”Nāburgu būšana” StarFM. 10. raidījums: Brazīlieši, ciemos Felipe Gabriels dos Santoss Ksavjers

0 Komentāru
”Nāburgu būšana” StarFM. 10. raidījums: Brazīlieši, ciemos Felipe Gabriels dos Santoss Ksavjers

Brazīlija. Piektā lielākā valsts pasaulē, kas aizņem gandrīz pusi Dienvidamerikas kontinenta. Brazīlija tiek dēvēta par kontrastu zemi, kur lielpilsētas mijas ar dabu – Brazīlijā mīt un aug aptuveni 20% no visām dzīvnieku un augu sugām, kas galvenokārt ir izskaidrojams ar Amazones lietus mežu atrašanos valstī.

Brazīlija ir valsts, kur nabadzība mijas ar bagātību un attīstība ar pirmatnīgumu – 2007. gadā tika ziņots, ka Brazīlijā mīt 67 ciltis, kuras nekad nav komunicējušas ar mūsdienu cilvēku. Protams, Brazīlija ir arī futbola lielvalsts – vismaz viens futbola stadions esot katrā Brazīlijas pilsētā, un vienīgā valsts, kas nekad nav zaudējusi brazīliešiem ir Norvēģija.

Vienas no skaistākajām pasaules pludmalēm esot tieši Brazīlijā, un pie viņiem ik gadu norisinās par lielāko pasaules ballīti dēvētais Riodežaneiro karnevāls, kas ik dienas ielās pulcējot 2 miljonus cilvēku.

Pavisam mūsu zemeslodi apdzīvo ap 211 miljoniem brazīliešu un 57 par savām mājām sauc Latviju, viens no viņiem arī mūsu šā vakara viesis – Felipe Gabriels dos Santoss Ksavjers.

Desmitais ieraksts no raidījuma “Nāburgu būšana”

0 Komentāru