Ko iesākt ar savu laiku nokalpojušām mēbelēm?

4 komentāri
Ko iesākt ar savu laiku nokalpojušām mēbelēm?
PUBLICITĀTES

Par nožēlu jāatzīst, ka nekas šai dzīvē nav mūžīgs, diemžēl tas attiecas arī uz mēbelēm. Mēbeles ar laiku mēdz ne tikai nobružāties, salūzt vai zaudēt savu sākotnējo izskatu, bet tās mēdz arī morāli novecot. Reizēm tās pat ir pietiekami labā stāvoklī, bet vienkārši apnikušas. Ja tā, tad ir īstais laiks savai mājvietai sagādāt jaunas mēbeles.

Tomēr, ko iesākt ar savu laiku nokalpojušām mēbelēm? Esam sagatavojuši dažas pavisam vienkāršas idejas, kas varētu palīdzēt izlemt, kā veiksmīgāk tikt galā ar vecām mēbelēm, dodot vietu jaunām:

Mēbeļu utilizācija

Vecas, savu laiku nokalpojušas mēbeles var izmest atkritumos. Jāpatur gan prātā, ka mēbeles skaitās jau kā lielgabarīta atkritumi, tāpēc jāsazinās ar savu pašvaldību vai atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu, lai noskaidrotu, kādas ir iespējas pasūtīt uz mājām konteineru, lai mēbeles izmestu. Pašvaldības arī periodiski sadarbībā ar atkritumu savācējiem apbraukā savas teritorijas, lai savāktu tieši lielgabarīta atkritumus. Bieži šādas akcijas tiek rīkotas arī Lielās talkas laikā.

Pie sava atkritumu apsaimniekotāja var arī painteresēties, vai un kur ir iespējams pašam aizvest un nodot vecās mēbeles. Parasti tie ir speciāli EKO laukumi vai šķiroto atkritumu savākšanas punkti, kur var nodot mēbeles, un tur šīs mēbeles tiek utilizētas atbilstoši visām likuma prasībām. Šādā veidā var atbrīvoties no savām vecajām mēbelēm, lai iegādātos jaunas interneta veikalā 220.lv – gan virtuves mēbeles, gan vannas istabas mēbeles, gan priekšnama mēbeles, tāpat arī viesistabas un bērnistabas mēbeles.

Daudziem varbūt varētu likties, ka koka mēbeles varētu vienkārši sadedzināt ugunskurā vai malkā, tomēr jāatceras, ka atkritumu, arī mēbeļu dedzināšana ir aizliegta, tieši tāpat kā lapu dedzināšana rudenī. Mēbeles tiek apstrādātas ar dažādām lakām, krāsām un citām vielām, kas sadegot kaitē gan cilvēku un dzīvnieku veselībai, gan apkārtējai videi.

Mēbeļu restaurācija

Ne vienmēr savu laiku nokalpojušās mēbeles jāmet atkritumos. Ja tās ir pietiekami labā stāvoklī, tās var atsvaidzināt vai restaurēt. Visvienkāršākais variants ir veco mēbeļu pārkrāsošana jaunās krāsās. Restaurācija prasīs lielākus laika un finansiālos ieguldījumus, tomēr ilgtermiņā atmaksāsies. Restaurācija īpaši labi piemērota antikvārajām mēbelēm.

Mēbeļu atjaunošanu un krāsošanu var uzticēt profesionāļiem, bet var arī to visu darīt pats. Gan internetā, gan dažādos žurnālos var smelties iedvesmu, kā atjaunot vecās mēbeles. Ir iespējams arī atrast ”Soli pa solim” pamācības, lai iecerētais darbs veiktos viegli un patīkami.

Veco mēbeļu pārveidošana citās lietās

Vecas un savu laiku nokalpojušas mēbeles ir arī brīnišķīgs izejmateriāls jaunu lietu radīšanai. Nepieciešama tikai izdoma. Idejas var pasmelties gan žurnālos, gan internetā. Piemēram, no veca virtuves skapīša var izveidot mājvietu āra kaķiem, kur tiem paslēpties no lietus un aukstuma. Tāpat arī vecās mēbeles var sadalīt, saglabājot derīgos materiālus, lai varētu pagatavot, piemēram, jaunu plauktiņu.

Mēbeļu pārdošana

Vecās mēbeles, ja tās ir labā stāvoklī, arī iespējams pārdot. Visvieglāk to izdarīt ar sludinājumu palīdzību. Mūsdienās ļoti viegli ir ievietot sludinājumu par mēbeļu pārdošanu internetā. Var pārlūkot arī tos sludinājumus, kur cilvēki mēbeles pērk, varbūt Jums ir tieši tas, ko kāds cits vēlas iegādāties.

Ja mēbeles ir senas un vērtīgas, var painteresēties pie antikvāru priekšmetu uzpircējiem. Ir vairāki antikvariāti, kas labprāt uzpērk šādas mēbeles.

Mēbeļu ziedošana un atdāvināšana

Labā stāvoklī esošās mēbeles var arī ziedot. Kas nenoder Jums, varbūt noderēs kādam citam. Ir iespējams sazināties ar dažādām labdarības organizācijām un noskaidrot, kā tieši šīs mēbeles ziedot un aizgādāt, kāds ir ziedojamo mēbeļu apjoms. Bieži ziedojumu pieņēmēji savās mājas lapās un sociālo tīklu lapās publicē aktuālo informāciju par to, kādas lietas nepieciešamas, tas attiecas arī uz mēbelēm.

Ja Jūsu draugu vai paziņu lokā ir zināms, kāds cilvēks, kam Jūsu mēbeles varētu noderēt, tad varat tās droši atdāvināt. Varbūt Jums apnikušais žurnālgaldiņš kādam no Jūsu draugiem būs brīnišķīgs ieguvums, lai atsvaidzinātu savu mājokli. Un tas attiecas uz visām mēbelēm, kas ir pietiekami labā stāvoklī un nav metamas atkritumos.

4 komentāri