“Nāburgu būšana” StarFM. 2. raidījums: Igauņi, ciemos Ivika Keisele

Pievienot komentāru
“Nāburgu būšana” StarFM. 2. raidījums: Igauņi, ciemos Ivika Keisele

Igaunija – valsts, kura vārdu ”digitāls” jeb ”elektronisks” ir padarījusi par vienu no savām vizītkartēm. Ne bez iemesla, tieši mūsu kaimiņi pielikuši roku pie Skype un Igaunija arī bija pirmā valsts pasaulē, kas ļāva saviem iedzīvotājiem piedalīties vēlēšanās attālināti – balsojot internetā.

Kā paši igauņi smej – rakstīt kodu bērni iemācās jau bērnudārzā. Un pat pāvests Francisks, Japānas premjerministrs Šinzo Abe, Vācijas kanclere Angela Merkele un Luksemburgas premjerministrs Ksavjērs Betels kļuvuši par Igaunijas e-rezidentiem.

Bet ne jau tikai ar vieninieciņiem un nullītēm lepojas mūsu kaimiņvalsts. Igauņiem ir pasaulē lielākā tautasdziesmu vācelīte: to veido 133 tūkstoši tautas dziesmu. Vēl igauņiem ir vairāk kā 2000 salas, un tās teritoriju apdzīvo 1,3 miljoni iedzīvotāju. Nedaudz vairāk nekā 1800 igauņi par savu mājvietu ir izraudzījušies Latviju. Mūsu šodienas viešņa Ivika Keisele nāk ciemos ar stāstiem par igauņu kultūru, igauņu jokiem par latviešiem un, cerams, arī kādu tipiski igaunisku cienastu.

Otrais ieraksts no raidījuma ”Nāburgu būšana”