Ietīšanās, maskas un problēmzonu kopšana – padomi, kā sagādāt sev rudenīgu SPA kūri mājās Euroaptieka

0 Komentāru
Ietīšanās, maskas un problēmzonu kopšana – padomi, kā sagādāt sev rudenīgu SPA kūri mājās

Rudenī ķermenis sāk ilgoties pēc vasaras saules, peldēm siltā jūrā un maigiem pieskārieniem. Ir laiks ļauties SPA kūrei. “Euroaptieka” eksperti iesaka, kā sagādāt sev rudenīgu SPA kūri mājas apstākļos.

Maģisko SPA (sanus per aqua) nosaukumu no latīņu valodas tulko pavisam vienkārši – veselība caur ūdeni. Tas pozitīvi iedarbojas uz visiem maņu orgāniem, nesteidzīgi harmonizē ķermeni un dvēseli.

Iepriekš jāsagatavojas

Jebkura SPA procedūra balstās uz trim galvenajiem ādas kopšanas principiem: attīrīt, mitrināt un pabarot.

Atmosfēra

Uzbur SPA atmosfēru savā vannas istabā ar skaistiem dvieļiem, peldmēteli un čībām košās krāsās. Romantikai vai noderēt rudens košās lapas, ziedi, sveces, mūzika, sūklis vai birste utt.

Laiks

SPA rituālam vajadzētu atvēlēt kādas divas trīs stundas laika, kad neviens netraucē, un sarūpēt lielu tasi tējas vai svaigi spiestas augļu sulas.

Kosmētika

Atkarībā no SPA programmas mērķa, jāsarūpē kosmētiskie līdzekļi ar konkrētu iedarbību –nomierinošu, tonizējošu, attīrošu, drenējošu, ādu savelkošu, pretcelulīta, slaidinošu u.tml. Tos var kombinēt, variēt – pēc vajadzības un noskaņojuma.

Skrubis

Tas ir pati svarīgākā mājas SPA sastāvdaļa, ar ko attīra ķermeņa ādu pirms vannas vai dušas. Tas noloba ādas virskārtā sabiezējušās raga šūnas, iztīra poras no sviedru un tauku sekrēta un sagatavo ādu kosmētisko līdzekļu efektīvākai iedarbībai.

 

Ūdens atjaunojošā enerģija

15 minūšu pelde vannā, pēršanās pirtī vai silta duša lutina miesu un prātu, stimulē organisma pašatveseļošanos. Ūdenim ir higiēniska, organismu norūdoša, ārstnieciska un kosmētiska iedarbība. Pēc tam bez slaucīšanās vēlams ietīties siltā frotē dvielī un atlaisties uz 15 minūtēm pusguļus.

Ja ir iedvesma, SPA rituālu var turpināt ar ietīšanos, maskām, aplikācijām problēmzonās, veikt ķermeņa vai pēdu masāžu ar koka masāžas rullīšiem, eļļā sasildītiem akmeņiem utt.

Mitrinošs krēms

Vēl mitrā ādā lēni iemasēts krēms mitrina un pabaro ādu, palīdz atjaunot ādas aizsargbarjeru. Ja SPA rituāla mērķis ir ne tikai atpūta, var lietot krēmu ar aktīvu (pretcelulīta, liftinga, taukus dedzinošu, sildošu, atjaunojošu u.c.) iedarbību. Ar vieglu masāžu pēdu ādā ieteicams iemasēt eļļu vai atsvaidzinošu krēmu un sakopt nagus. Nobeigumā – tase aromātiskas tējas vai svaigi spiestas augļu sulas.

0 Komentāru