Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Pirmdiena, 21. augusts

Rudīte, Everts

Horoskops aunam

Kāds fantastisks pasākums tavā virsvadībā var aizkavēties dēļ citu cilvēku vienaldzības vai spītības. Tev jāatrod pareizās pogas, uz kurām uzspiest, lai pārliecinātu kolēģus vai draugus neboikotēt notiekošo.

Horoskops vērsim

Šodien tevi var nomākt kādi materiālas vai finansiālas dabas ierobežojumi, no kuriem nevarēsi izbēgt un nāksies sakārtot šos jautājumus saskaņā ar prasīto vai likumīgo.

Horoskops dvīņiem

Neesi pārāk bargs un nosodošs un saņemsi cilvēku lielo paldies. Ja neilgojies pēc kāda pateicības, tad vismaz apzinies, ka nodomus šobrīd vienatnē neizdosies realizēt un tā vai citādi nāksies meklēt kādu kompanjonu.

Horoskops vēzim

Šodien vari iedzīvoties jaunos pienākumos – gan profesionālos, gan personīgos. Nekurni, jo tas ir vieglākais un patīkamākais ceļš uz personīgo vai profesionālo atzinību un arī paaugstinājumu amatā.

Horoskops lauvai

Aktivitāti un patīkamo šodien izdosies savienot. Itin labi izdosies plāni vai projekti, ja tie ir saistīti ar sportu, tūrismu un tirdzniecību. Ja neko tādu neesi iecerējis, dodies uz randiņu vai uzņem viesus.

Horoskops jaunavai

Patīkamas pārmaiņas ir sasniegušās arī tavu ģimenes ligzdiņu. Attiecības ar dzīvesbiedru vai vecākiem kļūs patiesākas un sirsnīgākas. Atļaujies pajokot gan par savām gan mājinieku ķibelēm.

Horoskops svariem

Šodien nav tā piemērotākā diena, lai nodotos garām apcerēm vai kalkulācijām par kādu risināmu jautājumu. Enerģētiska rīcība nodrošinās iespēju uzsākt kādu ilgtermiņa biznesa sadarbību.

Horoskops skorpionam

Šodien esi pieejams un demokrātisks, nav īstais laiks dižoties ar savu autoritāti. Strādājot pie kāda nopietna uzdevuma saplāno savas darbības un tikai tad sāc deleģēt pienākumus citiem.

Horoskops strēlniekam

Tavs šīs dienas uzdevums vai plāns tiešām piedzīvos skaistu sākumu un labu ceļavēju. Vienu otru šķērsli gan nāksies pārvarēt, bet spēsi to izdarīt ātri un dosies tālāk, atpakaļ neskatoties.

Horoskops mežāzim

Ja nevēlies pārāk zīmēties kādā pasākumā vai ar darbu saistītā saietā, paliec ēnā, bet saglabā visu redzošas un dzirdošas acis un ausis. Savus nodomus un vēlmes realizēsi ar citu cilvēku rokām.

Horoskops ūdensvīram

Profesionālās un personīgās attiecības netiks dibinātas lēnīgās un izjustās sarunās, bet gan košās un neaizmirstamās tikšanās etīdēs. Nemierīgā enerģētika tevi patīkami satrauks.

Horoskops zivīm

Jo spēcīgāka būs tava vēlme kaut ko izdarīt vai novest līdz galam, jo sāpīgāk uztversi visus šķēršļus un ierobežojumus, kuri stāsies tavā ceļā. Padomā kā apmānīt savu lielo degsmi.

TV3
Vairāk..
LNT
Vairāk..
TV6
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
3+
Vairāk..

Balso par LABĀS GRIBAS UZŅĒMĒJS 2016!

Labas gribas uzņēmējs

Bērnu žūrijas uzvarētāja un pirmā konkursa fināliste - Tatjana Tarasova

Tatjana Tarasova – Biedrība “Karosta Kids”

Bērnu žūrijas uzvarētāja un pirmā konkursa fināliste - Tatjana Tarasova ir biedrības “Karosta Kids” dibinātāja un vadītāja. Pēc izglītības viņa ir sociālā psiholoģe un vairākus gadus savā profesijā strādājusi ar bērniem.

