8 kosmētikas produkti, kurus var izmantot vairāk nekā vienam mērķim iesaka Drogas!

0 Komentāru
8 kosmētikas produkti, kurus var izmantot vairāk nekā vienam mērķim

Reizēm gadās, ka kāds kosmētikas produkts ir beidzies, aizmirsts vai tiek lietots ļoti reti. Esam apkopojuši dažādus dekoratīvās kosmētikas produktus, kurus var izmantot vairāk nekā vienam mērķim, tādā veidā ietaupot vietu kosmētikas maciņā.  

Uzacu zīmulis vai ēnas

Lai gan visbiežāk uzacu zīmulis tiek izmantots tikai tam, ko paredz tā nosaukums, šo produktu iespējams izmantot daudzos dažādos veidos. Krēmīgās konsistences zīmuli var izmantot acu līnijas iezīmēšanai – izpludinot to, var ātri izveidot dūmakainu grimu. Lai acis padarītu vizuāli izteiksmīgākas un lielākas, zīmuli vai uzacu ēnas var ieklāt acs ielocē (tieši virs kustīgā plakstiņa) un izpludināt ar pirkstu vai acu ēnu otiņu.

Uzacu zīmuli vai ēnas var izmantot arī vieglai vaigu konturēšanai – gaišie vai vidējie uzacu produktu toņi parasti lieliski noder šim mērķim, jo tie ir vēsi un dūmakaini. Tos uzklājot, iespējams imitēt ēnu.

Savukārt, ja kādreiz sanācis domāt par to, kā izskatītos vasaras raibumi, tad gaišs uzacu zīmulis būs īstais, ar ko tos izmēģināt.

Lūpu krāsa

Papildu ierastajam pielietojumam lūpu krāsa var būt arī lielisks vaigu sārtums. Lai radītu gaisīgu un dabīgu efektu, tā jāuzklāj uz vaigiem un jāizpludina ar pirkstiem, otiņu vai kosmētikas sūkli.

Neuzkrītošam dienas grimam jāizvēlas ļoti gaiši toņi, kas ir tuvi sejas ādas krāsai, savukārt vakarā var izvēlēties kaut ko košāku. Izvēloties īsto krāsu, dariet to uzmanīgi – košākā sarkanā lūpu krāsa, ja vien nav jāpošas uz karnevālu, šoreiz eksperimentam nederēs.

Pavisam gaišas un viegli mirdzošas lūpu krāsas var izmantot arī kā sejas izgaismotāju tieši virs vaigu kauliem un virs uzacs kaula. Tas dos ādai veselīgu un rotaļīgu mirdzumu.

Eļļas

Vai zinājāt, ka eļļu var izmantot ķermeņa kopšanai no matu galiņiem līdz pat papēžiem? Atliek izvēlies tīkamāko un savam ādas tipam piemērotāko – avokado, mandeļu, olīveļļu vai kādu citu. Eļļu var lietot kā matu masku, to ieziežot matos un paturot 30 minūtes, vai izmantot matu galu mitrināšanai un matu spīdumam pirms vai pēc matu žāvēšanas. Tāpat to var iesmērēt ādā pirms peldes jūrā, lai iegūtu papildu aizsardzību no sāls.

Iemasēta sejas ādā pirms gulētiešanas, tā nodrošinās intensīvu mitrināšanu un ādas atjaunošanos. Problemātiskai ādai vislabāk derēs mandeļu eļļa, bet izteikti sausai sejas ādai piemērota būs olīveļļa.

Savukārt, iejaucot dažus eļļas pilienus tonālā krēma uzklāšanas brīdī, iespējams iegūt veselīgu, mirdzošu ādu.

Un, protams, mīļāko eļļu var lietot kā ķermeņa ādas kopšanas līdzekli, lai skaisti izceltu plecus, rokas un kājas.

Caurspīdīgais pūderis

Caurspīdīgais pūderis ir perfekts tonālā krēma piepūderēšanai, kā arī vienkārši atbrīvo ādu no spīduma. Lielisks pielietojums šādam pūderim ir arī bronzera, vaigu sārtuma vai acu ēnu noslāpēšana, ja kāds no šiem produktiem netīšām uzklāts par daudz, vai dūmakaina acu ēnu grima maliņu izpludināšanai.

Tāpat arī tas ir arī lielisks līdzeklis skropstu apjoma palielināšanai – uzpūderējot plānu kārtiņu starp divām skropstu tušas kārtām.

Viegli uzklājot pūderi uz lūpu krāsas, var veidot pašlaik aktuālo matēto efektu. Savukārt gadījumā, ja pie rokas nav sausā šampūna, dažas šķipsniņas pūdera par to var kļūt – atliek to viegli ieberzēt matu saknēs un izķemmēt.

Matu laka

Matu lakas galvenais uzdevums ir frizūras savaldīšana. Taču, izrādās, tā palīdz sakārtot arī nepaklausīgas uzacis – vienkārši uzpūšot laku uz vecas zobu birstes, to var izmantot kā uzacu ķemmi savas ideālās uzacu formas veidošanai.

Matu laka ir glābiņš arī tad, kad jācīnās ar zeķbikšu iršanu vai apģērba “elektrizēšanos”. Tā palīdz arī saimniecībā – lai vieglāk izmazgātu pildspalvas vai lūpu krāsas traipus no apģērba, nedaudz matu lakas jāuzpūš traipiem pirms mazgāšanas.

BB krēms

BB krēms jeb beauty balm (skaistuma balzams) ir veidots kā vairāku kosmētikas produktu apvienojums – tas vienlaicīgi aizsargā ādu no saules (lielākajā daļā BB krēmu ir norādīts SPF), pilda mitrinoša krēma funkciju un viegli slēpj ādas nepilnības.

Taču, sajaucot BB krēmu ar lūpu spīdumu vai ietonējot to ar lūpu krāsu, var iegūt viegli lietojamu vaigu sārtumu. Pievienojot tumšāku BB krēmu ķermeņa krēmam, rodas viegli tonējošs krēms – tikai jāatceras, ka tas, tāpat kā cita kosmētika, var nonākt uz drēbēm.

Korektors

Parasti korektoru lieto, lai paslēptu ādas problēmas vai negulētās nakts tumšos lokus. Vēl to var uzklāt uz plakstiņa, veidojot acu ēnu bāzi un tādā veidā padarot ēnas košākas, vienmērīgākas un noturīgākas.

Nedaudz gaišāks korektors ideāli noderēs kā izgaismotājs, uzklājot virs vaigu kauliem, deguna virspusē, uz zoda un pieres vidusdaļā. Tā tiks izceltas sejas aprises, un āda izskatīsies atpūtusies un starojoša.

Korektors glābs arī gadījumā, ja lūpu krāsa vai laineris jāpiekoriģē pavisam nedaudz – ar otiņu var uzmanīgi aizkrāsot radušās neprecizitātes. Savukārt izpludinot korektoru lūpu vidusdaļā, tās tiks vizuāli palielinātas.

Vaigu sārtums vai bronzeris

Ja ir vēlēšanās nopirkt īpaši rozīgu acu ēnu toni, bet nav pārliecības, vai tas patiks un piestāvēs, vispirms var izmēģināt vaigu sārtumu. Iegūtajam acu grimam ar to pašu vaigu sārtumu var pieskaņot arī lūpu toni – viegli nopūderējot uzklāto lūpu balzamu. Savukārt dabīgam, iedegušam izskatam bronzeri var uzklāt acu ielocē un uzklāt tikai tušu. Tas būs ātrs un skaists grims.

0 Komentāru