7 padomi sekmīgas karjeras uzsākšanai

0 Komentāru
7 padomi sekmīgas karjeras uzsākšanai
PUBLICITĀTES FOTO

Ko nozīmē ”sekmīga karjera”? Atbilde atkarīga no tā, kam to jautājat, jo katrs to definē atšķirīgi. Vienīgais, kas mums visiem ir kopīgs, ir tas, ka, ņemot vērā darbā pavadīto laiku, mēs vēlamies, lai mums patīk tas, ko darām katru dienu. Mēs arī vēlamies, lai priekšnieki un kolēģi mūs novērtētu, un darbs neradītu lielu stresu.

Turpinājumā 7 padomi, kas var palīdzēt Jums sākt veiksmīgu karjeru.

Izvēlieties savu nodarbošanos gudri

Pirms sākat veidot karjeru noteiktā sfērā, pajautājiet sev: ‘’Vai es esmu gatavs to darīt katru dienu vairāku gadu garumā?’’ Izvēloties nodarbošanos, pārliecinieties, ka tā atbilst Jūsu personībai, interesēm, spējām un ar darbu saistītām vērtībām. Veiciet pētījumus par profesiju, lai gūtu dziļāku priekšstatu par darba pienākumiem, kvalifikāciju, ienākumiem, nodarbinātības perspektīvām.

Neļaujiet nevienam citam noteikt, kāda izvēle ir piemērotākā Jums

Ignorējiet tos, kuri saka: ”Izvēlies šo darbības sfēru, jo šobrīd tur ir daudz iespēju” vai ”Tu nopelnīsi daudz naudas, tāpēc nav svarīgi, ka Tev šis darbs nemaz nepatīk” vai ”Man patīk šī karjera, un tāpēc Tev arī noteikti patiks.” Lai arī tas var būt labi domāts, šie izteikumi ir viens no daudzajiem mītiem par karjeras izvēli. Svarīgi atcerēties vienu svarīgu lietu – Jūsu karjeras izvēle ir personīgs lēmums, kas daudzus gadus būtiski ietekmēs Jūsu dzīvi. Un, starp citu, saistība starp ienākumiem un apmierinātību ar darbu ir minimāla.

Definējiet  savus panākumus

Ko Jums nozīmē panākumi? Vai tie ir noteikts ienākumu līmenis? Pašam savs darba kabinets? Vai arī tā ir sajūta, kas rodas, kad kāds projekts ir izdevies lieliski? Varbūt Jūs jūtaties veiksmīgs tad, kad saprātīgā laikā esat atnācis mājās no darba un Jums vēl ir spēks pavadīt kvalitatīvu laiku ar ģimeni?

Ņemot vērā, ka katrs no mums panākumus mēra atšķirīgi, Jūs esat vienīgais, kurš var izlemt, ko tie nozīmē Jums. Jūsu apmierinātība ar karjeru ir cieši saistīta ar to, vai jūtaties sasniedzis savus, nevis kāda cita mērķus.

Nebaidieties lūgt palīdzību

Lai arī cik daudz Jūs zinātu, Jūs noteikti nezināt visu. Ir gudri mācīties no tiem, kas ir pieredzējušāki un zinošāki. Atrodiet sev mentoru, kurš var sniegt Jums nepieciešamo atbalstu un palīdzēt gūt panākumus.

Veiciet nepieciešamos ieguldījumus

Lai karjera būtu veiksmīga, nepieciešams tajā ieguldīt. Pirmkārt, jau profesionālā ziņā – mācoties, regulāri uzlabojot savas zināšanas un iemaņas. Lai kāda būtu Jūsu panākumu definīcija, par veiksmīgu varēsiet saukt sevi tikai tad, ja ieguldīsiet savā attīstībā.

Dažkārt, lai piedzīvotu profesionālo izaugsmi, nepieciešami arī finansiālie ieguldījumi. Ir skaidrs, ka tas, ko ieguldāt sevī, vienmēr atmaksājas, tomēr dažkārt šīs ieceres īstenošanai līdzekļu mazliet pietrūkst. Tādā situācijā noderēt var aizdevums – par to vairāk var izlasīt šeit.

Esiet pats sev lielākais fans

Ja pats nebūsiet sev lielākais līdzjutējs, tad kurš tas būs? Lepojieties ar saviem panākumiem un pozitīvajām īpašībām. Negaidiet, kad kāds cits Jums pateiks: ‘’Labi padarīts!’’, pasakiet to sev pats. Apzinoties to, ko esat sasniedzis līdz šim, Jums būs lielāka motivācija sasniegt vēl vairāk.

Nepadodieties

Laiku pa laikam sīkā balss galvā čukstēs, ka neesat pietiekami labs vai gudrs. Tā ir balss, kas Jums ir jāizslēdz. Diemžēl būs daudz cilvēku, kas vēlēsies Jūs pazemināt. Nenodariet to arī sev pats. Kad pieļaujat kļūdu, vienkārši izlabojiet to, mācieties no tā un dodaties tālāk. Ja Jums trūkst nepieciešamās prasmes, veiciet nepieciešamos uzlabojumus, taču neļaujiet sev padoties pirms laika.

Izvērtējiet, kas Jums vajadzīgs, lai justos pārliecinātāks par savām spējām. Varbūt Jums vajadzīgas kādas apmācības vai cita veida ieguldījums. Kā jau minēts iepriekš,  kompetences uzlabošanai var noderēt aizdevums, ja vien pirms tam izvērtējat savu maksātspēju. Vairāk par aizdevuma sniegtajām priekšrocībām var izlasīt šajā rakstā.

Vairumā gadījumu veiksmīga karjera ir mazāk saistīta ar to, ko Jūs darāt, un vairāk ar to – kā Jūs to darāt. Pielietojiet šos padomus, lai sasniegtu pats savus panākumus – lai ko tie arī Jums nozīmētu.

0 Komentāru