Sākot no 2. Decembra, burvju pasaulei būs jauna mājvieta – Kanāls 2, jo piecas aizraujošākās Harija Potera filmas kļūs par daļu no Kanāla 2 programmas.

Pēdējā Harija Potera filma iznāca 2011. gadā, un daudzi šo filmu fani ilgojas pēc turpinājuma, bet, kamēr nav jaunumu par jaunas filmas uzņemšanas plāniem, Kanāls 2 no 2. decembra piecas sestdienas pēc kārtas demonstrēs visu laiku veiksmīgākās britu rakstnieces Dž. K. Roulingas piecu sēriju ekranizējumus.

No brīža, kad lasītāji un skatītāji pirmo reizi tikās ar jauno, zinātkāro zēnu Hariju skapī zem kāpnēm, Harija Potera filmas ir izraisījušas globālu fenomenu, kuram seko miljoniem fanu visā pasaulē.

Visas filmas ar Daniēlu Redklifu, Emmu Vatsoni un Rupertu Grintu galvenajās lomās ir nopelnījušas 7,7 miljardus dolāru, kas ir visu laiku otrā vispelnošākā filmu franšīze. Grāmatas tiek izplatītas vairāk nekā 200 valstīs, ir tulkotas 68 valodās, un visā pasaulē ir pārdoti vairāk nekā 400 miljoni eksemplāru.

Aktieru dzīves kopš pirmās Harija Potera filmas ir ļoti mainījušās, piemēram, Emma Vatsone ir kļuvusi ne tikai par ļoti pieprasītu aktrisi, piemēram, pēdējā filma ”Beauty and the Beast” viņas kontu papildināja par 15 miljoniem dolāru, bet ārpus darba aktrise ir arī aktīva sieviešu tiesību aizstāve.

Kopš 2000. gada, kad ir Harija lomai tika izvēlēts Daniēls Redklifs, viņš spēlējis arī tādās filmās kā ”The Woman in Black,” ”Kill Your Darlings” un arī Brodvejas izrādēs, tostarp psiholoģiskajā drāmā ”Equus”. Neskatoties uz skatītāju mīlestību, britu aktieris atklāti ir pateicis, ka nevēlas vairāk spēlēt Harija Potera lomu, taču atzīst, ka būtu dīvaini redzēt citu aktieri lomai, kuru viņš spēlējis desmit gadus.

Noslēdzot filmas draudzības ciešo trio, rudmatis Ruperts vienmēr ir atzinis, ka viņa loma Harijā Poterā ir bijusi līdzīga viņam pašam un, neskatoties uz ne tik veiksmīgu karjeru kino industrijā, viņš joprojām ir miljonārs un vairāk pievērsies darbam televīzijas projektos.

Skaties veiksmīgākās britu rakstnieces Dž. K. Roulingas sēriju ekranizējumus par Hariju Poteru Kanālā 2 visu decembri!

  • ”Harijs Poters un uguns biķeris”, 2. decembrī plkst.17.00,
  • ”Harijs Poters un Fēniksa ordenis”, 9.decembrī plkst. 17.10,
  • ”Harijs Poters un Jauktasiņu Princis”, 16. decembrī plkst. 17.00,
  • ”Harijs Poters un Nāves dāvesti: Pirmā daļa”, 23. decembrī plkst. 17.05,
  • ”Harijs Poters un Nāves dāvesti: Otrā daļa”, 30. decembrī plkst. 17.00.