7 vienkārši ieteikumi, kā uzlabot ģimenes finansiālo stāvokli

6 komentāri
7 vienkārši ieteikumi, kā uzlabot ģimenes finansiālo stāvokli
PUBLICITĀTES FOTO

Neatkarīgi no tā – vēlaties veikt lielas investīcijas vai cenšaties uzlabot savu finansiālo situāciju, panākumu pamatā ir pareizi izvēlēta stratēģija. Turklāt ne vienmēr pārmaiņām jābūt dramatiskām – reizēm pietiek tikai ar nelielu ieradumu maiņu.

Turpinājumā 7 vienkārši ieteikumi, kā uzlabot ģimenes finansiālo stāvokli.

Vienojieties par finansiāliem mērķiem

Naudu ietaupīt ir daudz vienkāršāk, ja ir skaidrs mērķis, kādēļ to darīt. Kopīgi padomājiet par to, kas jums ir svarīgi, un izvirziet mērķi – piemēram, sakrāt naudu bērnu izglītībai,  mājokļa labiekārtošanas darbiem vai automašīnas iegādei.

Nozīmīgu ieceru īstenošanai dažkārt var noderēt arī nebanku kredīts (par to vairāk var uzzināt šajā mājas lapā), taču, ja vien laiks atļauj, labāk nepieciešamo naudas summu sakrāt.

Izrēķiniet, cik daudz naudas tam nepieciešams, kādā laika posmā varat šo mērķi sasniegt. Ja mērķis ir liels, sadaliet to vairākos starpposmos. Uzrakstiet tos un novietojiet labi redzamā vietā, lai saglabātu motivāciju.

Izveidojiet krājkontu un pieslēdziet automātisko maksājumu

Naudas krāšana veiksies labāk, ja šim mērķim izveidosiet atsevišķu krājkontu. Labs risinājums ir pieslēgt automātisko maksājumu internetbankā, lai uzkrājuma veidošana notiktu bez lielas jūsu piepūles. Izvēlieties, kādu summu ik mēnesi plānojat iemaksāt krājkontā, kā arī datumu, kurā veikt šo pārskaitījumu. Viss pārējais notiks automātiski.

Izstrādājiet plānu un ņemiet to vērā

Teorētiski ikviens zina, kā iekrāt naudu. Bet praksē tas var izrādīties sarežģītāk. Taču tikai ne tad, ja esi izveidojis budžeta plānu un centies to īstenot. Efektīvs budžeta plāns palīdz sekot līdzi naudas plūsmai un sasniegt izvirzītos mērķus.

Izvērtējiet savus pašreizējos naudas tērēšanas paradumus, lai saprastu, kam un cik daudz tērējat. Ieplānojiet visus obligātos un jums aktuālos izdevumus, lai nepalaistu garām neko svarīgu. Plānojot budžetu, nevajadzētu aizmirst arī par līdzekļiem neparedzētu situāciju risināšanai, lai neplānotu tēriņu segšanai nauda nebūtu jāņem no uzkrājuma konta.

Izveidoto budžeta plānu ievērot būs daudz vieglāk, ja plānosiet pirkumus un ieviesīsiet ieradumu uz veikalu doties ar iepirkumu sarakstu. Tas palīdzēs izvairīties no neparedzētiem pirkumiem un jūsu ģimenes budžets netiks apdraudēts.

Naudas plūsmai sekot līdzi mūsdienās palīdz dažādas šim mērķim izveidotas mobilās aplikācijas. Apskatiet iespējas un izvēlieties sev tīkamāko variantu. Daudzas no lietotnēm ir radītas īpaši ģimeņu vajadzībām.

Atrodiet papildus peļņas iespējas

Lai uzlabotu finansiālo stāvokli, jāizvēlas viena no stratēģijām – samazināt izdevumus vai palielināt ienākumus. Lielākam efektam, protams, var izmantot abas šīs stratēģijas vienlaicīgi.

Kopīgi apspriediet, kādas papildu peļņas iespējas varat izmantot. Varbūt varat uzsākt savu mazo ģimenes biznesu. Lielākie bērni var pieteikties vasaras darbam, lai paši nopelnītu savu kabatas naudu – arī tas būtu labs pienesums ģimenes budžetam.

Meklējiet izdevīgus piedāvājumus

Esiet radoši, meklējot bezmaksas resursus, kas atbilst jūsu ģimenes vajadzībām un interesēm. Apmeklējiet bibliotēku, lai varētu izlasīt sev interesējošās grāmatas, apmeklējiet bezmaksas kultūras un izglītojošos pasākumus.

Esiet gudri patērētāji, un ik reizi, kad ir aktuāls kāds pirkums, veiciet mājasdarbu un salīdziniet cenas. Šis princips attiecas ne vien uz ikdienas pirkumiem, bet jebkuru finanšu darījumu – tai skaitā, kredītu noformēšanu. Šobrīd aizdevumus izsniedz gan bankas, gan nebanku kredītdevēji. Pirms lem par labu vienam vai otram variantam, vērts par to lasīt vairāk.

Samaziniet liekos tēriņus

Liekie tēriņi ir tā nauda, ko tērē, nedomājot, ka tā būtiski ietekmē lielāku mērķu sasniegšanu vai labklājību kopumā. Tā varētu būt kafijas krūze pa ceļam uz darbu, šokolādes batoniņš pēcpusdienā vai kārtējais žurnāls, ko ātri izlasi un pēc tam aizmirsti plauktā. Var šķist, ka šādu pirkumu summas ir nelielas, taču, izskaužot tos, ilgtermiņā sakrāsies visai ievērojama summa. Protams, ar noteikumu, ka ietaupīto naudu ieliksi krājkasītē vai iemaksāsi krājkontā, nevis iztērēsi kādam citam nevajadzīgam pirkumam.

Esiet pacietīgi

Visbeidzot – uztveriet to visu viegli. Ir skaidrs, ka finansiālā stāvokļa uzlabošana nenotiek vienā dienā.  Sāciet ar nelielām pārmaiņām, piemēram, biežāk gatavot mājās vai vairāk dot priekšroku bezmaksas izklaidēm.

Pats galvenais – nezaudējiet drosmi un apņēmību – tas noteikti atmaksāsies.

6 komentāri