”Nāburgu būšana” StarFM. 12. raidījums: Ukraiņi, ciemos Mihails Jefremenko

Pievienot komentāru
”Nāburgu būšana” StarFM. 12. raidījums: Ukraiņi, ciemos Mihails Jefremenko

Ukraina! Valsts, kur zilas debesis tiekas ar plašiem labību laukiem – šāds vēstījums ieausts arī dzeltenzilajā Ukrainas karogā. Nav jau arī melots, jo šīs valsts, kas pēc platības ir lielākā Eiropā, ainavai ir raksturīgi līdzenumi, kuru augsne ir izcili piemēroti lauksaimniecībai. 15% no visas valsts eksporta ir tieši graudaugi, piekāpjoties vien vērtīgajam dzelzim un tēraudam, kas veido 20% visa Ukrainas eksporta.

Pie eksporta precēm varam pieskaitīt arī kādu Lieldienu tradīciju, ja mēs latvieši cildinām sevi kā pirmo mājvietu Ziemassvētku eglītei, tad tieši Ukrainā esot sākusies īpaša olu krāsošanas tradīcija jeb pisanka – olu krāsošana, izmantojot vasku. Tradīcijas nopietnību pamato arī speciāli PISANKAI veltītais muzejs.

Pie neparastiem tūrisma galamērķiem var arī pieskaitīt Kijevā esošo tualetes vēstures muzeju vai filmas zvaigžņu kari galvenā ļaundara Dārta Veidera pieminekli Odesā. Par vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Ukrainā ir kļuvusi Černobiļas avārijas slēgtā zona un par spoku pilsētu dēvētā Pripjata.

Pripjatā pirms Černobiļas traģēdijas dzīvojuši gandrīz 50 tūkstoši cilvēku, lielākā daļa no viņiem strādājusi tieši atomelektrostacijā. Šis vietas atrodams tā saucamajos tumšā tūrisma galamērķos un tam ir ne mazums piekritēju – aizvadītājā gadā uz Černobiļu devušies 60 tūkstoši tūristi.

Runājot par cilvēkiem, tad visā pasaulē dzīvojot ap 45 miljoniem ukraiņu, 37 miljoni no viņiem par savām mājām sauc pašu Ukrainu, bet Latviju par savu dzīvesvietu izvēlējušies 50 tūkstoši. Viens no viņiem arī mūsu šā vakara viesis – Mihails Jefremenko!

Divpadsmitais ieraksts no raidījuma “Nāburgu būšana”