Iepirkšanās kopā ar bērnu: Kā izvairīties no trača veikalā?

12 komentāri
Iepirkšanās kopā ar bērnu: Kā izvairīties no trača veikalā?
PUBLICITĀTES FOTO

Iespējams, Jums patīk iepirkties līdz pilnīgam spēku izsīkumam, taču, kad runa ir par iepirkšanos kopā ar bērnu, Jūsu bērns var piekust daudz ātrāk, nekā Jūs to vēlaties vai esat plānojis. Kad dodaties uz veikalu kopā ar bērnu, ir laiks iegrožot savus iepirkšanās paradumus un ierasto rutīnu.  Pirmkārt un galvenokārt, šādā gadījumā labāk iepirkties ātri  – atstājiet īsto iepirkšanās maratonu uz dienu, kad kāds uzņemsies pieskatīt Jūsu bērnu un varēsiet uz veikalu doties viens pats.

Lūk, vēl dažas stratēģijas, kā izvairīties no trača veikalā, iepērkoties kopā ar bērnu:

Komandas darbs

Iepirkties ar bērnu ir daudz patīkamāk un jautrāk, ja iepirkšanos padarāt par sociālu pasākumu. Šajā gadījumā lieliski noder kāds pārinieks – sadraudzējieties ar kādu mammu, kas labprāt šajā pasākumā jeb iepirkšanās maratonā piedalītos kopā ar Jums. Tādējādi Jums būs kāds, kas ne tikai varēs sniegt padomu mirkļos, kad nevarēsiet kaut ko izvēlēties, bet arī kāds, kas pieskata bērnus, kamēr kaut ko apskatāt vai uzmērāt.

Piemēroti ratiņi

Lielisks iepirkšanās palīgs var būt lielveikalā pieejamie iepirkumu ratiņi, kuros ir vieta bērnam, tomēr vislabāk doties uz veikalu ar personīgajiem bērnu ratiņiem. Jāņem vērā, ka bērns piekūst daudz ātrāk nekā pieaugušais, un ir labi, ja tādā situācijā varat viņu iemidzināt, lai pilnībā varat nodoties iepirkšanās priekam.

Jāņem vērā, ka bērns vislabāk jūtas sev ierastā vidē, tādēļ ne vienmēr var paļauties uz lielveikala ratiņiem. Ja Jūsu bērnam līdz pat šim brīdim vēl nav personīgo ratiņu, un nevarat tos atļauties, apsveriet tādu iespēju kā patēriņa kredīts (uzzināt vairāk). Šajā gadījumā tas var būt labs palīgs, tomēr atcerieties, ka kredīts jebkurā gadījumā būs jāatmaksā, tādēļ attiecieties pret to atbildīgi!

Bērna nodarbināšana

Nelieli izklaides laukumi, bērnu kafejnīcas, spēļu laukumi vai karuseļi – iespējams, konkrētajā lielveikalā vecākiem tiek piedāvāta iespēja atstāt savus bērnus profesionāļu uzraudzībā. Ja tā, noteikti izmantojiet šo iespēju! Tādējādi bērns būs izklaidēts, pieskatīts un, kamēr nododaties iepirkšanās priekiem, iespējams, pat aizmigs.

15 minūtes jautrības

Viens no veidiem, kā izvairīties no trača veikalā – ja veikalā nav pieejami pieskatīšanas pakalpojumi, ik pa laikam pats pievērsiet bērnam pastiprinātu uzmanību. Galvenais ir nodrošināt, lai iepirkšanās bērnam šķiet interesants process, un šajā gadījumā var palīdzēt metode ‘’15 minūtes jautrības.’’ Iedodiet bērnam rokā grāmatu, rotaļlietu vai ko citu, un manīsiet, ka bērns tiek aizrauts uz vismaz 15 minūtēm. Kad bērnam apnīk, meklējiet citus izklaides veidus, un tā dariet, kamēr iepirkšanās ir beigusies.

Īstais iepirkšanās laiks

Lai šis paņēmiens ar laiku izdotos, var nākties piedzīvot vairākus neveiksmīgus mēģinājumus. Jāņem vērā, ka ar dažiem bērniem vislabāk iepirkties no rīta, kad bērns ir izgulējies un veikals ir mierīgs. Tomēr, citiem labāk der pēcpusdienas vai vakars, kad bērnam jādodas gulēt, un uz veikalu iespējams doties ar ratiņiem.

Izvērtējiet sev piemērotāko metodi, jo īstais iepirkšanās laiks ir viens no galvenajiem faktoriem, lai iepirkšanās kopā ar bērnu būtu mierīgs process.

Tikai ne izpārdošana

Varbūt pūļi un haoss veikalā Jums ir kaut kas ierasts, taču bērnam šī jezga var būt pārāk traucējoša un nepatīkama, radot traci.  Turklāt, ja veikals ir pilns ar pircējiem, ar bērnu pārvietoties pa veikalu ir daudz grūtāk.

Izpārdošanas diemžēl mēdz ne tikai garlaikot bērnu, bet mudināt uz neapzinīgu pārtērēšanos pieaugušo. Taču, ja izpārdošanas laikā esat pamanījies atrast kādu tiešām izdevīgu piedāvājumu, taču līdz algai vēl jāpagaida, apskatiet šajā mājas lapā piedāvātos palīgus!

Aizliegtais vārds – nē

Daudzi vecāki pat neapzinās, ka tas, kas veikalā mēdz radīt vislielāko traci, ir vārds ‘’nē’’. Pasakiet to bērnam un Jūs redzēsiet, kā mainās viņa attieksme! Risinājums – vajadzētu iemācīties to pateikt citādāk.

Šajā gadījumā Jums var palīdzēt tādas frāzes kā ‘’apskatīsimies šo lietu vēlāk’’, ‘’apskatīsimies kaut ko citu.’’ Atcerieties –  galvenais ir radīt bērnam pozitīvas emocijas un iespaidus, tādēļ smaidiet un par spīti visam – esiet pacietīgs!

Rūpīga sagatavošanās

Kopā ar bērnu vienkāršs veikala apmeklējums pavisam ātri var pārvērsties katastrofā. Pārliecinieties, vai esat tam sagatavojies – autiņbiksītes, dzeramais ūdens, mīļākā rotaļlieta, utt. Tāpat, lai nodrošinātos, sagatavojiet nelielu somu ar mitrajām salvetēm un maiņas drēbēm.

12 komentāri