Darbs no mājām – kā iekārtot savu jauno darba vietu?

1 komentārs
Darbs no mājām – kā iekārtot savu jauno darba vietu?

2020. gads visā pasaulē ir ieviesis gana daudz korekciju, it īpaši darba vidē. Daudzi uzņēmumi pārorganizēja darbības veidu – saviem darbiniekiem dodot iespēju strādāt no mājām, tādējādi liekot lielu uzsvaru uz digitālo tehnoloģiju nozīmīgumu kooperatīvai saziņai.

Daudzi uzņēmumi ir sapratuši šo mūsdienīgo iespēju – darbs no mājām ir ne tikai ērts, bet arī var būt ļoti kvalitatīvs un progresīvs. Darbs attālināti un distancēti no jebkuras vietas pasaulē ir aktuāls arī “frīlanceriem” jeb cilvēkiem, kuri savu darbu spēj paveikt datorā, nesēžot birojā, piemēram, grafiskie dizaineri, “kopīraiteri”, video montāžu speciālisti, žurnālisti vai datu analītiķi.

Ja arī Jūs strādājat no mājām, šajā rakstā apkoposim svarīgāko, lai iekārtotu ērtu, ergonomisku darba vietu mājās.

Kāpēc darbs no mājām var būt efektīvs?

Līdz ar pārmaiņām un attīstību pasaulē tehnoloģijas sniedz ļoti daudz iespēju, kas, protams, atkarīgs arī no paša cilvēka rakstura iezīmēm un spējām – vai darbs no mājām ir arī emocionāli paceļams, ne tikai tehnoloģiski.

No uzņēmumu puses darbinieku strādāšana no mājām ir iespēja kā panākt tādus pašus rezultātus, tikai ar daudz mazāku resursu patēriņu. Šobrīd vairāki uzņēmumi izmēģina dalīto strādāšanu, proti, pusi nedēļas strādāt birojā, bet otru pusi – no mājām jeb attālināti. Šāds modelis ir liels izaicinājums vecāka gājuma cilvēkiem, jo ir ne tikai jānodrošina tehnoloģiskais aprīkojums, bet arī apzināti jauna rutīna.

Kādi ir ieguvumi, strādājot no mājām?

  • Tiek ietaupīts laiks, kas tiek izmantots ceļam, dodoties uz darbu;
  • Iespēja strādāt no laukiem, neatrodoties pilsētā, tādējādi gan darba devējs, gan darba ņēmējs neietekmējas no biroja atrašanās vietas;
  • Darba devējs ietaupa uz sadzīviskiem resursiem, kas tiek tērēti biroja uzturēšanai, piemēram, kafija, elektrība, uzkopšana utt.;
  • Savstarpējas uzticības izaugsme starp darba ņēmēju un darba devēju.

Darba vietas iekārtošana

Vispirms Jums ir jāatrod vieta mājās, kas varētu kalpot kā darba vieta. Šai vietai noteikti jābūt ar elektrības kontaktu tuvumu, kā arī pārdomātai – lai darba vieta būtu vietā, kur ģimenes locekļi netraucētu, kā arī kvalitatīvi apgaismotai. Birojos šīs funkcijas ir pārdomātas, tāpēc mājās ir jāizvērtē visi par un pret kvalitatīvai un ērtai vietai.

Darba vietai mājās ir jābūt tādai, kurā var strādāt netraucēti un koncentrēti, bet, ja telpas platība lielu izvēli neatstāj, tad centieties iekārtot darba vietu tā, lai darba zona būtu nodalīta. To var izdarīt ar darba galdu, augiem, eleganti dekoratīviem dēļiem vai kādu glītu aizslietni.

Bez darba galda vajadzīga būs arī tehnika – datortehnika, klaviatūra, datorpele un galda piederumi.

Darba aprīkojums

Ja strādājat patstāvīgi, tad, iespējams, šāda tehnika jau Jums ir, bet, strādājot ar uzņēmuma vadības norīkojumu no mājām, šādu tehniku iegādāties dažkārt nav tik viegli. Lai vai kādu risinājumu Jūs atradīsiet kopīgi ar darba devēju, apzinieties katra darba instrumenta nozīmi – mājās būs tikai tas, kas ir, un nebūs kolēģu, no kuriem kaut ko aizņemties.

  • Dators

Skatoties no tā, kādi ir Jūsu darba pienākumi, izvēlieties datoru, kas spēs apstrādāt darba informāciju, piemēram, montāžai vai video satura veidošanai, Jums noteikti vajadzēs jaudīgāku datortehniku, nekā cilvēkiem, kuri savā darbā veic datu apstrādi vai atbild uz e-pastiem.

Ar citu datortehniku ir jāsaprot papildu vajadzības, piemēram, vai Jums ir vajadzīgs printeris, skeneris vai fakss? Ļoti populāra un vajadzīga ierīce šajā darba stilā mēdz būt arī video kamera, kas palīdz novadīt vai piedalīties kvalitatīvās video konferencēs vai sapulcēs.

  • Tastatūra

Pat ja strādājat no portatīvā datora, dažkārt ērtāk ir pievienot tam lielo tastatūru. Tastatūras nozīme ir ļoti liela, ja nākas ilgstoši strādāt pie datora – pirkstu un locītavu ērtums ir viens no faktoriem, kas var pasargāt no medicīniskām problēmām.

  • Datorpele

Datorpeles nozīme ir vienmēr svarīga, ja darbs tiek darīts vairākas stundas pie datora. Tiesa, pat ja ir kvalitatīvs portatīvais, darbi var ritēt raitāk, izmantojot datorpeles palīdzību.

Darbs no mājām nenozīmē, ka Jums ir brīvais laiks un darbu varat izdarīt tad, kad vēlaties. Bieži vien tieši darba devēji vēlas uzsvērt šo iespēju tikai tad, ja tas nes abpusēju uzticēšanos un tikpat kvalitatīvu darba izpildi kā birojā. Jūs noteikti arī šādā režīmā varat iegūt daudzus bonusus un iespējas.

1 komentārs