”Nāburgu būšana” StarFM. 13. raidījums: Itālija, ciemos Roberto Meloni

2 komentāri

Itālija – valsts, kuru lieliski var izmantot kā psiholoģisko testu, kurā prasot pirmās asociācijas, varētu noskaidrot, kas cilvēka sirdij tuvāks – mākslas baudītājs uzreiz nosauks Leonardo da Vinči, Mikelandželo, Rafaēlu un Donatello un beigās vēl nocitēs kādu no Šekspīra lugām, kuru darbība notiek tieši Itālijā.

Garšas baudītājs nosauks vismaz 50 dažādu veidu pastas, pastāstīs, kuru vīnu izvēlēties pie konkrēta siera, un, kad vēders jau sāks kurkstēt, viņš sāks stāstu par īstajām picām. Starp citu, leģenda vēsta, ka Rafaels Esposito, kurš 19. gs radījis picu “Margarita”, izmantojot trīs sastāvdaļas – sieru, baziliku un tomātu bāzi – iedvesmojies tieši no Itālija zaļbaltsarkanā karoga.

Turpinot pirmo asociāciju testu, savs sakāmais noteikti būtu arī vēstures mīļotājiem, kuru stāsts sāksies pirms mūsu ēras ar Romas impēriju. Bet ikviens, kurš pētījis atlantu nevilcinoties piebildīs – Itālijas kontūra atgādina zābaku, bet Sicīlijas sala izskatās kā futbola bumba. Vai kāds teica futbols? Šajā brīdī sarunu pārņems sporta mīļotāji.

Bet Latvijas iedzīvotājiem, iespējams, kā pirmā asociācija par Itāliju būs neviens cits kā Roberto Meloni! Viņš arī mūsu šodienas “Nāburgu būšanas” viesis. Pavisam uz pasaules dzīvo ap 137 miljoniem itāļu, vairāk nekā 55 miljoni dzīvo Itālijā, bet Latvijā dzīvo 777 itāļi. Viens no viņiem, Roberto Agostīno Meloni.

Pirmo reizi viņš sevi plašākai Latvijas auditorijai pieteica, 2004. gadā piedaloties realitātes šovā ”Talantu fabrika”. Iepatikās mums pozitīvais Roberto no Sardīnijas salas, un 2007. gadā, kā arī 2008. gadā viņš Latviju pārstāvēja lielajā Eirovīzijas dziesmu finālā. Šobrīd mēs viņu pazīstam ne tikai kā dziedātāju, bet arī TV raidījumu vadītāju un vienmēr smaidīgu cilvēku.

Mūsu šodienas “Nāburgu būšanas” viesis, savējais, – Roberto Meloni!

2 komentāri