Kur droši nodoties ekstrēmākiem auto priekiem?

0 Komentāru
Kur droši nodoties ekstrēmākiem auto priekiem?
Pexels.com

Daudzi autovadītāji šad un tad vēlas kārtīgāk iespiest grīdā gāzes pedāli un izjust savas automašīnas patieso jaudu. Lieki piebilst, ka kopējā satiksmē šādas izdarības veikt nedrīkst, taču adrenalīna pilnu izbraucienus iespējams veikt vairākās auto trasēs visā Latvijā. Ja šis temats aktuāls arī tev, esi nonācis pareizajā vietā – turpini lasīt un uzzini, kur ar savu (vai trasē pieejamo) auto vari mesties piedzīvojumos!

1. variants: sporta komplekss 333

Cilvēkiem, kuri ar motorizētām izpriecām nav uz jūs, sporta komplekss 333 komentārus neprasa – tajā pieejamas ļoti dažādas aktivitātes:

  • Izbraucieni ar kartingu;
  • TRACK DAY jeb auto treniņu diena, kurā trasē iespējams doties ar savu personīgo auto (trasē nedrīkst atrasties automašīnas ar riepām, kas aprīkotas ar radzēm);
  • Drošas Braukšanas Poligons – tava iespēja apgūt dažādas braukšanas prasmes, stimulējot tādus apstākļus kā akvaplanēšanu, sānslīdi, negaidītus šķēršļus, un citus;
  • Kvadriciklu un motociklu, kā arī trases īre;
  • CSDD apmācības tiem autobraucējiem, kuri nogrēkojušies un sakrājuši astoņus vai vairāk ceļu satiksmes pārkāpumu punktus.

Sporta kompleksā 333 regulāri notiek arī dažādi pasākumi, kā arī kompleksa teritorijā iespējams nodoties ūdens priekiem, pludmales volejbolam, citām aktivitātēm un piknikam. Savukārt, kad dažādas aktivitātes izbaudītas, iespējams notiesāt gardu maltīti kafejnīcā vai nakšņot kādā no kempinga mājiņām.

Atrašanās vieta: Sila Priedes, Ropažu novads

2. variants: Biķernieku trase

Biķernieku trase, ļoti iespējams, ir populārākā ar autosportu saistītā lokācija Latvijā, kas darbojas jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem. Trasē notiek virkne profesionālu un starptautisku sporta pasākumu, piemēram, FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta posms, taču tajā savus spēkus un iemaņas iespējams izmēģināt arī visiem citiem gribētājiem, trasi nomājot. Turklāt trases teritorijā regulāri notiek arī virkne citu aktivitāšu – tajā iespējams nodoties riteņbraukšanai, skriešanai, distanču slēpošanai, kā arī izmēģināt autosporta simulatoru.

Atrašanās vieta: S. Eizenšteina 16, Rīga

3. variants: sporta komplekss MŪSA RACE LAND

Šajā sporta kompleksā iespējams izbraukt ar visdažādākajiem transportlīdzekļiem:

  • Īpaši pārbūvētu Volvo 740 folkreisa vajadzībām (turklāt mašīnā iespējams ņemt līdzi blakussēdētāju). Pieejama arī rallija skola, kurā vienas, divu vai trīs dienu laikā iespējams apgūt rallija iemaņas pie Māra Neikšāna, Latvijas Rallija čempiona;
  • 250 kubikcentimetru bagijiem ar automātisko ātrumkārbu;
  • Džipiem un ATV (izbraucieni notiek deviņus hektārus lielā bezceļu trasē, kurā sastopami tādi šķēršļi kā dūksnājs, mālaini un dubļaini pauguri, dziļas peļķes, un daudzi citi).

Bērniem savukārt pieejami 80 kubikcentimetru bērnu kvadricikli un 150 kubikcentimetru Willy’s militāro džipu replikas, ar kuriem izbraukt pa aptuveni 400 metru garu bērnu šķēršļu trasi, kā arī 60 kubikcentimetru bagiji (ar aptuveni 250 metru garu, norobežotu trasi). Pašiem mazākajiem izveidota 3000 kvadrātmetru liela bērnu pilsēta, kurā ir nelielas ieliņas un ceļazīmes, un bērni tajā var pārvietoties ar elektromobiļiem; pieejami arī batuti un slidkalniņi, kā arī rotaļu mājas.

Atrašanās vieta: Pamūša, Gailīšu pagasts, Bauskas novads

4. variants: Līvu auto trase

Līvu auto trasē jaunas un lietotas automašīnas redzamas visu cauru gadu, jo tā apmeklētājiem pieejama visus 12 mēnešus. Trasē vairāk vai mazāk regulāri notiek dažādas sacensības, un to iespējams izmantot arī korporatīvajiem pasākumiem. Īpaši iecienīta Līvu auto trase ir vidzemniekiem, jo tā atrodas vien kilometru no Cēsu robežas.

