbeļu augstuma robežu nedaudz augstāk par sienas vidusdaļu un izvēlies gultu bez galvgaļa un masīva korpusa. Ultramodernas gultas, piemēram, kontinentālās, veiksmīgi izskatās tikai lielās istabās, bet mazai guļamistabai iegādājies vizuāli vieglu, stabilu gultu bez papildu dekoriem.
2. Atbrīvojies no masīviem gaismekļiem un citiem apjomīgiem interjera rotājumiem
Neviens nesaka, ka naktslampiņas ir nevajadzīgs priekšmets, taču itin bieži šie gaismekļi ir pārāk lieli mazām telpām, it īpaši, jo tos izvieto simetriski no abām gultas pusēm. Lai atvieglotu interjeru, izvēlies to vietā mazas sienas lampas ar gaišu abažūru vai arī naktslampas ar minimālistisku dizainu.

Šo padomu var izmantot arī attiecībā uz guļamistabas mēbelēm – mazā telpā pat parasti nakts skapīši ”apēd” platību. Ja ideja pilnībā atbrīvoties no nakts skapīšiem šķiet pārāk revolucionāra, nomaini tos uz nelieliem plauktiem sienas krāsas tonī. Tas gan atbrīvos vajadzīgos kvadrātmetrus, gan veicinās kārtību guļamistabā, jo mazu plauktu nemaz nav tik viegli piekraut ar mantām.

3. Izvēlies vizuāli vieglas mēbeles uz kājiņām
Lakoniska guļamistaba tikai ar gultu un skapi ir retums – mājīguma sajūtai ir vajadzīgi arī krēsli, tualetes galdiņi, kumodes, veļas kastes. Visas šīs mēbeles var izvietot arī nelielā guļamistabā, taču ar vienu nosacījumu – mēbelēm jāstāv uz kājiņām. Jo vairāk grīdas ir redzams telpā, jo vizuāli lielāka šķiet istaba. Pat masīvs mīkstais krēsls retro stilā izskatās vieglāk, ja tam ir kājiņas, bet mēbeles, kas ar visu savu apakšējo virsmu stāv uz grīdas, padara telpu piekrautu. Papildu pluss – mēbeles uz kājiņām atvieglo grīdas uzkopšanu.

4. Pieturies pie lakoniskām krāsu paletēm
Mēbeļu un mājas tekstila krāsas var izglābt vai pazudināt mazu guļamistabu. Nelielās telpās tumšas krāsas labāk izmantot tikai kā retus akcentus, bet kopējo interjera tēlu veidot gaišu un neuzkrītošu. Tas it īpaši attiecas uz gultas veļas dizainu, jo gulta ir ikvienas guļamistabas pamatelements, kas piesaista visvairāk uzmanības. Lai vizuāli paplašinātu telpu, izvēlies gultas veļu gaišās krāsās, bet, lai guļamistaba nekļūtu garlaicīga, piešķir rozīnīti ar pāris tumšiem dekoratīvajiem spilveniem un rakstainu segu.

5. Nebaidies eksperimentēt ar mēbeļu izvietojumu Tikai pats guļamistabas īpašnieks var vislabāk saprast, kā visērtāk izvietot mēbeles. Atmest ar roku stereotipiem ir vieglāk, smeļoties iedvesmu dizaina blogos – gan rakstiskā, gan video formātā. Kurš teica, ka gultai vienmēr jābūt istabas vidū, bet plauktiem jāstāv pie sienas? Jo mazāka guļamistaba, jo pārdomātākam jābūt tās interjeram, tāpēc uzdrošinies būt oriģinālam un ģimenes lokā iegūsi lieliska dizainera reputāciju!

Veiksmīgam guļamistabas dizainam vajadzēs gan mēbeles, gan interjera aksesuārus un piemēroto tekstilu. Lai netērētu laiku pirkumiem, ieskaties e-veikalā, kur visu nepieciešamo var iegādāties uzreiz – 1a.lv plašā klāstā piedāvā gultas un citas mēbeles, kā arī piederumus guļamistabai. Apmeklē 1a.lv mājaslapu un izvēlies ērti!

1 komentārs