CSP aptaujās iedzīvotājus par saskarsmi ar nevēlamu rīcību

1 komentārs
CSP aptaujās iedzīvotājus par saskarsmi ar nevēlamu rīcību

Nav datu, nav rīcības!

16. augustā Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāk iedzīvotāju aptauju par personisko drošību un saskarsmi ar nevēlamu rīcību darbavietā, sabiedrībā, partnerattiecībās, ģimenē un bērnībā. Šāda aptauja notiek pirmo reizi Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Iegūtie dati palīdzēs radīt izpratni par vardarbības veidiem un izstrādāt atbalsta mehānismus, lai mazinātu vardarbības izplatību Latvijā.

Aptauja notiks līdz 2022. gada 10. janvārim, un tajā iekļauti 11,5 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem, aptverot visus Latvijas reģionus. Aptauja notiks divās kārtās.

Pirmajā kārtā – no 16. augusta līdz 29. augustam aicinām atbildēt tiešsaistē

Aptaujas izlasē iekļautie iedzīvotāji saņems CSP vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties aptaujā un varēs aizpildīt e-anketu vietnē e.csb.gov.lv. Lai autorizētos, būs jāizmanto internetbanka, e-identifikācijas karte vai e-paraksts. Anketu varēs aizpildīt latviešu vai krievu valodā.

Konsultācijas par e-anketas aizpildīšanu būs pieejamas darba dienās no pl. 10.00 līdz 18.00 pa bezmaksas tālruni 80008811 vai e-pastu – [email protected].

Otrajā kārtā – no 30. augusta līdz 2022. gada 10. janvārim notiks intervijas

Ja līdz 29. augustam e-anketa nebūs aizpildīta, no 30. augusta līdz 2022. gada 10. janvārim notiks telefonintervijas, vai, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija, klātienes intervijas, CSP intervētājam ierodoties respondenta dzīvesvietā.

Intervētāja identitāti var pārbaudīt CSP tīmekļa vietnē vai pa iepriekš minēto bezmaksas tālruni. Iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā, un CSP garantē iesniegto atbilžu konfidencialitāti.

1 komentārs