LNT raidījuma ”Degpunktā” komandai pievienojusies jauna reportiere – Lelde Mežmača. Ieraugot apburošo blondīni, grūti iedomāties, ka viņas ikdiena nu paies, tvarstot likumpārkāpējus. Kā sarunā ar Skaties.lv smejas Lelde, pat viņas mīļotais puisis bijis mazliet sabijies, uzzinot par meitenes jaunajiem darba pienākumiem, taču Lelde ir entuziasma pilna un jau sākusi cīnīties par taisnību savu sižetu ietvaros.

Lelde Latvijas Universitātē izmācījusies par žurnālisti un jau izmēģinājusi spēkus, apmēram gadu pastrādājot TV. Nu viņa pievienojas ”Degpunktā” reportieru komandai.

”Komandas puiši ļoti palīdz, atbalsta un pamāca. Ja man kāds jautājums, uzreiz zvanu, kopīgi izdomājam, ko darām,” par kolēģu atsaucību priecīga Lelde.

Par pagaidām lielāko izaicinājumu kļuvusi darba dinamika. ”Ēters ir tajā pašā dienā, kad gatavoju sižetus, kas nozīmē, ka līdz vakaram visam jābūt gatavam – tur vispār nav jautājumu.

Informācijas apstrādei no manas puses jābūt ļoti ātrai un ļoti precīzai. Tāpēc tagad, sākumā, sēžu redakcijā visilgāk no visiem,” smejas jaunā reportiere, kura, vēloties darbu padarīt maksimāli kvalitatīvi, visu vēl kārtīgi pārbauda, lai ”Degpunktā” skatītāji varētu baudīt perfektus sižetus.

Taču Lelde nekādā gadījumā nesūdzas – viņa strādā ar prieku.

”Iet jautri – strādāju vien trešo nedēļu, un mani jau draud sūdzēt tiesā,” smaida Lelde.

Viņa gan droša, ka ne par ko nav jāsatraucas – aizskarot sensitīvus tematus, vienkārši jārēķinās, ka kādai iesaistītajai pusei tas var nepatikt, un tad mēģina iebiedēt ar tiesāšanos.

Pašai Leldei vislabāk patīk iedziļināties problēmās, kurās iesaistītajiem pašiem vēl nav skaidrs, kur ir taisnība.

”Dažreiz ir tā, ka cilvēki paši nesaprot, kā rīkoties konkrētajā situācijā, un tad mēs kopā meklējam atbildi,” ar entuziasmu problēmu risināšanā iesaistās Lelde.

Arī šopiektdien 13. aprīlī, Lelde ”Degpunktā” risinās šādu jautājumu, kopā ar Rīgas pilsētas būvvaldi cenšoties noskaidrot, vai kādas mājas iedzīvotājiem nevar ”uzgāzties uz galvas” bēniņi, kuru izbūve neatbilstot nekādām būvniecības normām.

”Vakar ziņojām par problēmu, šodien būs būvvaldes oficiālais ziņojums un cerams arī atbilde,” tā Lelde.

Apburoša blondīne ar lellītes ārieni ierodas ciemos un stādās priekšā kā ”Degpunktā” žurnāliste – vai neveidojas situācijas, kad Leldi vienkārši neuztver nopietni? Sak, ko tā blondīne par kriminālziņām vispār saprot? Gluži otrādi!

”Atceros, kā ar operatoru, kurš arī ir jauns alternatīva izskata puisis, braucām uz policiju. Salaspils policijas vadītāja, mūs ieraugot, bija pat ļoti priecīga. Sākumā pat neticēja – jūs tiešām no ”Degpunkta”? Nevar būt – tādi forši, jauni un dīvaini,” smejas Lelde.

Enerģijas pilnā blondīne ”Degpunktā” rosās jau trešo nedēļu un jūtas kā zivs ūdenī – viņai šī lieta patīk!

Tiesa, ne tik priecīgs ir Leldes mīļotais puisis – uzzinot, ka Lelde izvēlējusies strādāt raidījumā, kurā var nākties saskarties ar bīstamām situācijām, pat mēģinājis atrunāt viņu no šī izaicinājuma pieņemšanas.

Kā uzsver reportiere – tik traki jau neesot, vienkārši jājūt robeža, cik daudz atļauties kurā brīdī drīkst, neapdraudot pašai savu drošību.

”Jā, dažreiz tās situācijas ir tādas, ka nav pilnīgi droši. Bet es nebaidos. Vienkārši uzmanīgi ir jāseko līdzi situācijai.

Jāsaprot, ka ir brīži, kad varbūt nevajag iet iekšā tajā mājā. Kad iet pa ielu cilvēks zeķēs ziemas vidū, protams, gribas pieskriet klāt un pajautāt, kas tad īsti notika.

Iespējams, ka bijis konflikts, iespējams, cilvēkam nodarīts pāri un viņš bēg. Bet iespējams arī, ka viņš ir kādu apreibinošo vielu iespaidā.

Jā, es gāju noskaidrot, bet, kad tas jaunietis iegāja tumšā autostāvvietā, tur es vairs nesekoju. Jāsaprot, kad jāpiebremzē.

Jā, gribas materiālu, bet jādomā arī līdzi,” par pieredzi amatā stāsta Lelde.

Pēc garas darba dienas Lelde relaksējas, baudot laiku ar sunīti, draugu un klausoties labu mūziku – ne velti viņas krekliņu rotā Deivida Bovija attēls.

”Spēlēju arī pludmales volejbolu. Sāku trenēties jau sen, tad bija milzīga pauze, tagad atkal atsāku. Jau tagad priecājos, cik forši būs sestdienā pēc darba nedēļas aiziet uz pludmali un izlādēties,” tā Lelde.