Atrašanās vieta: Līvi, Drabešu pagasts, Amatas novads

5. variants: ziemas autotrase Brīvkalni

Auto trasē Brīvkalni sacensības un izbraucieni pieejami gada aukstajos mēnešos (kad zeme ir sasalusi), 1,5 kilometru garā trasē. Piedāvāta tiek arī braukšanas apmācība pie ziemas braukšanas ekspertiem; apmācības laikā trasē neatrodas citas automašīnas. Pavisam netālu, Liepājas šosejas 22. kilometrā, iespējams paēst, atpūsties un nakšņot viesu namā AitiņLauvas.

Atrašanās vieta: Šosejas Rīga-Liepāja 21. kilometrs

6. variants: ledus trase Stūri

Šajā trasē braukšana notiek ziemās pa 10 hektāru lielu appludinātu pļavu (trases garums – divi kilometri). Stūros notiek gan sacensības, gan parastie izbraucieni, turklāt braukšanai var tikt izmantotas jebkādas jaunas un lietotas automašīnas, tostarp – ar sporta radžu riepām. Trasē pieejama BMW 325 un kartingu īre, un braukšana var notikt arī vakarā, pateicoties tam, ka trase ir izgaismota. Trases teritorijā darbojas kafejnīca, lai pēc aktivitātēm varētu baudīt siltas pusdienas.

Atrašanās vieta: Stūri, Baldones novads

Kas jāņem vērā, apmeklējot auto trasi?

Foto: Freepik.com

Viens no būtiskākajiem aspektiem, kam noteikti jāpievērš uzmanība – ar kādām riepām auto trasē atļauts braukt. Daļā auto trašu braucieni nav pieejami ar radžotām riepām vai riepām, kas aprīkotas ar sporta radzēm (dažkārt tiek noteikts arī maksimālais radžu garums). Trasēs tiek noteikti arī vecuma ierobežojumi, automašīnas vadītāja tiesību nepieciešamība, un citi nosacījumi, ar kuriem rūpīgi jāiepazīstas pirms došanās uz trasi. Bieži vien nepieciešams veikt arī trases vai transportlīdzekļa rezervāciju. 

Vēl viens būtisks aspekts – vai uz vietas pieejamas lietotas automašīnas īrei (ja nevēlies braukt ar savu auto). Lai gan braucot ar auto, galvenokārt atrodamies sēdus pozīcijā, tas nemaina faktu, ka pēc sportiskiem izbraucieniem bieži rodas visai liels izsalkums, tāpēc pārliecinies, vai uz vietas iespējams arī pusdienot. Ja šādas opcijas nav, izdari mājasdarbu un paskaties, kur pieejama tuvākā kafejnīca, krogs, bistro vai restorāns, vai arī paņem pusdienas līdzi. Drošības labad parūpējies arī par skaidru naudu makā.

Kur meklēt automašīnu, ar kuru nodoties ekstrēmākiem izbraucieniem auto trasēs?

Ja nevēlies auto trasē automašīnu nemitīgi īrēt, bet esošo transportlīdzekli gribas pietaupīt tikai ikdienas lietošanai, vislabāk lūkoties ne pārāk dārga, lietota automobiļa virzienā. Lietotu auto tirdzniecība Rīgā un citviet Latvijā ir ļoti izplatīta, tomēr izvēlēties vajadzētu uzticamu pārdevēju, kas nākamajā dienā pēc darījuma nepazudīs.

Šī iemesla dēļ vērts ieskatīties BRC Autocentrs piedāvājumā – šeit pieejami lietoti auto ar garantiju līdz pat 24 mēnešiem bez nobraukuma ierobežojuma (tā gan nedarbosies, ja transportlīdzekli būsi izmantojis sacensībās). Ja BRC Autocentrs sludinājumu sadaļā piemērotu auto neatrodi, tas nekas – pateicoties oficiālai sadarbībai ar mobile.de, lietoti un mazlietoti auto no Vācijas un daudzām citām valstīm var tikt piegādāti, tev pašam pat neizejot no mājas!

Jau esi izlēmis, kuru no rakstā minētajām auto trasēm apmeklēt, taču pirms tam vēlies iegādāties mazlietotu vai lietotu automašīnu? Ienāc lv.brcauto.eu, un, izmantojot ērto meklēšanas filtru, atrodi savu nākamo auto jau šodien!

0 Komentāru