Latvijas Airēšanas federācijas kongresā piedalīsies olimpiskais vicečempions Sauļus Riters no Lietuvas.

0 Komentāru
Latvijas Airēšanas federācijas kongresā piedalīsies olimpiskais vicečempions Sauļus Riters no Lietuvas.

Trešdien, 15. septembrī, viesnīcā ”Lielupe” norisināsies Latvijas Airēšanas federācijas kongress. Kongresa formāts paredz trīs sadaļas – prezentācijas, diskusiju bloku un ideju sesijas. Kongresā uzstāsies vairāk nekā 25 delegāti, tostarp Rio olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs un Tokijas olimpiādes finālists Sauļus Riters.

Kongresa ietvaros Latvijas Airēšanas federācijas biedriem, sportistiem, treneriem, tiesnešiem un airēšanas entuziastiem būs iespēja uzklausīt, uzdot jautājumus, izteikties un apmainīties ar viedokļiem. Dienas garumā paredzētas lekcijas un diskusijas gandrīz ar visām iesaistītajām pusēm, kas nodrošina Airēšanas sporta attīstību Latvijā – sporta skolu pārstāvjiem, treneriem, veterāniem, sporta organizāciju vadību, pašvaldību vadītājiem, augstskolu sporta vadību, tiesnešiem un, protams, pašiem sportistiem.

Šobrīd dalību kongresā, kas šāda formātā norisināsies pirmo reizi Latvijā, apstiprinājuši vairāk nekā 20 viesu, kas uzstāsies kongresā ar prezentācijām vai piedalīsies Kongresa debašu paneļos, tostarp Žoržs Tikmers ( LOK), Sergejs Čevers ( MSĢ), Sandis Riekstiņš ( IZM), Andrejs Elksniņš (Daugavpils), Elza Gulbe, Egons Lavendelis (RTU Sports), U. Bisenieks (LU Sports), u.c.

Kongresa īpašais viesis būs Lietuvas airētājs Sauļus Riters – trīskārtējais olimpietis, sudraba medaļas ieguvējs Rio olimpiskajās spēlēs 2016. gadā -, kurš nupat ar svaigām atziņām atgriezies no Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Latvijas Airēšanas federācijas prezidents Henrijs Bukavs:

”Latvijas Airēšanas federācijas kongress ir nozīmīgākais publiskais gada notikums mūsu sporta organizācijai. Šī ir iespēja uzklausīt, izteikties un apmainīties ar viedokli par airēšanas sporta turpmāko attīstību Latvijā un nospraust mūsu mērķus. Esmu iepriecināts par plašo pārstāvniecību mūsu diskusiju paneļos, par Latvijas sporta organizāciju, Augstskolu sporta un Pašvaldību atsaucību piedalīties mūsu kongresā. Īpaši priecājos par mūsu pašu treneru, sportistu un Baltijas trīskārtējā olimpisko spēļu dalībnieka un medaļnieka Sauļus Ritera (LT) klātbūtni un dalīšanos savā pieredzē, kas kalpos par iedvesmu mūsu jaunajiem sportistiem.”

Aicinām žurnālistus pieteikties līdz 14. septembrim Latvijas Airēšanas federācijas kongresa klātienes apmeklējumam. Kongresa delegātu elektroniskā pietiekšanās www.rowing.lv

Interviju laiks ar Sauļu Riteru ir ierobežots, lūdzu pieteikties laikus līdz 13. septembrim, saskaņojot intervijas laikus. Papildu informācija pa tālr.: 29250465 ( Sandija Emsiņa)

Latvijas Airēšanas federācijas kongress notiks, ievērojot LR spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Pasākumu varēs apmeklēt, uzrādot derīgu Covid digitālo sertifikātu, kas apliecina personas vakcinācijas procesa pabeigšanu vai COVID-19 pārslimošanu, vai negatīvu Covid testu (derīgs 48 stundas) un personas apliecinošu dokumentu.

Latvijas Airētāju savienība, kas uzskatāma par Latvijas Airēšanas federācijas priekšteci, dibināta 1924. gadā. Pēc Latvijas valsts Neatkarības atgūšanas 1990. gada 20. septembrī Šveicē Latvijas Airēšanas federācija tika uzņemta Starptautiskajā Airēšanas federācijā (FISA). Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 150 licencētu airēšanas sportistu. Jau no 1991. gada Latvijas airētāji startē Eiropas un pasaules čempionātos , kā arī olimpiskajās spēlēs.

www.rowing.lv

https://www.facebook.com/AiresanaLAT

0 Komentāru