Komentāri
Zviedru režisore uzņēmusi poētisku filmu par dzīves skaudrumu Latgalē
Publicitātes foto

Nākamtrešdien, 25. februārī, plkst. 18.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos zviedru režisores Modas Nīkanderes (Maud Nycander) dokumentālā filma Ceļa gals (Vägens ände, 2013), kas ir gan poētiska, gan eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras izdarām savā dzīves laikā, par stūrgalvību, mīlestību un nodevību.

Filmas Ceļa gals galvenā varone Daina dzīvo Latvijas austrumdaļā Latgalē, tuvu Krievijas robežai. Viņa dzīvo trīs kilometru attāluma no tuvākā ceļa, bez elektrības un krāna ūdens. Jumts ir iebrucis. Viņa ir pilnībā atkarīga no tā, kā pati tiks galā ar ikdienas dzīvi. Abi Dainas bērni ir emigrējuši – dēls devies uz Norvēģiju un meita uz Itāliju. Kad viņa jūtas vientuļa, viņa dodas uz kapiem un sēž pie sava mirušā vīra kapa, sarunājoties ar viņu, it kā viņš joprojām būtu dzīvs.

Ceļa gals ir gan poētiska, gan eksistenciāla filma par izvēlēm, kuras mēs izdarām savā dzīves laikā, par stūrgalvību, mīlestību un nodevību.

Modai Nīkanderei ir liela pieredze dokumentālo filmu veidošanā. Viņas filma Mūķene (2007) ieguva Prix Italia balvu un Zelta vaboli. Slēgtā nodaļa (2010) – divdaļīga filma par slēgto psihiatrisko nodaļu tika nominēta nacionālajai balvai TV-kristallen un Lielajai žurnālistu balvai. Filma Palme (2012) pulcināja 240 000 kinoskatītāju Zviedrijā, saņēma divas Zelta vaboles un izraisīja nepieredzēti lielas sociālās debates Zviedrijā.

Filma veidota sadarbībā ar Zviedrijas televīziju (SVT) un ar Zviedrijas Filmu institūta (Svenska Filminstitutet), EU Media, Mākslinieku padomes, Helge Ax:son Johnson Stiftelsen un Kulturkontakt Nord atbalstu.

Bezmaksas ieeja, uzrādot ielūgumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl