”Nāburgu būšana” StarFM. 11. raidījums: Ķīna, ciemos Neits Ni

0 Komentāru

Ķīna oficiāli saukta par Ķīnas Tautas Republiku ir šūpulis vienai no pasaules senākajām civilizācijām, kuras saknes ir gandrīz 6000 gadu tālā pagātnē. Senā Ķīna bijusi izgudrojumu zeme – ķīnieši izgudrojuši papīru, drukāšanas tehnoloģiju, kompasus, porcelānu, zīdu, šaujampulveri, un pat pirmās restorānu ēdienkartes radušās tieši Ķīnā.

Līdz 1912. gadam Ķīnā valdīja imperatori, bet 1912. gadā tā kļuva par republiku, savukārt mūsdienās pie varas esošā komunistu valdīšana sākās 1949. gadā. Pēc savas platības Ķīna ir 3. lielākā valsts pasaulē, kas platumā un garumā stiepjas vairāk nekā 5000 kilometru garumā, bet atšķirībā no citām lielvalstīm Ķīnā ir tikai viena laika josla, kas nozīmē, ka dažās vietās saullēkts tiek piedzīvots 10 no rīta.

Protams, ar lielajiem Ķīnas plašumiem nāk arī ainavu dažādība – vairāk nekā trešdaļu Ķīnas veido kalni. Ķīnā iespējams apmaldīties tuksnesī vai uz pāris dienām pazust dziļos meža biezokņos. Ķīnā ir tūkstošiem upju, garākās no tām – Dzeltenā upe un Jandzi upe, kas stiepjas vairāk nekā 6000 kilometru garumā un ir garākā upe visā Āzijā.

Ķīnā dzīvo vairāk nekā 1,4 miljardi iedzīvotāju jeb 18 procenti no visas pasaules iedzīvotājiem, bet vairāk nekā 50 miljoni ķīniešu dzīvo ārpus Ķīnas; no tiem 967 par savu mājvietu izvēlējušies Latviju. Viens no viņiem arī mūsu šodienas viesis – Neits Ni.

Neitam ir 13 gadu, un viņš mācās 8. klasē. Neita ģimene uz dzīvi Latvijā pārcēlās 2016. gadā, un, kā atzīts Neits, uzzinot par vecāku ideju pārcelties uz Latviju, viņam neesot bijis pat nojausmas, kur tāda Latvija atrodas. Taču Neitam te uzreiz iepaticies. Un mums patīk, ka Neitam patīk.

Mūsu šodienas “Nāburgu būšanas” viesis savējais, Neits Ni!

0 Komentāru