Vairākus gadus strādājot sociālās psiholoģijas jomā, Tatjana secinājusi, ka Latvijā trūkst jaunas metodikas, kas palīdzētu bērniem ar autismu attīstīt praktiskās iemaņas un radošās spējas. Tā arī rādās ideja izveidot attīstošu aktivitāšu auduma-filca grāmatiņu bērniem ar autiska spektra traucējumiem, kas būs kā instruments, kas palīdzēs vecākiem un speciālistiem skaidri izveidot sarakstu ar uzdevumiem, attīstīt motoriku un praktiskas iemaņas. Piemēram, bērni ar autismu bieži domā attēlos, un viņiem nepieciešams, lai parādītu to, kas notiks, jo bērnam ar autismu raksturīga stereotipiska uzvedība un ir daudz reižu jāatkārto pamatiemaņas.

Strauji tuvojas konkursa LABĀS GRIBAS UZŅĒMĒJS 2016 noslēgums, taču tikai tagad konkurss uzņem apgriezienus, jo ir īstais brīdis, kad sākt atbalstīt savus favorītus. Konkursa pusfinālā mēs piedāvājam Jums nobalsot par savu iemīļotu sociālu uzņēmēju, kas strādā Latvijas bērnu labā.

Katram uzņēmējam ir ideja par to, kā padarīt bērnību bezrūpīgāku un dzīvespriecīgāku. Viņi tic tam, ka Latvijā mītošu bērnu un jauniešu dzīves var padarīt labākas un, katru dienu strādājot ar bērniem, dara visu iespējamo, lai šo sapni īstenotu.

Tagad tieši JŪS variet ietekmēt konkursa gaitu! Katram pusfinālistam ir vajadzīga JŪSU balss. Jauno ekspertu Bērnu žūrija jau ir izvēlējusies pirmo konkursa finālisti – Tatjanu Tarasovu, bet šobrīd Jūsu palīdzība ir vajadzīga pārējiem sešiem dalībniekiem, lai izvēlētos vēl ČETRUS finālistus, kas pievienosies Tatjanai un prezentēs savu ideju noslēguma konkursa žūrijai.

11. novembrī apkoposim balsis un tad arī noskaidrosim, kuri ir tie četri veiksminieki, bet tikmēr, balsojiet un atbalstiet visas idejas! Par katru uzņēmēju balsot var tikai vienu reizi no saviem Facebook un Draugiem.lv kontiem līdz 11. novembra plkst. 11.59.

LABĀS GRIBAS UZŅĒMĒJS 2016 saņems 15 000 eiro atbalstu no MTG TV Latvija savas iniciatīvas realizēšanai, profesionālu apmācību un pieredzējušu mentoru palīdzību.

Kaspars Čabs – AgirVision robotu skola 482

Kaspars Čabs – AgirVision robotu skola

Kaspars ir ieguvis maģistra grādu informācijas tehnoloģijās un piedalījies daudzu inženierzinātņu ietilpīgu tehnoloģiju projektos. Viņš ir arī trīs zinātkāru puiku tētis.

Jau ilgāku laiku Latvijā tiek atzīts, ka jauniešiem ir nepietiekama interese par eksaktajām zinātnēm. Kā vienu no problēmām paši jaunieši min eksakto zinātņu mācību metodes skolā, skaidrojot, ka nodarbības bieži vien nav interesantas un tajās ir pārāk maz radošuma. Arī daudzas lietas (piemēram, datorika un programmēšana) skolā tiek mācītas pārāk vēlu, kad bērniem un jauniešiem par tām vairāk nav intereses.

