Lai vecie kafijas automāti atkal kļūst jauni!

0 Komentāru
Lai vecie kafijas automāti atkal kļūst jauni!
Gpointstudio

Nevis izmest, bet salabot, un sākt jaunu dzīvi! Šovasar “Es mīlu kafiju” īsteno projektu, kurā aicina kafijas mīļotājus atbrīvoties no saviem vecajiem un bojātajiem kafijas automātiem dabai drošā veidā – ziedojot labdarībai.

Nav nekāds noslēpums, ka daudziem ikdiena ir strauja un piepildīta, tāpēc ir saprotams, ja dažreiz vieglāk un ātrāk ir iegādāties kaut ko jaunu, nevis remontēt jau esošo. Diemžēl šis steidzīgais gadsimts atstāj lielu ietekmi uz vidi, jo šāda dzīvesstila ietekmē derīgas un labas lietas nonāk atkritumu poligonā.

Šī problēma ir īpaši nozīmīga, jo elektroniskie atkritumi ir bīstami – tie satur dažādas toksiskas vielas un piemaisījumus, kuri ir bīstami kā videi, tā cilvēkiem. Ja elektroniskie atkritumi netiek pareizi apsaimniekoti un iznīcināti, tie nonāk kopējos atkritumos. Ar laiku tie sāk sadalīties un izdalīt toksiskās vielas – beriliju, svinu, kadmiju u.c. Lieki piebilst, ka šīs vielas iesūcas augsnē un izjauc normālo metālu un minerālvielu līdzsvaru, radot piesārņojumu, ko uzņem gan augi, gan dzīvnieki.

Foto: Lookstudio

Taču ir skaidrs, ka lietas un ierīces mēdz sabojāties – un ne visiem pietiek laika vai prasmju tās salabot. Turklāt arī īstā meistara meklējumi var sagādāt galvassāpes. Tāpēc, lai izvairītos no lietotas elektronikas nonākšanas atkritumu poligonos, “Es mīlu kafiju” aicina līdz pat 31. augustam nodot savu veco kafijas aparātu jaunai dzīvei. Akcijas ietvaros ikvienam būs iespēja savu lietoto kafijas automātu nodot Es mīlu kafiju pārziņā, pretī saņemot atlaidi jauna kafijas automāta iegādei. Savukārt meistari bojātos automātus saremontēs, lai vēlāk tos nogādātu sabiedriskā labuma un labdarības organizācijās.

Šī iniciatīva ir veids, kā iepriekšējiem saimniekiem no automātiem atbrīvoties, nenodarot kaitējumu videi. Turklāt apkoptie un saremontētie kafijas automāti varēs turpināt savu dzīvi, ar karstiem dzērieniem lutinot tos, kam garda un kvalitatīva kafija līdz šim nav bijusi tik pieejama.

Ja esi labdarības organizācijas darbinieks vai ja zini kādu organizāciju, kas būtu ieinteresēta ziedojuma saņemšanā, sazinies ar “Es mīlu kafiju” sociālajos tīklos vai rakstot uz [email protected].

Foto: Claudia Van Zyl

Lietoti kafijas automāti var būt tikpat uzticami un jaudīgi kā jauni, ja tos pienācīgi aprūpē. Tāpēc visi saņemtie kafijas automāti tiek apkopti, salaboti un nogādāti kādā no labdarības vai sabiedriskā labuma organizācijām.

Ja esi kafijas automāta īpašnieks un vēlies iesaistīties šajā iniciatīvā, seko norādījumiem:

  1. Nofotografē savu kafijas automātu;
  2. Pievieno nelielu aprakstu par tā tehnisko un vizuālo stāvokli, kā arī automāta modeli;
  3. Noskati sev jaunu kafijas aparātu, un pievieno tā saiti no www.esmilukafiju.lv;
  4. Sūti ziņu uz [email protected] vai sazinies ar “Es mīlu kafiju” kādā no sociālajiem tīkliem;
  5. Saņem līdz pat €100 atlaidi jauna kafijas aparāta iegādei;
  6. Dodies uz “Es Mīlu Kafiju” galveno veikalu Rīgā, Valmieras ielā 43, lai nodotu veco kafijas automātu un iegādātos jaunu!
Gaidīti ir gan pupiņu, gan kapsulu kafijas automāti, turklāt pieņemtas tiek pat tās ierīces, kuras nav pirktas “Es mīlu kafiju” veikalos. Galvenais, lai kafijas automāts nenonāktu atkritumos, un dāvinātu iespēju mieloties ar kafiju kādam citam! Visu akcijas laiku regulāri tiks apkopots iegūto kafijas automātu daudzums, kā arī atlasītas organizācijas, kurām piešķirt kādu no ierīcēm.

Nododot projektam lietotos kafijas automātus, īpašniekiem būs iespēja saņemt atlaidi līdz pat €100 jauna kafijas automāta iegādei.

Foto: ES MĪLU KAFIJU

Piešķirtā atlaide būs labs starta kapitāls jaunas ierīces iegādei. Meklējot, kurš būs labākais kafijas automāts mājai, iesakām apskatīt kafijas automātu atsauksmes, lai spētu orientēties plašajā piedāvājumā. Bet, ja ir vajadzīga palīdzība izvēles izdarīšanā – nekautrējies vaicāt palīdzību “Es mīlu kafiju” ekspertiem.

Lai kafijas automāti kalpotu ilgi un labi, ir svarīgi par tiem parūpēties! Lūk daži padomi, kā panākt ilgstošu sadarbību ar savu kafijas pagatavošanas ierīci:

  • Veic caurulīšu tīrīšanu, lai atbrīvotos no piena un kafijas paliekām;
  • Katru dienu notīri kafijas padeves uzgali;
  • Ik nedēļu veic automāta tīrīšanu ar šim mērķim paredzētajām tīrīšanas tabletēm;
  • Ikdienā lieto filtrētu ūdeni, lai novērstu pāragru automāta aizkaļķošanos.

Jāatceras, ka, jo vairāk izmanto kafijas automātu, jo biežāk nepieciešams to tīrīt. Piena un kafijas paliekas ātri vien sakrājas šaurajās šķidruma padeves caurulītēs, kas var radīt gan aizsprostojumus, gan arī nepatīkamu piegaršu pašai kafijai.

“Es mīlu kafiju” aicina rūpēties par apkārtējo vidi, kopjot savu kafijas pagatavošanas ierīci, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk. Tomēr, ja tā ir nokalpojusi, nolietota vai salūzusi un vēlies iegādāties jaunu – iesaisties akcijā un dod iespēju baudīt labu kafiju arī citiem! Vairāk par akciju lasi šeit!

0 Komentāru