Kā iekārtot praktisku un ērtu istabu pirmklasniekam?

0 Komentāru
Kā iekārtot praktisku un ērtu istabu pirmklasniekam?
SHUTTERSTOCK

Salīdzinot ar citām mājokļa telpām, bērnistaba jāpārkārto visbiežāk – bērns aug ļoti ātri, savukārt viņa istabai jāatbilst viņa vēlmēm un vajadzībām. Viens no svarīgākajiem notikumiem bērna un arī vecāku dzīvē ir skolas gaitu sākums, kad bērnistabai jāpievieno arī mācību zona.

Arī Tavs bērns pavisam drīz uzsāks skolas gaitas? Lai bērnistabas iekārtošana neradītu liekus uztraukumus, esam apkopojuši padomus, kā iekārtot praktisku un ērtu istabu pirmklasniekam.

Mācību zona

Uzsākot skolas gaitas, jārēķinās, ka būs nepieciešama mācību zona, kurā tiks pavadīts daudz laika, lai saprastu un apgūtu visu jauno. Kad rakstāmgalds un krēsls nopirkti, rodas vēl viens izaicinājums – kur tos novietot?

Ja istabas iekārtojums atļauj, rakstāmgaldu vajadzētu novietot pie loga, tādējādi tiks maksimāli izmantota dienas gaisma. Kopumā rakstāmgaldam vajadzētu atrasties klusā un mierīgā vietā, kur netiks traucētas bērna koncentrēšanās spējas.

Funkcionālas mēbeles

Jāsaprot, ka, lai arī tiek uzsāktas skolas gaitas un tas ir liels notikums, pirmklasnieks vēl joprojām ir bērns, kam patīk jokoties un spēlēties, tādēļ lieliska opcija ir funkcionālas mēbeles.

Ņemot vērā, ka pirmklasnieka istabā ir gan rotaļlietas, gan mācībām nepieciešamās lietas, viena no opcijām ir modulārās plauktu sistēmas, kuras var pievienot, kad būs nepieciešama vieta burtnīcām, grāmatām un citām mācību lietām., un atvienot, kad rotaļlietas kļūs mazāk aktuālas. Mūsdienās iespējams iegādāties ne tikai pielāgojamus galdus, bet arī gultas, plauktus, plauktu sistēmas, krēslus un visas citas bērnistabai nepieciešamās mēbeles.

Bērni aug ātri, savukārt jaunas mēbeles prasa ievērojamu finansiālu ieguldījumu, un ne vienmēr mums nepieciešamā summa pieejama uzreiz – šādās situācijās var noderēt naudas aizdevums no Ferratum.lv, taču atceries, ka aizdevums jāatmaksā savlaicīgi – līgumā noteiktajā termiņā.

Organizatori

Skolas gaitu uzsākšana ir satraucošs notikums gan vecākiem, gan bērnam, tādēļ vajadzētu darīt visu, lai šo procesu pēc iespējas atvieglotu. Parūpējies par to, lai bērns spēj viegli atrast visu sev nepieciešamo – ierīko bērnistabā dažādus organizatorus!

Rakstāmpiederumus vari izvietot speciālos turētājos, klades, burtnīcas un grāmatas grozos vai kastēs. Organizatorus pēc tam vari novietot skapjos/plauktos vai, piemēram, zem gultas un, lai nepieciešamās lietas atrašana neprasītu daudz laika un piepūles, katram organizatoram var pievienot atbilstošu marķējumu. Arī skolas somai vari izveidot īpašu glabāšanas vietu.

Vienkāršība

Kad runa ir par bērnistabu, tad mazāk parasti ir vairāk! Bērns ir bērns, un bērnistabā teju vienmēr valdīs haoss, tādēļ vajadzētu dot priekšroku vienkāršam dizainam un attiecībā uz mēbelēm un citiem elementiem ievērot minimālismu – tādā veidā radīsi vairāk vietas rotaļlietām, skolas lietām un nodrošināsi neitrālu vidi, ko varēsi pavisam viegli atjaunot, bērnam pieaugot.

Apgaismojums

Runājot par bērnistabas apgaismojumu, pirmkārt, tam jābūt izturīgam– ieteicams izvēlēties koka vai plastmasas apgaismes ierīces, tādējādi, ja tās kritīs vai tām tiks nodarīts kāds cits kaitējums, tās neapdraudēs bērnu.

Otrkārt, nepietiek vien ar centrālo lustru – lai saudzētu bērna redzi, īpaši tagad, kad viņam nāksies pavadīt daudz laika, mācoties lasīt un rakstīt, izvieto papildu apgaismojumu, kā lampiņas gar sienām un galda lampa.

Tāpat parūpējies par to, lai telpā ieplūst dabiskais apgaismojums, dodot priekšroku īsiem, gaišiem un plāniem aizkariem vai žalūzijām.

Drošība

Ikvienai mājokļa telpai, tai skaitā bērnistabai, vajadzētu būt drošai! Iekārtojot pirmklasnieka istabu, esi uzmanīgs – saliec un uzstādi visas mēbeles tā, kā norādīts to lietošanas instrukcijā, nostiprini visus elementus, īpaši skapjus un kumodes tā, lai tās ir stabilas, kā arī pārbaudi, vai mēbelēm un citiem istabas elementiem nav asu stūru!

Individualitāte

Galu galā svarīgi, lai iekārtotā istaba būtu patīkama un ērta pašam pirmklasniekam, tādēļ pirms katra uzlabojuma konsultējies ar bērnu, lai saprastu, vai tas ir tas, ko viņš patiesi vēlas! Tavā pārziņā ir ērtums un funkcionalitāte, savukārt vizuālo aspektu atstāj bērna ziņā! Pievieno istabai elementus, kas telpu padara individuālu un personīgu, piemēram, gleznu vai gultas veļu ar bērna iemīļotāko multiplikāciju varoni vai tāfeli, uz kuras bērns var izpausties.

Pirmā skolas diena ir notikums, kuru nevar atlikt, taču mēdz būt situācijas, kad trūkst finanses. Ja nepieciešami naudas līdzekļi remontam, vari apskatīt šo piedāvājumu, tomēr atceries, ka tās ir nopietnas saistības, tādēļ pirms tam izvērtē savas iespējas tās uzņemties. Lai izdodas iekārtot ērtu, funkcionālu un gaumīgu istabu pirmklasniekam!

0 Komentāru