Kas jāzina par paklāju nomaiņu rudenī un ziemā?

0 Komentāru
Kas jāzina par paklāju nomaiņu rudenī un ziemā?
Elis.com

Dzīvojot mainīgos klimatiskajos apstākļos, cilvēki ir pieraduši vilkt tam atbilstošu apģērbu – vasaras drēbes nomainot uz rudens sezonai piemērotām.  Šādu pašu principu der ievērot arī paklāju nomaiņā, jo mūsdienās pieejami dažādi paklāju veidi atbilstoši sezonai. Zināms sezonalitātes raksturs piemīt arī tam, kā paklāji telpā tiek izvietoti, lai telpas allaž būtu tīras un patīkamas.

Kas ir paklāju serviss?

Tikai retos gadījumos uzņēmumam vai organizācijai ir laiks vai resursi, lai ierīkotu noliktavu paklājiem un tos tīrītu, mainītu un pielāgotu pēc nepieciešamības. Visērtākā, efektīvākā un ekonomiski izdevīgākā paklāju maiņa ir iespējama tikai, piesaistot ārpakalpakalpojuma sniedzēju. Paklāju serviss ir “Elis” piedāvāts risinājums uzņēmumiem un organizācijām, un tas sniedz iespēju izvēlēties no ļoti plaša profesionālu paklāju klāsta un regulāri saņemt tīrus un svaigus paklājus, lietotos nododot tīrīšanai.

Tieši paklāju serviss ir labākā iespēja, kā nodrošināt sava uzņēmuma telpas ar tīriem un paklājiem ikdienā, kā arī – mainīt to veidu, izmēru un skaitu atbilstoši sezonai.

Kas jāņem vērā, izvēloties paklājus atbilstoši sezonai?

Latvijā laikapstākļi, mainoties gadalaikiem, mēdz ļoti atšķirties, tādēļ tas, kas der vasarā, nederēs ziemā, savukārt rudens lietavām pielāgotā paklāju izvēle noteikti būs par smagnēju vēlā un siltā pavasarī.

Paklāju izvēle rudenim

Foto: Elis.com

Rudens nāk ar tumsu, lietavām, dubļiem un slapja sniega iespējamību. Pie ieejām ēkas ārpusē ieteicams izvietot gumijas paklājus – skreiperus, kas savāc lielākos netīrumus un mitrumu, savukārt telpās var noklāt mikrošķiedras vai kokvilnas paklājus, kas spēs savākt atlikušos netīrumus un mitrumu. Tāpat rudenī ne vienmēr apkures sezona sākas vienlaikus ar drēgnajiem laikapstākļiem, tādēļ, lai telpas radītu patīkamāku atmosfēru, var izvietot vairāk paklāju, kas veidos papildu siltuma sajūtu un izvēlēties atbilstošu paklāju krāsu, kas papildinās telpu interjeru.

Lai telpas būtu tīras un grīda tiktu pasargāta no priekšlaicīgas nolietošanās, paklājus it sevišķi rudens-ziemas sezonā ir jāizvieto ne tikai pie ēku ieejām, bet arī dziļāk telpās. Zonas telpās, kur ieteicams izvietot papildus paklājus:

  • pie liftiem
  • pie ieejas darbiniekiem paredzētajās telpās
  • pie reģistratūras
  • garderobēs
  • uzgaidāmajās telpās
  • pie apmeklētājiem paredzētajām sēdvietām.

Paklāju izvēle ziemai

Ziemā galvenais netīrumu un mitruma avots lielākoties ir dubļi un sniegs. Ar sniegu tiek ienests ne tikai mitrums, bet arī sāls, tādēļ ieteicams pie ieejas zonas novietot lielākus paklājus vai pat vairākus vienu aiz otra, lai pasargātu telpās grīdas segumu. Tāpat arī citās zonās var izvietot lielākus paklājus, kas padarīs telpas mājīgākas. Īpaši jaudīgi paklāji, kas lieliski absorbē kā sausos, tā slapjos netīrumus, ir mikrošķiedras paklāji.

Paklāju izvēle pavasarim

Pavasaris ir visai neparedzams gadalaiks, taču kopumā laikapstākļi tad kļūst arvien siltāki un lietus līst arvien mazāk. Tādēļ pavasarī jālieto paklāji galvenokārt mitruma un putekļu savākšanai. Tā kā saules gaismas pavasarī kļūst arvien vairāk, jāizvēlas tādi paklāji, kas labi absorbē netīrumus savās šķiedrās un neļauj tiem bojāt paklāja izskatu. Pavasarim iesakām mikroneilona paklājus, kokvilnas paklājus, kas labi uzsūks mitrumu.

Paklāju izvēle vasarai

Vasarās parasti telpās tiek ienesti putekļi un nedaudz lietusūdens. Tāpat jārēķinās, ka gaiss kļūst arvien karstāks. Vasarās ieteicams samazināt paklāju daudzumu, lai telpās, kuras gaiss mēdz uzkarst, uzlabotu gaisa kvalitāti. Vasarās labākā izvēle būs kokvilnas šķiedras paklājs, kam ir lieliskas mitruma uzsūkšanas īpašības, un dabiskā šķiedra karstās telpās neradīs nekādus papildu izgarojumus. Lieliska izvēle vasaras sezonā ir arī dizaina paklāji, kas pildīs kā maināmā paklāja funkciju, tā arī lieliski papildinās telpu interjeru. Maināmo paklāju servisa uzņēmuma ”Elis” klāstā ir pieejami dažādi dizaina paklāji spilgtās monokrāsās, ar dažādiem rakstiem un  ne tikai.

“Elis” paklāju servisa priekšrocības

Mainoties gadalaikiem, mainās arī vajadzības. Paklāju serviss ir labs un ērts veids, kā vienmēr uzturēt savās telpās augstu tīrības un higiēnas līmeni, kā arī aizsargāt grīdas segumu no mitruma un gružiem. “Elis” piedāvā ne tikai standarta paklājus, bet arī dažādus dizaina paklājus. Tāpat ir iespējams pasūtīt tieši savam uzņēmumam radīta dizaina paklājus, kas jūsu apmeklētājiem ik uz soļa atgādinās par jūsu zīmolu. Apmeklējiet vietni Elis.com un uzziniet vairāk par paklāju servisu un pieejamajiem paklāju veidiem.

0 Komentāru