Finanšu plānošana mājokļa remontam: kas jāzina?

0 Komentāru
Finanšu plānošana mājokļa remontam: kas jāzina?
SHUTTERSTOCK

Mājokļa remonta plānošana var būt sarežģīts process. Pirmkārt, jāsaskaņo vēlmes ar iespējām. Tāpat jāpadomā arī par finansiālo pusi. Kad ir skaidrs, cik daudz naudas nepieciešams remontam (un kur to dabūt), ir lielākas iespējas pieņemt gudrākus lēmumus par veicamajiem darbiem un materiāliem.

Atcerieties: lielākā daļa remontdarbu beigās izmaksā vairāk, nekā sākotnēji domāts, tādēļ remonta budžetā noteikti jāiekļauj arī finansējums neplānotām situācijām. Īpaši tas attiecas uz vērienīgākiem pārbūves darbiem, kad bieži vien atklājas dažādas nianses, kas sākumā nebija paredzētas.

Turpinājumā daži noderīgi ieteikumi, kas būtu jāņem vērā, lai parūpētos par samērīgām izmaksām, vienlaikus nezaudējot uz kvalitātes rēķina.

Nosakiet galvenās vajadzības un prioritātes

Remonts parasti saistīts ar kādu konkrētu vajadzību, piemēram, nepieciešams uzlabot vannas istabu vai uzlabot virtuves funkcionalitāti. Līdz ar to ir svarīgi skaidri zināt, kādu mērķi vēlaties sasniegt un kas nepieciešams, lai to īstenotu.

Ja vajadzību un vēlmju ir daudz, nosakiet prioritātes!

Izvērtējiet, ar kādām izmaksām jārēķinās

Kad ir skaidrs, kādi darbi aktuāli, vieglāk aprēķināt budžetu. Ja šim uzdevumam plānojat piesaistīt meistaru, viņš arī spēs nosaukt summu, ar kādu jārēķinās. Protams, daudz kas arī ir atkarīgs no izvēlētajiem materiāliem, tomēr, ņemot vērā, ka remonts ierasti plānots kā ilgtermiņa ieguldījums, uz materiālu rēķina noteikti taupīt nevajadzētu.

Veltiet laiku tam, lai izpētītu aptuvenās izmaksas. Vispirms veidojiet sarakstu ar visu nepieciešamo – materiāliem, ierīcēm, mēbelēm un visu pārējo, ko nepieciešams iegādāties. Ja visu vai atsevišķu darbu izpildei plānots piesaistīt meistaru, pierakstiet arī tās izmaksas. Izpētei varat izmantot internetu, taču, ja iespējams, apmeklējiet būvmateriālu veikalus arī klātienē.

Izlemiet, no kādiem līdzekļiem remontdarbus finansēsiet

Tagad par grūtāko daļu – izdomājiet, kā tieši Jūs finansēsiet mājokļa remontu. Vispirms novērtējiet šī brīža situāciju. Vai Jūsu rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai segtu visas izmaksas? Noderīgs var būt kredīts mājokļa remontam. Tā ir iespēja salīdzinoši ātri un vienkārši saņemt nepieciešamo naudas summu un atmaksāt to vēlāk – saskaņā ar līgumā noteikto atmaksas grafiku.

Viens no variantiem ir patēriņa kredīts no Creamcredit.lv, kas ļauj aizņemties līdz pat 10 000 eiro visdažādāko ieceru īstenošanai. Plašāku informāciju par šo aizdevumu var uzzināt kredītdevēja mājaslapā.

Pirms aizdevuma noformēšanas svarīgi izvērtēt tā nepieciešamību un savas iespējas kredītu atmaksāt līgumā noteiktajā termiņā.

Jautājiet padomu citiem

Jūs varat konsultēties ne tikai ar pieredzējušiem speciālistiem, bet arī tiem, kuri nesen veikuši līdzīgu remontu. Tas palīdzēs gan uzlabot remonta gaitu un rezultātu, gan arī veiksmīgāk iekļauties budžetā (vai pat ietaupīt). Citu pieredze ļaus arī izvairīties no sarežģīti risināmām un dārgām kļūdām.

Salīdziniet vairākus pakalpojuma sniedzējus

Ja remontdarbus plānojat uzticēt meistaram, noteikti salīdziniet vairākus piedāvājumus. Nereti piedāvātie izcenojumi visai būtiski atšķiras. Ja meistars ir ļoti aizņemts un pieprasīts, tad arī prasītā samaksa parasti ir augstāka.

Vēl kāda nianse – ja vairāki aptaujātie meistari nosauc līdzīgas summas, savukārt viens prasa ievērojami mazāk, jābūt uzmanīgam, jo tas var norādīt, ka meistaram ir maza pieredze vai arī darbs tiks izpildīts nekvalitatīvi.

Samaziniet izmaksas, kur  iespējams

Izmaksu samazināšana nav slikta ideja, īpaši, ja ir ierobežots budžets. Viens no variantiem, kā samazināt tēriņus, nepazaudējot kvalitāti, ir iepirkties izpārdošanu laikā. Tāpat atsevišķus elementus, piemēram, mēbeles, var iegādāties lietotu preču veikalos, kas bieži vien nodrošina kvalitāti par izdevīgāku cenu.

Noteikti vērts salīdzināt dažādus apdares materiālus, jo ne vienmēr paši dārgākie risinājumi ir arī vislabākie. Bieži vien, veicot rūpīgāku izpēti, var atklāties, ka atrodami arī līdzvērtīgi, taču daudz lētāki izejmateriāli. Šajā gadījumā noderēs pieredzējuša un uzticama meistara ieteikumi. Daudz vērtīgu padomu var atrast arī internetā.

Remonts ir veids, kā uzlabot savu dzīves telpu. Protams, tas prasa zināmus laika un naudas ieguldījumus, taču, rūpīgi plānojot gan veicamos darbus, gan budžetu, var panākt lielisku rezultātu arī ar salīdzinoši nelieliem ieguldījumiem. Jāatceras gan – lai remonts būtu labs ilgtermiņa risinājums, svarīga gan izvēlēto materiālu, gan veikto darbu kvalitāte.

0 Komentāru