”Nāburgu būšana” StarFM. 6. raidījums: Baltkrievi, ciemos Vjačeslavs Telešs

Pievienot komentāru
”Nāburgu būšana” StarFM. 6. raidījums: Baltkrievi, ciemos Vjačeslavs Telešs

Baltkrievija – valsts, kur vēl pirms dažiem gadiem ikviens iedzīvotājs varēja lepoties ar miljonāra statusu, jo viena eiro vērtība bija 25000 rubļi. 2016. gadā gan tas mainījās, un Baltkrievijas miljonāru saraksts krietni saruka. Labā ziņa ir tā, ka valsts bagātību var mērīt ne tikai naudā – Baltkrievija var lepoties ar mežu bagātību, jo tie klāj ap 40% valsts, un, lai gan Baltkrievijai nav jūras krastu, reizēm tā tiek dēvēta par ”zilo aci”, jo Baltkrievijā atrodas apmēram 20 000 upju un 10 000 ezeru.

Tāpat Baltkrievijā ir Eiropas ģeogrāfiskais centrs, par to liecina 2008. gadā atklātais piemineklis Polockā. Jā, kā izrādās, Eiropas centrs ir nieka 175 km no mūsu pašu Daugavpils. Baltkrievijas tuvums mums ļoti labi ļauj arī saprast viņu mīlestību pret kartupeļiem jeb kā paši baltkrievi saka bulbas.

Dažādos avotos informācija atšķiras, bet baltkrieviem esot līdz pat 1000 kartupeļu ēdienu receptēm. Iespējams, tas ir laika jautājums, kad receptes varēsim atrast arī kādā mobilajā lietotnē, jo baltkrievi prot tās radīt. Tieši kaimiņvalstī radīta trešā populārākā saziņas lietotne “viber”, un, pateicoties Baltkrievijas lietotnei “masquarade”, ko 2016. gadā iegādājās Facebook, mēs varam viens otram sūtīt bildes ar filtriņiem, jeb lielām acīm, kaķa ausīm un zaķa degunu.

Pavisam pasauli apdzīvojot ap 10 miljoniem baltkrievu, gandrīz 8 miljoni no viņiem dzīvo pašā Baltkrievijā, bet Latvijā ar 70 tūkstošiem savējo baltkrievi ir otra lielākā mazākumtautība. Viens no viņiem arī radio STAR FM studijā – raidījumā Nāburgu Būšana: Vjačeslavs Telešs.

Sestais ieraksts no raidījuma ”Nāburgu būšana”