“Nāburgu būšana” StarFM. 11. raidījums: Krievi, ciemos Daria Tikhomirova

0 Komentāru
“Nāburgu būšana” StarFM. 11. raidījums: Krievi, ciemos Daria Tikhomirova

Krievija! Mūsu lielā kaimiņvalsts! Pavisam kopā mēs esam 14 valstis, kas šos vārdus velta Krievijai – Norvēģija, Somija, Igaunija, Lietuva, Polija, Baltkrievija, Ķīna, Ukraina, Gruzija, Azerbaidžāna, Kazahstāna, Mongolija, Ziemeļkoreja un protams, mēs Latvija! Un ja labi grib, tad Krievija var arī samāties ar Amerikas Savienotajām valstīm, jo šaurākā līnija, kas šķir šīs abas lielvalstis, ir nieka četru kilometra īsa!

Robežvalstu sarakstu varēja papildināt arī Kanādas vārds, ja vien Krievija, 1867. gadā, par 7,2 miljoniem ASV dolāru nebūtu pārdevusi Aļasku Amerikas Savienotajām valstīm. Bet jau ar esošo lielumu pietiek, lai Krievija varētu pretendēt uz pundurplanētas statusu, jo ar saviem 17 miljoniem kvadrātkilometru tā ir lielāka par Plutonu.

Un kamēr neesam pārliecināti par šķidra ūdens esamību uz citām planētām, Krievija droši var arī apgalvot, ka viņiem ir lielākā šķidra saldūdens rezerve saules sistēmā – dziļākais mūsu planētas ezers – Baikāla ezers – sevī ir ietilpinājis 20% no visa pasaules nesasalušā ūdens.

Pavisam mūsu pasauli apdzīvojot ap 150 miljoniem krievu, vairāk kā 111 miljoni dzīvo pašā Krievijā, bet Latvijā, tā ir lielākā mazāku tautība, kopskaitā šeit dzīvojot ap 542 tūkstošiem krievu tautības cilvēku – viena no šīs kuplās saimes arī mūsu šī vakara viešņa – Daria Tikhomirova.

Vienpadsmitais ieraksts no raidījuma ”Nāburgu būšana”

0 Komentāru