Matu krāsa. No kādām sastāvdaļām sastāv jūsu matu skaistums?

0 Komentāru
Matu krāsa. No kādām sastāvdaļām sastāv jūsu matu skaistums?

Strīdi par matu krāsas ”veselīgiem” un ”neveselīgiem” komponentiem nekad nenomierināsies. Neskatoties, vai jūs uztverat matu krāsu, kā draugu vai, kā ienaidnieku – ir jāzina, no kādiem elementiem tā sastāv.

Dabīgas sastāvdaļas, ķīmiskās, inovatīvas vai pārbaudītas – sev piemērotāko matu krāsu jūs varēsiet atrast šeit – viss matu kopšanai, matu veselībai un koptam izskatam. Bet, pirms mēs runājam par sastāvu, uzreiz jāatspēko daži mīti.

mīts – “profesionālās krāsas neatšķiras no kosmētikas”

Bieži vien daudzas meitenes uzskata, ka atšķirība starp profesionālo krāsu un sadzīves ķīmijas veikalos nopērkamo ir tikai cena.  Bet tas ne vienmēr tā ir.  Pirmkārt, tā ir kvalitāte.  Profesionālās un dārgās krāsās sastāvdaļas ir daudz labākas nekā budžeta segmenta krāsās.  Līdz ar to var saprast, ka augstas kvalitātes sastāvdaļas tik ļoti nekaitēs matiem un to ietekme būs labāka, sedzošāka. Labas sastāvdaļas – nevar maksāt lēti!

mīts – “krāsvielas bez amonjaka ir absolūti nekaitīgas.”

Diemžēl nav nekaitīgu krāsu.  Reklāma krāsošanu bez amonjaka sauc par revolucionāru sasniegumu skaistumkopšanas nozarē.  Amonjaka vietā pastāvīgajās krāsās tiek izmantots tā analogs – etanolamīns.  Šī viela ir nekaitīgāka par amonjaku.  Etanolamīnam ir mazāk agresīva ietekme uz matiem, bet iegūtais tonis tiek ātri nomazgāts.  Tāpēc matu krāsošana bez amonjaka, kuras priekšrocības un kaitējums joprojām izraisa karstas debates, galvenokārt tiek izmantota tonizēšanai.

mīts – “nekaitīgās krāsas”.

Nav nekaitīgu krāsu.  Tomēr tagad skaistumkopšanas industrija nestāv uz vietas un krāsvielas ir patiešām kļuvušas maigākas pret matiem.

Kādas ir krāsvielu pamata sastāvdaļas?

  • Bāzes krēms

Vairumā gadījumu bāzes krēms ir eļļas un ūdens emulsija.  Matu krāsās izmanto divu veidu emulsijas: eļļa ūdenī vai ūdens eļļā.

Tauku spirti, emulgatori un virsmaktīvās vielas ir arī tipiskas bāzes sastāvdaļas. Dažos gadījumos pastāvīgās krāsās tiek izmantota gēla bāze.

  • Para-krāsviela = pusfabrikāta krāsa

Tās ir mazas, neattīstītas pigmenta molekulas, kas spēj iekļūt matos, veidojot lielas modificētas pigmenta molekulas.  Tipiski krāsu pusfabrikātu piemēri ir paratolilēndiamīna sulfāts, rezorcīns un meta-aminofenols.

  • Tiešie pigmenti

Tās ir “tiešās” krāsvielas, gatavas, aktivizētas pigmenta molekulas.  Tos galvenokārt izmanto daļēji pastāvīgos preparātos, kā arī dažās pastāvīgās krāsās, lai uzlabotu krāsotu matu spīdumu un spilgtumu.

  • Sārmaini komponenti

Atbild par matu kutikulārā slāņa atvēršanu, kā rezultātā aktīvās sastāvdaļas, jo īpaši krāsu pusfabrikāti, var iekļūt matu struktūrā.  Sārmainās sastāvdaļas otrā funkcija ir katalizēt oksidatīvo reakciju starp krāsainiem pusfabrikātiem un ūdeņraža peroksīdu.  Vairumā gadījumu sārmains komponents ir amonjaks.

  • Kopšanas sastāvdaļas

Kopšanas līdzekļus ir grūti iekļaut pastāvīgās krāsvielās ar augstu pH.  Tas ir saistīts ar faktu, ka lielākā daļa tradicionālo kopšanas sastāvdaļu nav izturīgas pret krāsas sārmaino vidi, tomēr dažas polimēru sastāvdaļas un savienojumus, kuru pamatā ir silikons, var veiksmīgi izmantot matu krāsošanas līdzekļos.

  • Antioksidanti

Antioksidanti uzglabāšanas laikā palīdz novērst krāsainu pusfabrikātu priekšlaicīgu oksidēšanos krāsvielas mēģenē.  Tipiski antioksidanti ir nātrija sulfāts un nātrija ditionāts.  Askorbīnskābe vai C vitamīns var darboties arī kā antioksidanti.

  • Sarežģītas sastāvdaļas

Šīs vielas aptver metāla suspensijas, kuras tās ražošanas laikā var nokļūt krēmkrāsā, kā arī izolē šo suspensiju krāsvielas sastāvā no saskares ar ūdeņraža peroksīdu krāsošanas maisījuma sagatavošanas laikā.

  • Aromatizētāji

Smaržas tiek pievienotas nepatīkama tehniska smakas un amonjaka maskēšanai.

  • Oksidētājs

Kopā ar amonjaku vai tā atvasinājumu izdala atomu skābekli, citiem vārdiem sakot, siltumu.  Šis karstums aktivizē amonjaku vai monoetalīnu, lai atvērtu kutikulārā slāņa zvīņas, un šis siltums arī palīdz krāsojošajam pigmentam nostiprināties starp matu struktūras slāņiem.

  • Amonjaks

Vai tā atvasinājums atver kutikulas zvīņas un ļauj iekrāsoties krāsojošajam pigmentam un oksidētājam. Krāsojošais pigments tiek fiksēts matu iekšpusē un rada jaunu matu krāsu.

0 Komentāru