Jauns vai lietots pirmais auto: ieteikumi veiksmīgam pirkumam

0 Komentāru
Jauns vai lietots pirmais auto: ieteikumi veiksmīgam pirkumam
Diana Grytsku. Freepik.com

Pirmā auto iegāde vienmēr ir būtisks notikums ikkatra dzīvē. Tas nāk ar saviļņojumu, prieku un sajūsmu, taču ātri vien to var nomainīt vilšanās un dusmas, jo izvēlēties auto nav tādā stāvoklī kā cerēts. Kā izvēlēties pirmo auto, vai tam jābūt lietotam vai jaunam, un kādi ir būtiskākie ieteikumi, lai izvēle nebūtu neapmierinoša?

Faktori, pēc kuriem novērtēt piemērotāko pirmo auto

Pirmā auto iegāde ir nozīmīgs brīdis. Parasti to labāk veikt ir ātrāk nekā vēlāk pēc autovadītāja tiesību iegūšanas. Tāpat ieteicams kā pirmo iegādāties lietotu auto, nevis jaunu, jo nepieredzējis autovadītājs ir un paliek mazpieredzējis šā aroda meistars. Ko visvairāk ņemt vērā, iegādājoties lietotas automašīnas?

  • Ieteikums neizvēlēties dārgu lietotu auto, bet tādu, kas, iespējams, ir pat nedaudz zem vidējām izmaksām. Noteikti ekonomisku un kas neprasa lielus remonta vai uzturēšanas ieguldījumus.
  • Nedrīkst aizmirst par apdrošināšanu. Bez klasiskās OCTA, kurām jābūt visiem spēkratiem, labāk pirmo auto apdrošini arī ar KASKO. Labāk iegādāties tādu lietotu auto, kam līdzi nāk garantija.
  • Lai arī labāk ieteicams iegādāties ne pārāk dārgu auto, tomēr otrā galējībā krist arī nevajadzētu un pirkt pārāk vecu lietotu mašīnu ar ļoti apjomīgu nobraukumu nebūtu prātīgi.
  • Pirms auto iegādes noteikti pārbaudi, vai tā ir aprīkota ar servisa grāmatiņu un pārbaudi, vai viss solītais atbilst tā līmenim. Ja auto tirgotājs būs negodprātīgs, tad ātri vien nāksies auto vest remontēt. Tāpat interneta dzīlēs, ierakstot automašīnas šasijas numuru, vari pārbaudīt, vai iepriekš tā nav iekļuvusi nopietnā avārijā. Kārtīgs izpētes darbs pirms auto iegādes lieti noderēs.
  • Pēc iegādes lietoti auto tiek aizvesti uz diagnostiku kādā no tuvākajiem neatkarīgajiem servisiem, lai tiktu tas pārbaudīts un veiktas eļļu maiņas un tamlīdzīgi sīki darbi, lai tajā tu justos komfortabli.

Bez iepriekš minētajiem faktoriem, noteikti saproti, kādiem mērķiem tev kalpos pirmais auto. Vai tajā uzreiz tiks pārvadāta ģimene, vai tomēr tas būs kompakts auto, kur pārvietosies pats pilsētas un ārpus pilsētas ceļos.

Foto: Freepik.com

Jauns vai lietots pirmais auto?

Protams, kā pirmo auto vari pirkt arī jaunu, jo šim faktam arī ir zināmas priekšrocības, tomēr lielākā daļa ekspertu iesaka iegādāties lietotu auto.

  • Jauns auto noteikti nāk ar savu šarmu. Būtiskākā priekšrocībā bez pilnīga svaiga auto iepakojuma, pilnīgi nekāda nobraukuma un, iespējams, arī lielākām salona ērtībām, ir garantija. Rūpnīcas garantija sniegs to, ka vairākus gadus varēsi braukt ar šo auto, nedomājot par remonta izmaksām, jo tās segs garantija.
  • Tomēr arī lietotu automašīnu piedāvājumos ir iespējams iegādāties automašīnu ar garantiju un tas nav nekāds jaunums. Sapņu auto uzreiz kā pirmo iegādāties tomēr neviens neiesaka. Labāk iegādāties auto, kuram ir zināms nobraukums, kurš ir kompakts, un ar atsevišķām salona ekstrām kā parkošanās sensoriem, ja pēc autovadītāja tiesību nolikšanas ar aizmugurējo automašīnas nostādīšanu stāvvietā joprojām ir grūtības vai to paveikt ir bail.

Kur nopirkt lietotu auto? ‘’BRC Autocentrs’’ būs īstā vieta, kur atrast pirmo auto. Autocentrs, kurš iegādātajiem auto arīdzan piedāvā 24 mēnešu garantiju, ļauj pie sevis atrast visdažādākos auto modeļus jaunā autovadītāja iecienītāko marku robežās.

Foto: Freepik.com

Kļūdas, kuras pirmā auto iegādes laikā nepieļaut

Daudziem pirmā vai kāda nākamā auto iegādes laikā gadījusies kļūda pirkumā. Izejot cauri šiem soļiem, risks kļūdīties pirmā lietota auto iegādes laikā būtiski samazināsies.

  • Patērētāja mērķis, lai auto tikai labi izskatās nebūs prātīgākais aspekts, lai iegādātos mašīnu. Labāk ir saprast pēc citiem faktoriem kā budžets, ekonomija, degvielas patēriņš, vai auto lielums. Lai to izdarītu, izveido sarakstu ar tām īpašībām, kurām jāpiemīt tavam auto.
  • Ne vienmēr zemākās cenas auto tālāk aizvedīs. Ir teiciens, ka skopais maksā divreiz un uz automašīnu iegādi to var attiecināt vistiešāk. Zemākās cenas auto var ātri vien atklāties slēpti defekti. Lai no tiem izvairītos, rūpīgi pārbaudi auto stāvokli, vai arī piesaisti neatkarīga autoservisa vērtējumu.
  • Pieprasi testa braucienu. Dažreiz kļūda gadās brīdī, kad pircējs nepieprasa izmēģināt izbraukt ar potenciālo auto. Tieši tā laikā var atklāties kādi defekti, piemēram, likstas ar ritošo daļu vai amortizāciju. Lai ietaupītu savus līdzekļus un laiku, pieprasi izmēģinājuma braucienu.

Nepieļausi šīs kļūdas, diezgan ticams, ka atradīsi savu īsto pirmo auto, kurš nokalpos ilgu laiku un kuru vēlāk varēsi nomainīt jau pret ko krietni glaunāku.

Vai arī tevi interesē jauna auto iegāde? Ja atbilde uz šo jautājumu ir apstiprinoša un šobrīd domā par jauna spēkrata iegādi, tad pareizā vieta, kur to darīt, ir BRC Autocentrs – uzņēmums, kurš ar lietotu automašīnu tirgošanu nodarbojas jau trešo gadu desmitu, kā arī ir oficiālais mobile.de partneris. Ienāc un izvēlies savu auto jau tagad. 

0 Komentāru