“Betsafe” bukmeikeri: FKTK vadītājs būs jāmeklē vēlreiz

4 komentāri
“Betsafe” bukmeikeri: FKTK vadītājs būs jāmeklē vēlreiz
PAULA ČURKSTE, LETA

Bankas ”Citadele” valdes locekli Santu Purgaili par piemērotāko no 25 kandidātiem banku uzrauga vadītāja amatam izvēlējās speciāla ekspertu komisija, taču ”Attīstībai/Par!” iebildumi viņai ieņemt augsto amatu, visticamāk, liegs. Iespēju, ka Purgaile tomēr kļūs par jauno Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāju, ”Betsafe” novērtējis ar 33% varbūtību.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) ir viena no galvenajām lomām cīņā par Latvijas reputācijas atgūšanu starptautiskajās finanšu institūcijās. Tā kā Latvijas finanšu sektors ir nokļuvis zem naudas atmazgāšanas apkarotāju lupas, neskaidrība par FKTK vadību šajā brīdī Latvijas tēlam par labu nenāk.

Līdz ar to ir saprotams premjera Krišjāņa Kariņa sašutums valdības sēdē par pēkšņo ”Attīstībai/Par!” kritiku Purgailes kandidatūrai, kas lika viņas virzīšanu amatam uz nedēļu atlikt. Partiju apvienību pārstāvošais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pamatoja, ka Purgailei trūkstot pieredzes banku un citu finanšu institūciju uzraudzībā, par ko politiskais spēks pārliecinājies tikšanās laikā.

Pūce apgalvo, ka ”Attīstībai/Par!” nākamnedēļ savu viedokli nebūs mainījusi. Tas nozīmē, ka Purgailei nebūs pilna koalīcijas atbalsta, un, ja valdībā bez ”Attīstībai/Par!” balsīm vairākumu Purgailes kandidatūra vēl var iegūt, Saeimā viņas apstiprināšanai būtu jāpiesaista ”Saskaņas” vai Zaļo un zemnieku savienības deputāti, kas ir ļoti neticams scenārijs, uzskata ”Betsafe”.

Tādēļ vienīgais reālistiskais ceļš, kā Purgaile var nokļūt FKTK vadītājas postenī, ir piekāpšanās no ”Attīstībai/Par!” puses. Nav šaubu, ka to premjers Krišjānis Kariņš centīsies panākt pirmdien koalīcijas partiju sanāksmē. Iespējams, ka, ņemot vērā jautājuma nozīmīgumu, ”Attīstībai/Par!” vēl varētu piekrist Purgailes kandidatūrai. Tomēr nav zināms, kādi nosacījumi vai argumenti ”Attīstībai/Par!” varētu pārliecināt. Nav arī izslēgts, ka ”Attīstībai/Par!” jau ir padomā cits kandidāts augstajam amatam.

Vai Santa Purgaile kļūs par nākamo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāju?

  • Jā 33%
  • Nē 66%
4 komentāri