21.gadsimta ikdienas rīks: gudrie telefoni

1 komentārs
21.gadsimta ikdienas rīks: gudrie telefoni

Mobilā elektronika ar katru dienu kļūst arvien sarežģītāka, un mūsdienu mobilās ierīces vairs nav tie aprāti, kurus mēs izmantojām pirms 10 gadiem. Tagad telefoni patiešām ir datori, kas ietilpst rokassomiņā vai jakas kabatā. Viedtālruņi sniedz daudz iespēju, kuras dažreiz liekas neierobežotas. Bet cik bieži mēs tās izmantojam? Visbiežāk viedtālruņu īpašnieki izmanto ierīci zvanu veikšanai un ziņojumapmaiņai, bet to var izmantot teju visam, ko spēj galda dators.

Termins “viedtālrunis” (no angļu val. smartphone) tiek tulkots kā “gudrais telefons”. Viedtālrunis ir uzlabotā podziņtelefona versija, kas pēc savām iespējām līdzinās datoram. Galvenā atšķirība starp viedtālruni un mobilo telefonu ir jaudīga daudzuzdevumu operētājsistēma. Tā sniedz iespēju instalēt papildu lietojumprogrammas, piemēram, failu pārvaldnieks, programma grāmatu vai dokumentu lasīšanai un rediģēšanai, e-pasts vēstuļu saņemšanai un nosūtīšanai, tīmekļa pārlūks, lai ērti apskatītu lapas internetā, tūlītējās ziņojumapmaiņas programmas u.c. Pie tam, telefoni ir paredzēti gan darbam, gan izklaidei. Jūs varat instalēt tās lietotnes, kas svarīgas un saistošas tieši jums – meteoroloģiskā prognoze, tulkošanas aplikācija, sociālie tīkli, spēles, ēdienu receptes, makšķerēšanas padomi un citas. Turklāt daudzi telefoni ir aprīkoti ar GPS moduli, kas ļauj izmantot satelītu navigāciju, lai jūs vienmēr varētu atrast nepieciešamo adresi vai apbraukt sastrēgumus.

Viena no svarīgām priekšrocībām ir tā, ka viedie telefoni ļauj paralēli pildīt vairākus uzdevumus. Piemēram, jūs varat izmantot kalkulatoru un tajā pašā laikā rakstīt atbildi uz ienākošo īsziņu. Ar parastu podziņaparātu jums būtu jāaizver kalkulatora programma, zaudējot visus rezultātus, un tad jāatver ziņojumu mape, proti jāaizver viena programma, lai pārietu pie citas.

Ražotāji aizvien vairāk cenšas saviem klientiem sniegt mūsdienīgākos risinājumus, domā par viņu vajadzībām un finansiālajām iespējām, tāpēc telefoni tiek piedāvāti dažādās cenu kategorijās. Arī interneta veikals Rdveikals.lv saviem pircējiem piedāvā modernus un jaudīgus skārienjutīgus viedtālruņus, kas apmierinās pat visprasīgāko lietotāju vēlmes. Preču klāstā ir pieejami arī praktiskie un viegli lietojami telefoni bērniem un senioriem, kā arī noderīgi aksesuāri.

1 komentārs