Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Piektdiena, 30. jūlijs

Valters, Renārs, Regnārs

Iet uz sadaļu:
Seko mums:

TV raidījumi un projekti

Priekšvēlēšanu debašu kritēriji un norises kārtība

AS ”Latvijas Neatkarīgā televīzija” sadarbībā ar SIA ”Vidzemes Televīzija” (turpmāk tekstā – Re:TV) un SIA ”All Media Latvia” (turpmāk – TV3) rīko priekšvēlēšanu debates, lai atspoguļotu 13. Saeimas vēlēšanās reģistrēto sarakstu piedāvājumu 2018. gada vēlēšanām, saskaņā ar NEPLP rīkotā konkursa “Par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu 2018.gadā nacionālajos komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” rezultātiem. 

Priekšvēlēšanu debates raidījumu norises kārtība:

1. ”Līderu debates. Programmas”

Debatēs par priekšvēlēšanu programmām ”Līderu debates. Programmas” (kopā 4 epizodes) notiks televīzijas studijā Dzelzavas ielā 120G. Tās tiks raidītas tiešraidē nacionālajā televīzijas kanālā Re:TV, kā arī tiešraidē internetā māja lapā skaties.lv un www.skaties.lv/liderudebates2018/. To fragmentus plānots atspoguļot arī TV3 un LNT ziņu raidījumos, kā arī portālā Skaties.lv

Līdzdalības kritērijs

 • Debatēs par priekšvēlēšanu programmām ”Līderu debates. Programmas” debatēt tiks aicināti visu 16 Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) reģistrēto 2018. gada Saeimas vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstu pārstāvji, nosakot kritēriju, ka tiesības piedalīties ir tiem kandidātiem, kuri kādā no vēlēšanu apgabalu sarakstiem reģistrēti ar pirmo (1.) numuru un nav konkrētā politiskā spēka virzīts Ministru prezidenta amata kandidāts.
 • Sarakstu vienreizēja dalība raidījumā ir izlozēta; vienā raidījumā piedalās 4 sarakstu pārstāvji.
 • Debašu par politisko spēku programmām ētera datumi ir 11.septembris, 18.septembris, 25.septembris un 2. oktobris.

Debašu dalībnieki un izloze

 • 11. septembrī dalībai debatēs izlozēti un aicināti ”Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, Jaunā Vienotība, Par Alternatīvu, “Latviešu Nacionālisti”
 • 18. septembrī – Zaļo un Zemnieku savienība, No sirds Latvijai, “Progresīvie”, Rīcības partija
 • 25. septembrī – Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, ”Attīstībai/Par!”; “Latvijas krievu savienība”, “LSDSP/KDS/GKL”
 • 2. oktobrī – Politiskā partija “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, “Latvijas centriskā partija.

Ar politisko spēku pārstāvjiem debašu rīkotāji sazināsies personīgi.

Debates producēs TV3 Ziņu dienests, vadīs žurnālists Arnis Krauze.

2. Ministru prezidenta amata kandidātu debates

Līdzdalības kritērijs

Ministru prezidenta amata kandidātu debates tiek rīkotas divās atsevišķās daļās.

Debatēs ”Līderu debates. Premjeri”, kas notiks 1. Oktobrī, tiek aicināti piedalīties politisko spēku virzītie Ministru prezidenta amata kandidāti, kuru pārstāvētie CVK reģistrētie saraksti saskaņā ar publiskotajiem reitingiem pārsniedz vai ir ļoti tuvu 2,5%. Ar politisko spēku pārstāvjiem debašu rīkotāji sazināsies personīgi.

Savukārt pārējo CVK reģistrēto politisko spēku sarakstu virzītie Ministru prezidenta amata kandidāti, kuru popularitāte saskaņā ar vēlēšanu aptaujām ir zem minētā kritērija, piedalās ”Līderu debates. Premjeri”, kas notiks 4. oktobrī.

Ministru prezidenta amata kandidātu debates tiek rīkotas divās atsevišķās daļās.

 • ”Līderu debates. Premjeri” 1. daļa notiks 1. oktobrī tiešraidē no Rīgas kinostudijas, ar auditorijas klātbūtni, tiks demonstrētas kanālā LNT, kā arī internetā mājas lapā www.skaties.lv/liderudebates2018. Ar politisko spēku pārstāvjiem debašu rīkotāji sazināsies personīgi. Debates producēs LNT Ziņu dienests un vadīs žurnālisti Daina Lipiniece un Ģirts Timrots.
 • ”Līderu debates. Premjeri” – 2. daļa notiks 4. oktobrī televīzijas studijā Dzelzavas ielā 120G, bez auditorijas klātbūtnes, tiks demonstrētas televīzijas kanāla Re:TV ēterā, kā arī internetā mājas lapā www.skaties.lv/liderudebates2018. Ar politisko spēku pārstāvjiem debašu rīkotāji sazināsies personīgi. Debates producēs Re:TV producentu grupa un vadīs ziņu producents un vadītājs Oskars Brasliņš.

3. Skatītāju jautājumi

Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja uzdot savu jautājumu Saeimas deputātu kandidātiem. Jautājumu anketa pieejama Līderu debašu mājas lapā www.skaties.lv/liderudebates2018/.

4. Kontaktpersonas

 • Kitija Girviča, TV3 Ziņu digitālā redaktore – Par ”Līderu debates. Programmas” (11.septembris; 18.septembris; 25.septembris; 2.oktobris) [email protected]
  mob.tel. +371 29507729
 • Elizabete Vītola, LNT Ziņu dienesta redaktore – ”Līderu debates. Premjeri” (1.oktobris)
  [email protected]
  mob.tel +37126494272
 • Aiva Logina, Re:TV direktore – – ”Līderu debates. Premjeri” (4.oktobris)
  [email protected]
  mob. tel +37122833286