”Nāburgu būšana” StarFM. 9. raidījums: Meksikāņi, ciemos Himena Gonsalesa

0 Komentāru
”Nāburgu būšana” StarFM. 9. raidījums: Meksikāņi, ciemos Himena Gonsalesa

Meksika jeb Meksikas Savienotās Valstis no Latvijas šķir aptuveni 10 tūkstoši kilometru. Lai gan tik tālu, tomēr tieši meksikāņi vislabāk varētu saprast mūsu kapu svētku kultūru – katru gadu novembra sākumā viņi ar vērienu atzīmē mirušo dienu.

Tāpat ir liela iespēja, ka sudraba ķēdītes sākums, ar ko rotājamies, ir meklējams tieši Meksikā – aizvadītājā gadā Meksika bija lielākā sudraba ieguves valsts pasaulē. Lielums ir Meksikas vizītkarte, tā ir 15 lielākā valsts pasaulē pēc platības un desmitā pēc iedzīvotāju daudzumu.

Tomēr mazākais suns pasaulē ir tieši no Meksikas, un tas nosaukts par godu Meksikas štatam Čivavai! Tāpat bez Meksikas mēs nebūtu varējuši sekot līdzi puķu pārdevējas Rozalindas mīlas līkločiem, kuras stāstu pie TV ekrāniem esot izdzīvojuši  ap 2 miljardiem cilvēku visā pasaulē.

Arī čili piparu dzimtene ir Meksika, un gardās šokolādes sākums arī meklējams tieši pie viņiem. Ar šiem faktiem visā pasaulē lepojas ap 123 miljoniem meksikāņu un Latvijā viņu esot  –  ne vairāk ne mazāk kā 26, viena no viņiem arī mūsu šā vakara viešņa – Himena Gonsalesa!

Devītais ieraksts no raidījuma ”Nāburgu būšana”

0 Komentāru