Ziemeļblāzmu mednieki ieradušies Norvēģijā

1 komentārs
Ziemeļblāzmu mednieki ieradušies Norvēģijā
Foto: Moyan Brenn, Flickr

Divi bezbailīgi dokumentālo filmu veidotāji Svalbārā, Norvēģijā, sākuši dzīties pakaļ ziemeļblāzmām, un ar laiku cer izveidot dokumentālo filmu par to, kā rodas ziemeļblāzma jeb Aurora Borealis.

Dokumentālo filmu veidotājiem Fransisko Matosam un Polam Lundam bija jāmēro garš ceļš, lai nokļūtu vienā no vistālākajiem pasaules ziemeļu nostūriem, kas joprojām var lepoties ar tajā pastāvīgi mītošajiem vietējiem iedzīvotājiem. Svalbāra, kur azartiskie dokumentālisti uzņem filmu par ziemeļblāzmu, ir Norvēģijas aizjūras teritorija Arktikā, tā atrodas pusceļā no kontinentālās Norvēģijas un Ziemeļpola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos trīs mēnešus Matoss un Lunds gandrīz katru nakti ir kāpuši Svalbāras kalnos un meklējuši vislabākās vietas, no kurām var filmēt ziemeļblāzmas skaistās pārvērtības. Bieži vien filmas uzņemšana bija izaicinājums, jo naktīs Svalbārā gaisa temperatūra mēdz nokrist līdz mīnus 35 grādu atzīmei, turklāt salā mīt arī polārlāči.

Lunds stāsta, ka visvairāk ziemeļblāzmās viņu aizrauj nemitīgā krāsu maiņa. Viņaprāt, tā ir kā krāsu deja, tas ir kas tik ļoti skaists, ka uz to var skatīties stundām, nokļūstot tādā kā transā.

Ziemeļblāzmas rodas, Zemes gāzveida daļiņām saduroties ar daļiņām no Saules atmosfēras. Tas var radīt izmaiņas magnetosfērā ap Zemes Ziemeļpolu un Dienvidpolu, kas debesīs rada krāsainas gaismas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl