Zīmēto plakātu kultūra atgriežas Kino Splendid

Komentāri

Godinot ar roku zīmēto filmu afišu tradīciju pie kinoteātra Splendid (kādreiz Kino Rīga), izstādīti mākslinieka un ilustratora Harija Grundmaņa īpaši radītie plakāti režisora Ksavjē Dolana filmai Māmiņa (Mommy), informē kinoprojekta Spektrs pārstāvis Sergejs Timoņins.

“Izteiksmīgos un pamanāmos filmu plakātus pie Kino Splendid atceras ikviens rīdzinieks, un man bija liels gods piedalīties šīs tradīcijas godināšanā. Ceru, ka tas nākotnē varētu veicināt tās pakāpenisku atgriešanos!” saka Harijs Grundmanis, kura veidotais filmas plakāts būs apskatāms pie kinoteātra Splendid Palace visu filmas izrādīšanas laiku.

Filma Māmiņa turpina K. Dolana iemīļoto tēmu par mātes un dēla attiecībām. Filmas centrā ir vientuļā māte Diāna un viņas grūti audzināmais, hiperaktīvais pusaugu dēls Stīvs. Viņu attiecības nemitīgi ir uz eksplozijas robežas – ne tikai Stīva uzvedības dēļ, bet arī tāpēc, ka Diāna jeb Die, kā viņa pati sevi dēvē, nav nemaz tik prasmīga māte. Par trešo elementu kļūst kaimiņiene Kaila, kas piekrīt mācīt Stīvu un atrod ar viņu negaidītu sapratni. Taču, kā jau to var nojaust, arī biklajai, pieklājīgajai skolotājai ir savi noslēpumi.

Māmiņas panākumi balstās filmas aktieru fantastiskajā dinamikā – Anne Dorvala un Suzanna Klemāna jau pazīstamas no K. Dolana iepriekšējām filmām Es nogalināju savu māti un Laurence Anyways. Dēla lomā – Antuāns Olivjē Pilons. Nešaubīgi, skatītājus piesaista arī K. Dolana izvēle lielāko daļu filmas uzņemt attēla attiecībā 1:1, kas gan nav pašmērķīgs gājiens, bet uzsver trio intensīvās attiecības, koncentrējot tās klaustrofobiskā ”kastītē”.

Filma Māmiņa kinoteātros Kino Citadele, Splendid Palace un K Suns būs skatāma no 13. februāra, īpašā pirmizrāde kino Splendid Palace notiks 12. februārī plkst. 19.00, bet īpašais filmas Kinoblogeri piedāvā seanss – 13. februārī Kino Citadele.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl