Kā rūpēties par sejas ādu aukstā laikā?

0 Komentāru
Kā rūpēties par sejas ādu aukstā laikā?
Pexels.com

Grādu atzīmei temperatūras stabiņā krītoties, parasti sākam vairāk piedomāt pie vitamīnu uzņemšanas un savas veselības kopumā. Šajā laikā svarīgi atcerēties arī par sejas un ķermeņa ādu, kas aukstajā laikā var kļūt sausa un plēkšņaina.

Saules trūkums īsajās dienās mēdz pazemināt D vitamīna līmeni organismā, kas ādai nenāk par labu un var paātrināt novecošanās pazīmes. Tāpat daudzu cilvēku sejas āda mēdz slikti reaģēt uz biežajām temperatūras maiņām, ienākot siltās telpās no vēsā āra gaisa. Ja tā notiek arī ar tevi, jāpiedomā pie savas ādas kopšanas procedūras.

Vitamīni un uztura bagātinātāji

Mēdz teikt, ka āda atspoguļo cilvēka iekšķīgās veselības stāvokli. Tās vielas, kas organismam ir nepieciešamas, bet grūti uzņemt dabīgā ceļā, ieteicams lietot visa gada garumā, bet īpaši ziemā, kad mazāk ēdam augļus un svaigus dārzeņus. Jau iepriekšminētais D vitamīns nereti mēdz būt ārkārtīgi pazemināts cilvēkiem, kas dzīvo mūsu platuma grādos. Nepieciešami var būt arī B grupas un E vitamīni, kā arī zivju eļļa, bet to, kas vajadzīgs tieši tev, vislabāk noskaidrot pie sava ārsta, veicot analīzes. Katrā gadījumā centies pieturēties pie sabalansēta un veselīga uztura un neaizrauties ar neveselīgiem kārumiem. Par to āda noteikti būs priecīga!

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Higiēna un ādas mitrināšana

Daži higiēnas padomi, ko ievērot aukstajā laikā, lai saudzētu ādu:

  • nemazgājies karstā ūdenī;
  • nemazgājies biežāk par vienu vai divām reizēm dienā;
  • centies saīsināt laiku, ko pavadi dušā vai vannā;
  • lieto maigas ziepes, kas nenomazgās ādas dabīgo aizsargbarjeru;
  • uzreiz pēc mazgāšanās mitrini ādu ar tam paredzētu krēmu.

Ziemas laikā iekštelpās gaiss mēdz būt sausāks apkures dēļ, tāpēc svarīgi piedomāt par ādas mitrināšanu. To var darīt iekšķīgi, vienkārši uzņemot vairāk ūdens, kā arī ārēji. Šeit talkā nāks tam īpaši paredzēta kosmētika, kas ādu mitrinās un pabaros. Vēl palīdzēt var arī iekštelpu gaisa mitrināšana ar speciāli tam paredzētām ierīcēm, un ja ir iespēja pašiem kontrolēt siltumu iekštelpās, labāk izvēlies nedaudz zemāku temperatūru, lai gaiss istabā nekļūtu pārāk sauss.

Aizsardzība pret vēju, salu un sauli

Aukstajā laikā parasti tieši seja ir tā, kas cieš no dažādiem ārējiem faktoriem, jo visu pārējo ķermeni nosedz apģērbs, un tāpēc par sejas ādas aizsardzību jāpiedomā visvairāk. Lūpas noteikti jācenšas nelaizīt, un vislabāk tās mitrināt ar balzamu vai higiēnisko lūpu krāsu, kas tās arī aizsargās no ārējo apstākļu ietekmes. Sejas ādai var lietot dažādus mitrinošos krēmus, bet noderēt var arī BB un CC krēmi, kas ādu ne vien pabaros, bet arī maskēs tās nepilnības un koriģēs ādas toni.

Arī dekoratīvā kosmētika ziemā var noderēt, ja atrodi tādu, kas piemērota tieši tavam ādas tipam. Vislabāk izvēlēties tādus sejas krēmus, kas ne vien izlīdzinās ādas toni, bet arī sniegs aizsardzību pret saules ietekmi un satur vismaz 30 SPF.

Paturi prātā to, ka kosmētika un citi sejas kopšanas līdzekļi jālieto tikai uz attīrītas ādas. Ieteicams to darīt pēc mazgāšanās, bet nepieciešamības gadījumā to var darīt arī tad, ja seju iepriekš attīri ar kādu toniku, pieniņu vai micerālo ūdeni. Stipra sala laikā pirms došanās ārā vajadzētu sejai uzklāt taukainu un barojošu krēmu, toties mitrinoši krēmi, kas ādā neiesūcas tik labi, ļoti zemā temperatūrā var pat sasalt un traumēt ādas šūnas.

Ja meklē kvalitatīvus sejas ādas kopšanas līdzekļus, palīgā nāks InternetAptieka.lv interneta aptieka, kur atradīsi tieši tavai ādai piemērotu kosmētiku!

0 Komentāru