”Nāburgu būšana” StarFM. 2. raidījums: Baltkrievi, ciemos Ksenija Pravdina

1 komentārs

Baltkrievija, valsts ar kuru Latvijai ir 173km gara robeža. Bet ne tikai robeža mūs vieno – gan vēstures līkloči, gan daba mums ir līdzīga. Kā raksta ceļojumu bukletos, Baltkrievija ir viena no retajām valstīm Eiropā, kas ir saglabājusi neskartu dabu- bagātīgus mežus, purvus, ezerus un upes. Mežu tur tiešām ir daudz – pēc platības 13 lielākajā Eiropas valstī, 40 procenti kartes tiek iekrāsoti zaļā krāsā. Tā pati zaļā krāsa kas redzama Baltkrievijas karogā.

Starptautiskajos medijos lasot par mūsu kaimiņvalsti, tā nereti tiek dēvēta par pēdējo Eiropas diktatūru, jo viņu prezidents Aleksandrs Lukašenko pie varas jau ir kopš 1994. gada.

Šo 25 gadu laikā viņam izdevies arī Baltkrieviju padarīt par tehnoloģiski attīstu valsti, tieši kaimiņvalstī radusies trešā populārāka saziņas lietotne “Viber”, ja tavā mobilajā ierīcē atrodas spēlīte “World of Tanks” arī tās mājvieta ir Baltkrievija! Arī smieklīgi sociālo tīklu filtriņi radušies pateicoties lietotnei “Maskareid”, to pirms 3 gadiem iegādājas “Facebook”.

Pašā Baltkrievijā dzīvo nedaudz vairāk kā 9,5 miljoni iedzīvotāju, bet Latvijā viņu skaits ir ap 67 tūkstošiem, viena no viņām arī mūsu šodienas viešņa Ksenija Pravdina.

Ksenijai ir 17 gadi, pirms pusotra gada, kopā ar saviem vecākiem un diviem jaunākajiem brāļiem un māsu, viņa pārcēlās uz dzīvi Latvijā un sāka mācības Rīgas 10. vidusskolā. Kā stāsta pati Ksenija, tad speciāli latviešu valodu viņa neesot mācījusies, skolā esot bijis daudz jālasa un soli pa solim arī mūsu valoda apgūta.

Ne tikai jaunas valodas apgūt Ksenijai ir pa spēkam, viņa arī ļoti labi dzied un jau pavisam drīz viņu redzēsim TV ekrānos jaunākajā šova “X faktors” sezonā.

Mūsu šodienas Nāburgu būšanas viešņa, savējā – Ksenija Pravdina!