5 vienkārši veidi, kā “atžirgt” no Jāņiem, ja klājies pārāk lustīgi!

0 Komentāru
5 vienkārši veidi, kā “atžirgt” no Jāņiem, ja klājies pārāk lustīgi!
FOTO:LETA

Nu ko, gada jestrākie svētki aiz muguras – miestiņa krājumi strauji tuvojas beigām, un arī šašliks vairs nelien iekšā? Smagām brīvdienām nepieciešami viegli padomi, kā tikt atpakaļ uz kājām. Lūk, daži no tiem!

Plikpelde

Kad acs plakstiņi pirmo reizi paveras pēc kārtīgas līgošanas, parasti pagājušas divas dienas, jo Līgo naktī jau gulēt neviens neiet – latvju ticējums vēsta, ka tad cilvēks snauduļošot visu vasariņu. Lai nu kā, prāts saprot, kas ir gravitāte, un kur zeme, kam jāatrodas pie kājām, bet debesīm – virs galvas, tad nekas kārtīgu jāņotāju neatdzīvinās kā plikā pelde.

Foto: Flickr

Foto: Flickr

Ja vēl ūdentiņš vēss, būsiet žirgti kā svaigākie Mārupes gurķīši marta mēnesī.

P.s. Ja nu kaut kādu iemeslu dēļ tuvumā nav nevienas peldvietas, derēs arī tad, ja uzgāzīsi sev virsū spaini ar ūdeni

Aukstā zupa vai svaigi salāti

Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

Foto: Kārlis Dambrāns/Flickr

Kad divas diens ēsts viens vienīgs trekns šašliks un uzdzerts miestiņš, dod taču savam kuņģītim nelielu atelpu un palutini to ar nelielām brokastīm – kārtīgu lauku auksto zupu vai vienkārši svaigiem salātiem ar omītes siltumnīca salasītiem labumiem. Pēc tik jestrām brīvdienām gan Tavs puncis, gan arī imūnsistēma tev pateiks milzu paldies par brīvdienas iedošanu.

Nekā nedarīšana

Foto: Daniel Wehner/Flickr

Foto: Daniel Wehner/Flickr

Varam pačukstēt, ka ne vienmēr ir jāstrādā, lai nopelnītu savu vietu zem saules. Dažreiz der arī vienkārši nekā nedarīšana – savu pēc-jāņu dienu iesāc nesteidzīgi, izvairoties no jelkādiem pienākumiem. Brīdī, kad kāds vēlas tavu palīdzību, aši novērtē situāciju, un, ja vien tas nav dzīvības un nāves jautājums, ķer roku pie vēdera un saki, ka šodien nekāds dižais palīgs no tevis vis nesanāks. Der arī citi paņēmieni, taču tie lai paliek katra paša ziņā.

Izej pastaigā

Foto: LETA

Foto: LETA

Saule, lietus vai vējš – nekas pilsētnieku nespēj atturēt no kārtīgas lauku pastaigas, īpaši ņemot vērā, ka ikdienā viss, kas piedzīvots, saistās ar nelāgu izmešu smaku vai karstajiem pilsētas mūriem. Izej un apstaigā apkaimi, vienalga, vai tie būtu 2 vai 20 kilometri. Organisms sapratīs, ka dzīvē eksistē arī tāda lieta kā piepūle, tāpēc visu slikto caur pieri un padusēm izlaidīs laukā. Pēc tam kārtīgi noskaloties un būsi uz kājām kā likts!

Aj, zini – vienkārši turpini iesākto!

Foto: LETA

Foto: LETA

Nav noslēpums, ka Jāņos neviens nevienam nepārmet, ja gadās nedaudz… aizsēdēties. Ja jūti, ka ir tik nolāpīti slikti, un nekas no iepriekšminētā nespēs palīdzēt, ķer vien pie tuvākā aliņa, korķē vaļā un baudi brīvdienu. Par nākamo dienu plāniem un rūpēm domās tava nākotnes versija. :)

0 Komentāru