”Nāburgu būšana” StarFM. 12. raidījums: Krievija, ciemos Aleksandrs Sircovs jeb Murovejs

0 Komentāru

Krievija – mūsu lielā kaimiņvalsts, liekot akcentu uz vārdu “lielā”. Krievija ir ne tikai lielākā valsts pasaulē, kas izmēra ziņā ir 1,8 reizes lielāka nekā Amerikas Savienotās Valstis, bet savās aprisēs pārspēj arī pundurplanētu Plutonu.

Krievija robežojas ar 12 valstīm, bet, ja pieskaitām Kaļiņingradas robežas ar Lietuvu un Poliju, tad kopā sanāk 14 kaimiņvalstis jeb kārtīga daudzdzīvokļu māja. Visapdzīvotākais dzīvoklis šajā mājā ir Maskavai, ar vairāk nekā 12 miljoniem iedzīvotāju, tā ir 6. apdzīvotākā pilsēta pasaulē. Bet ar 71 miljardieri Maskava ir trešajā vietā pasaulē pēc superbagātnieku skaita, vairāk esot tikai Honkongā, kuru par savu mājvietu izvēlējušies 79 miljardieri, bet Ņujorkā to skaits esot 85.

Bet kurš gan skaita naudu, labāk skaitīsim kilometrus – 82! Tieši tik kilometrus Beringa jūra šķir Krieviju no Amerikas Savienotajām Valstīm, bet lielākai attālums starp diviem punktiem Krievijas Federācijas teritorijā ir apmēram 8 000 km, tajos mīt aptuveni 160 etniskās grupas, kas runā apmēram 100 valodās.

Pavisam uz pasaules dzīvo 129 miljoni krievu, 111 miljoni dzīvo pašā Krievijā, 7 miljoni dzīvo Ukrainā, vairāk nekā 3 miljoni dzīvo Vācijā un ASV, bet Latvijā krievu tautība ir ap 540 tūkstošiem iedzīvotāju. Viens no viņiem arī mūsu šodienas viesis – Aleksandrs Sircovs jeb Murovejs.

Muroveju mēs vislabāk pazīstam kā smaidīgo un harismātisko kontrabasistu no grupas “Keksi”. Ar savu firmas zīmi – kontrabasu Murovejs sadraudzējies jau skolās laikā mācoties Cēsu mūzika vidusskolā. Pēc mācībām Cēsis viņš mācījies Tartu mūzikas vidusskolā, bet, 80. gadu vidū atgriežoties Latvijā, viņš pievienojies grupai “Eolika”, vēlāk turpinājis kontrolēt ritmu grupās “Rebel”, “Opus Pro” un pat sadarbojies ar “Labvēlīgo Tipu”, bet 1997. gadā izveidojis savu lolojumu – grupu “Keksi”.

Mūsu šodienas “Nāburgu būšanas” viesis – savējais Murovejs!

0 Komentāru