Kā strādāšana no mājām ietekmē tavu budžetu?

2 komentāri
Kā strādāšana no mājām ietekmē tavu budžetu?

Kopš Covid-19 uzliesmojuma arvien vairāk uzņēmumu un iestāžu darbiniekiem tiek aicināts biežāk strādāt no mājām. Lai arī šim risinājumam ir savas priekšrocības, nedrīkst neņemt vērā arī izaicinājumus, kas saistās ar attālināto darbu. Tiek ietekmēts ne tikai darba process, bet arī mūsu ikdienas dzīve, tostarp budžeta plānošana. Turpinājumā apskatīsim tuvāk, kas notiek ar mūsu budžetu, biežāk strādājot no mājām, un noskaidrosim, kā to vieglāk pielāgot jaunajiem apstākļiem.

Kādās jomās izdevumi var samazināties?

Kurš gan no mums nevēlas ietaupīt? Strādājot no mājām, tev ir vairākas iespējas to izdarīt.

● Transporta izmaksas

Ikdienā daudzi no mums visai daudz laika un arī naudas patērē, dodoties uz darbu un no tā, neatkarīgi, vai izmantojam privāto auto, vai sabiedrisko transportu. Pieņemot, ka dzīvo Rīgā un ikdienā brauc uz darbu ar vairākiem sabiedriskā transporta veidiem, par mēnešbiļetes iegādi mēnesī izdodas ietaupīt 30 līdz 40 eiro. Savukārt, runājot par personīgā automobiļa izmantošanas izmaksām, šeit jāņem vērā ne tikai degvielas iegāde, bet arī izdevumi par mašīnas uzturēšanu, tehnisko apskati, apdrošināšanu un stāvvietām. Iespējams, katru mēnesi jāmaksā arī auto kredīts. Esot mājās, vismaz daļa no šīm izmaksām par transportlīdzekli Tev nebūs aktuāla.

● Apģērbs un skaistumkopšanas preces

Strādājot no mājām, bieži vien nākas ar kolēģiem un klientiem sazināties, izmantojot videozvanus. Taču, ja šādas situācijas ir retas, vai arī pārsvarā tiek lietoti tikai balss zvani, pastāv iespēja, ka arī tu, tāpat kā daudzi citi, tik ļoti nepiedomā pie sava izskata. Augšpusē, iespējams, tiek uzvilkts piemērots krekls vai blūze, kas kombinēta ar pidžamas biksēm. Un, ja tā padomā, kādēļ gan ne, ja varam šādu komfortu izbaudīt?

Tas savukārt nozīmē, ka, strādājot no mājām, mums ir izdevība ietaupīt vēl vairāk līdzekļu, jo nav nepieciešamības tik bieži iegādāties jaunu apģērbu un skaistumkopšanas preces.

● Kafija

Bez šī dzēriena ir grūti iedomāties darba dienas pavadīšanu, taču bieži vien gadās, ka kafiju iegādājamies arī ceļā uz darbu vai no tā, kas nozīmē papildu izdevumus. Savukārt, strādājot mājās, Tu vari ieguldīt naudu labā kafijas aparātā, lai baudītu restorāna kvalitātes dzērienus uz vietas. Un, protams, laika gaitā šāds ieguldījums arī atmaksāsies.

● Maltītes

Ja vien Tu līdz šim neesi bijis no tiem cilvēkiem, kas uz darbu līdzi ņem iepriekš sagatavotas maltītes, bet iet uz ēdināšanas iestādēm, tad šobrīd biežāk nākas ēdienus gatavot mājās. Arī šis var būt labs veids, kā ne tikai iemācīties ēst veselīgāk, bet arī ietaupīt vairāk naudas.

● Bērnu aprūpe

Tā kā šajā laikā mainās ne tikai pieaugušo, bet arī bērnu ikdiena, jo skolēniem jāmācās attālināti, uz šo situāciju var mēģināt paskatīties arī no gaišās puses. Lai arī nav viegli strādāt, ja mājās atrodas arī bērni, der atcerēties, ka šajā gadījumā Jums ir iespēja ietaupīt naudu, kas būtu novirzīta bērnu ikdienas izdevumiem, dodoties uz skolu, vai arī, piemēram, maksājot auklītēm, kas pieskata mazos ķiparus.

Kādās jomās izdevumi var palielināties?

Lai arī strādāšana no mājām var palīdzēt ietaupīt, pastāv iespēja, ka citās jomās izmaksas var pieaugt. Aplūkosim, kuras tās varētu būt.

● Komunālie pakalpojumi

Ilgstoša atrašanās mājās nozīmē arī to, ka tu izmantosi vairāk elektrības, ūdens, gāzes, siltuma, iespējams, būs nepieciešams ātrāk interneta pieslēgums. Un tas savukārt radīs lielākus izdevumus nākamajā mēnesī.

● Pārtika

Ir pašsaprotami, ka, esot mājās biežāk, tu un citi mājinieki vēlēsieties arī paēst, tādēļ nāksies iegādāties vairāk pārtikas un saimniecības preču, tai skaitā, tualetes papīru, ziepes un citas vajadzīgas lietas. Šajā laikā atceries izmantot tiešsaistes pakalpojumus, lai atrastu labākās cenas un akcijas, kas ļauj iepirkties izdevīgāk.

● Kārdinājums pasūtīt preces internetā

Mūsdienās internetā iespējams iegādāties teju jebkuru preci vai pakalpojumu, tādēļ brīvajā laikā ir jābūt uzmanīgiem, lai garlaicības dēļ nenopirktu lietas, bez kurām patiesībā tu arī varētu iztikt.

● Tehnoloģijas un kancelejas preces

Strādāšana no mājām nozīmē arī savas darbavietas iekārtošanu, kam var būt nepieciešama papildu preču iegāde, piemēram, varbūt tev vajadzēs printeri, skeneri, labu galdu, krēslu un dažādas citas lietas pienākumu pildīšanai.

Strādāšana no mājām mainīs tavu budžetu

Kā redzi, no pārmaiņām izvairīties būs teju neiespējami, un būs lietas, kuras nāksies pārplānot un pārdomāt, sākot strādāt no mājām. Taču, lai arī kāda būtu tava situācija, risinājumu var atrast gandrīz vienmēr.

Pirmais solis, ar kuru vajadzētu sākt, noteikti ir budžeta izveidošana. Pēc tam tas kritiski jāizvērtē. Kas ir tās jomas, kurām velti vairāk līdzekļu? Iespējams, tev ir vairāki aktīvi kredīti, kas padara ikdienu stresa pilnu? Šādā gadījumā palīdzēt var tāda iespēja kā kredītu apvienošana.

Savukārt, ja novēro, ka pārāk daudz naudas tērē pārtikas iegādei, rūpīgāk plāno iknedēļas maltītes, kā arī nekad neej uz veikalu bez preču saraksta. Lai arī šajā sarežģītajā laikā izdodas veiksmīgi saplānot finanses!

2 komentāri