“AgirVision robotu skolas” mērķis ir iepazīstināt bērnus visā Latvijā ar dažādām tehnoloģijām un mācīties tās izmantot praksē jau no bērnudārza vecuma, izmantojot jaunākos pasaulē pieejamos inženierzinātņu mācību rīkus, kā arī nodrošinot to dažādību apmācībā. Tādējādi bērni, praktiski darbojoties un spēlējoties, apgūst matemātikas un fizikas pamatus. Robotu skola tika dibināta šā gada augustā, un līdz oktobra beigām tajā zinības jau apgūst vairāki simti bērnu.

Eva Viļķina, Biedrība “Cerību spārni” – Sociālā atbalsta centrs “Cerību māja” 2791

Eva Viļķina, Biedrība “Cerību spārni” – Sociālā atbalsta centrs “Cerību māja”

Jau kopš 2003. gada Eva sāka apvienot ģimenes, kurās ir bērni ar invaliditāti, lai organizētu savstarpēju atbalstu. Šobrīd tas jau ir kļuvis par profesionālu darbu, precīzāk būtu teikt, dzīvesveidu. Ilgāku laiku sniedzot atbalstu ģimenēs, Eva pievērsa uzmanību arī citām problēmām, ar kādām saskaras Latvijas iedzīvotāji.

Grūtībās nonākušas un nepilngadīgās māmiņas Latvijā nesaņem profesionālu atbalstu dzīves sakārtošanai. Nesniedzot palīdzību māmiņai šajā situācijā, pastāv ļoti daudz risku, kuru dēļ mammas var zaudēt iespēju audzināt un aprūpēt savu bērnu.

Sociālā atbalsta centrā "Cerību māja" grūtībās nonākušās māmiņas saņems profesionālu atbalstu. Ņemot vērā katras māmiņas konkrēto gadījumu, tiks piesaistīti nepieciešamie speciālisti un atbalsta personas. Nodrošināsim psiholoģisko, terapeitisko, sadzīves prasmju apmācību, izglītības iegūšanas, pārkvalificēšanās un juridisko atbalstu. Darbs tiks vērsts uz patstāvīgas dzīves sakārtošanu, lai bērns var dzīvot emocionāli drošā vidē kopā ar savu mammu.

Ilze Džonsone un Diāna Elekse, Ulubele – Cilvēcības skoliņa 2485

Ilze Džonsone un Diāna Elekse, Ulubele – Cilvēcības skoliņa

Ilze un Diāna pārstāv “Ulubeli” – dzīvnieku patversme Līčos, pieturvieta starp slikto pagātnē un labo nākotnē. Tā ir vieta, kas apvieno tos, kuriem nav vienaldzīgs dzīvnieku liktenis.

Nerealizējot dabisko vēlmi rūpēties par kādu, bērns/jaunietis nespēj uzņemties atbildību, pienākumus turpmākajā dzīvē, kļūst vienaldzīgs, konfliktē ar vecākiem un citiem apkārtējiem cilvēkiem, izjūt vientulību, kā arī mēdz izturēties cietsirdīgi pret cilvēkiem un dzīvniekiem. Bērniem un jauniešiem Latvijā trūkst izpratnes par mīļdzīvnieku aprūpi un atbildību, kas jāuzņemas.

CILVĒCĪBA CAUR RŪPĒM PAR DZĪVNIEKU. Lai sabiedrība tiktu audzināta atbildīgi, Ulubele piedāvās skoliņu bērniem dažādās vecuma grupās. Projekti tiks īstenoti gan uz vietas Ulubelē, gan izglītības iestādēs. Plānots izveidot Sestdienu cilvēcības skoliņu, piesaistīt bērnus brīvprātīgam darbam, organizēt arī Dzīvnieku terapiju, Cilvēcības stundas skolās, ka arī Programmu audzināšanas stundām.

“Ulubele” nav tikai dzīvnieku patversmes zīmols, “Ulubele” ir domāšanas veids. “Ulubele” ir par laimīgiem cilvēkiem sakārtotā vidē!

Andra Bērziņa – "Čiekurs" 337

Andra Bērziņa – "Čiekurs"

Andra Bērziņa vēlas, lai Latvijas bērni pēc iespējas mazāk ir spiesti stāties likuma un tiesas priekšā. Lai īstenotu savu ieceri, Andrai ir gan pedagoģiskā, gan juridiskā izglītība un pieredze, kas gūta darbā policijā ar nepilngadīgiem likumpārkāpējiem.

Reizēm no skata nevainīga rīcība var būt krimināli sodāms nodarījums. Bērniem Latvijā trūkst zināšanu par kriminālatbildības iestāšanos no 14 gadu vecuma.

Projekts "Čiekurs" ir izglītojošs pasākumu komplekss vecākiem un bērniem.
Tas palīdz vecākiem iegūt atbildes uz jautājumiem: kā rīkoties situācijā, kad jūsu bērns ir kļuvis par nozieguma upuri vai pats izdarījis noziegumu.
Bērnus kopā ar galveno varoni "Čiekuru" aizved aizraujošā virtuālā ceļojumā, kura laikā viņi iekļūst dažādās situācijās, kuras atrisinot, gūst zināšanas par kriminālatbildību un to kā rīkoties, lai neiekļūtu šādās situācijās.

Līva Jankeviča un Rūdolfs Cešeiko – Kids GYM 782

Līva Jankeviča un Rūdolfs Cešeiko – Kids GYM

Biedrību “Kids GYM” ir izveidojuši Līva un Rūdolfs. Līva ir pedagoģe un sabiedrības pārvaldes speciāliste, Rūdolfs – sertificēts ergoterapeits un fizisko aktivitāšu speciālists.

Pasaulē un Latvijā ir aktuāla problēma – vienam no 20 skolas vecuma bērnu ir sensoro procesu traucējumi, kas var izpausties kā hiperaktivitāte, uzmanības deficīts, mācīšanās grūtības, uzvedības traucējumi u.tml. Tam var būt vairāki iemesli jeb cēloņi – mūsdienu tehnoloģiju ietekme, nelabvēlīgi apstākļi grūtniecības laikā, ģenētika, fizisko aktivitāšu trūkums.

Risinājums ir nodarbība, kas ir alternatīvs veids, kā iemācīt bērnam kontrolēt savas darbības un uzvedību, nekaitējot organismam. Aktivitāšu laikā tiek stimulētas maņas: redze, oža, garša, dzirde, tauste, kā arī līdzsvars un orientēšanās telpā.

“Kids GYM” sniegs nodarbības, kurās ar jēgpilnām un mērķtiecīgām aktivitātēm veicinās bērnam sava ķermeņa sajušanu caur konkrēto aktivitāti. Šādi bērns, sākotnēji nodarbības telpā, bet ar laiku jebkurā situācijā, iemācīsies kontrolēt savas sajūtas un ķermeni, kas viņam būtiski palīdzēs integrēties sabiedrībā un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Anna Kašina – Pasaku nams, mobilā aplikācija 1150

Anna Kašina – Pasaku nams, mobilā aplikācija

Anna Kašina – psiholoģe un pasaku grāmatu autore. Raksta grāmatas bērniem ar īpašām vajadzībām, vada seminārus, dažādu patentu un izgudrojumu autore. Raksta blogu par bērnu audzināšanu www.skazki.lv

Strādājot ar bērniem, Anna ir pamanījusi ļoti svarīgu problēmu mūsu sabiedrībā – bērnu vientulības pilnas ģimenes.
Annas piedāvātais risinājums – mobilā aplikācija bērniem un vecākiem pēc «Zvaigžņu kalendāra» principa, kas ļaus slēgt līgumus ar saviem bērniem. Viņi palīdzēs mājās, labi mācīsies, pildīs vecāku uzdevumus, savukārt vecāki bērnus apbalvos iepriekš norunātā veidā. Katrs no ģimenes spēles dalībniekiem saņems padomus un uzdevumus siltu attiecību veidošanai.