Komentāri

“Dzelzs Vilks” sevi piesaka vēl vienai nominācijai, kas nozīmē – mērķi ir augstu, bet viņu ceļā stāsies citi daudzsološi šā žanra pārstāvji.

“Sanctimony” – “Unholy Five”

Sanctimony pašmāju mūzikas skatuvē darbojas jau kopš 1994.gada un paši sevi dēvē par skaļāko pašmāju metālmūzikas grupu.Visenerģiskāk izpaužas koncertos un šobrīd pārstāv death metal līdz death n roll mūzikas žanrus.

2016.gadā izdevuši ilgi gaidīto jaunāko albumu ”Unholy Five”, aktīvi koncertējuši Latvijā un Somijā, kā arī rīkojuši un piedalījušies ikgadējā lielkoncertā ”Death N Roll Members”.

Video

“Protean” – “The Burning Centuries”

Black metal projektā ”Protean” apvienojušies labi zināmi pašmāju mūziķi, grupu ”Frailty”, ”Eschatos”, ”Urskumug”, ”Mayla” dalībnieki, lai vētītu vēsturisko mantojumu – gan pašmāju, gan pasaules.

2016.gadā izdevuši debijas albumu ”The Burning Centuries”,  saņēmuši Latvijas Metāla mūzikas gada balvu par Labāko debiju, kā arī spēlējuši lielākajos Baltijas valstu festivālos.

Video

“Apēdājs” – “Sēras”

Grupa ”Apēdājs” radusies 1996.gadā Mālpilī. Šodien transformējusies eleganti tumša alternatīvā roka žanrā. Trio, kas dzied par to, kas skan mūs visus – mīlestību, ar visām to izraisošajām sekām.

2016.gadā izdevuši albumu ”Sēras” un aktīvi koncertējuši pa mazajiem Rīgas bāriem.

Video

“Backflow”- “Permanent Issues”

Grupa ”Backflow” radusies 2007.gadā no grupas ”Mary Jane”. Pēc pirmā albuma “Love&Peace” iznākšanas 2008. gadā sekoja divu gadu aktīva koncertdarbība, tad grupa atkal gāja studijā ar mērķi ierakstīt pamatidejas nākamam albumam,, bet diemžēl dažādu apstākļu un sakritību rezultātā tas netika pabeigts un ieraksta process pilnībā tika pārtraukts 2011. gada beigās.

Ar jauno albumu “Permanent Issues” grupa pēc ilgāka pārtraukuma atgriezusies apritē. Albuma ieraksts sākts 2010. gadā, taču pabeigts tas tikai tagad.

“Wagars” – “Melnie Smiekli”

Nākuši no Latvijas pagrīdes tumsas, spoži debitējuši žanrā, kuru pie mums nespēlē – crust/black metal, grupa ”Wagars” ik pa laikam pazūd un atkal parādās. Dzīvos koncertus spēlē reti, bet ļoti pārliecinoši. Patriotiska grupa, kas vērš uzmanību uz pašu vēsturi cauri laikiem.

2016.gadā izdotais mazalbums ”Melnie Smiekli” šķirsta Latvijas vēstures mazāk iztirzātās lappuses – pirmo anarhistu kustību Latvijā.

Video

“Pulse of Nebulae” – “Pulse of Nebulae”

”Pulse of Nebulae” pirmsākumi meklējami 2013.gadā, kad Mārtiņš Platais atsāka komponēt mūziku pēc 6 gadu pārtraukuma, kā tekstu autoru pieaicinot savu ilggadējo draugu Hišamu Šahrūriju. Viens no būtiskākajiem sasniegumiem ir sadarbība ar pasaules klases bundzinieku Dirku Verbjūrenu (Megadeth, Soilwork).

2016.gada septembrī albums ”Pulse of Nebulae” atskaņots nelielā 4 koncertu tūrē Latvijā un Lietuvā.

Video

“Pussy Rock” – “Glory Hole”

Grupa ”Pussy Rock” izveidota 2013.gadā, līdz šim uzstājusies lielākos un mazākos koncertos, bet tieši kopš 2016.gada sākusi nopietni pievērsties radošajai darbībai.

2016.gadā izdots pirmais mūzikas albums ”Glory Hole”, kā arī publicēti pirmie videoklipi. Grupa ieguvusi pirmo vietu Radio SWH konkursā ”Priekšnams”, kam pateicoties nokļuva arī Radio SWH Rock apritē. Novembrī grupa piedalījās Radio SWH Rock 15 gadu jubilejas svinībās un frekvences atklāšanā Liepājā.

Video

“Heaven Grey” – “Manuscriptum”

Grupa ”Heaven Grey” radusies 1993.gadā, izdevusi divus albumus ”Memory River” (1997) un Northwind (1998) kasetēs, tajā laikā sasniedzot kulta grupas statusu savā žanrā. Ar pārtraukumiem un pauzēm grupa ir atgriezusies apritē ar jaunāko albumu ”Manuscriptum” un aktīvi koncertē.

Video

“Židrūns” – “Židrūns un tas, ko nevar nest”

Židrūns ir latviešu rokmūzikas grupa, kas darbojas neatkarīgās mūzikas skatuvē kopš 2004.gada. Īpaša uzmanība Židrūna dziesmās tiek pievērsta dziesmu vārdiem, kuru pamatā ir gan grupas pašas tekstu autoru proza, gan dzejnieku darbi – no Raiņa līdz Ingai Gailei. Izdoti albumi ”Židrūnam sāp” (2008) un ”Židrūns Dzeltenbaltdzeltenais” (2009).

Lielākais veikums 2016.gadā ir albuma ”Židrūns un tas, ko nevar nest” pabeigšana un izdošana, kurā apkopotas lēnām veidotas kompozīcijas no 2010. līdz 2015.gadam.

Foto

Video

Jānis Bukums – “Ugunslietus”

Jānis Bukums ir Latvijā pazīstams roka dziedātājs, kurš aktīvi darbojas rokmūzikā kopš 1989.gada. Viņa dziedātās dziesmas ”To piedodu es tev” un ”Lūgšana” jau ir kļuvušas par Latvijas roka klasiku. Bukums atgriezās Latvijas mūzikas arēnā ar projektu ”Jānis Bukums”, kurā apvienojušies pieredzējuši mūziķi, un albumu ”Dzīvs un savādāks” 2015.gadā.

2016.gada aprīlī tika izdots otrais albums ”Ugunslietus” un publicēts jauns videoklips dziesmai ”Chasing Cars”.

Video

“Dzelzs Vilks” – “Perfekta rītdiena”

Pirms 25 gadiem dibinātā grupa ”Dzelzs Vilks” ir viena no spēcīgākajām rokgrupām Latvijā. Izdevusi 13 studijas albumus, saņēmusi sešas Mūzikas ierakstu Gada balvas un vairākas balvas nominācijas, kā arī radījusi dziesmas teātra un laikmetīgās dejas izrādēm. Joprojām arī viena no jaudīgākajām pašmāju koncertgrupām. Arī grupas sastāvs jau turpat desmit gadu ir nemainīgs.

2016.gadā laiduši klajā albumu ”Perfekta rītdiena”, kā arī dubultalbumu – izlasi ”Dziesmas pilnmēness naktī”.

Video

“Bastards” – “Sirdspuksts aiz sienas”

Grupas ”Bastards” pirmsākumi meklējami jau 1983.gadā, tās dibinātājs ir Aivars Rakovskis ar domubiedriem. 2005.gadā grupai kā soliste pievienojas Aivara meita Agnese un, mainoties muzicēšanas ievirzēm, uz grupas ”Bastards” bāzes tiek dibināta grupa ”Triānas Parks”. Kad Aivara un ”Triānas Parka” ceļi šķiras, Rakovskis nolemj atgriezties pie senajām vērtībām un ierakstīt albumu ar paša komponētām dziesmām.

2016.gada martā izdots albums ”Sirdspuksts aiz sienas”, kas veidots klasiskā 80-to – 90-to gadu rokmūzikas stilā, ko paši dēvē par ”veco labo latviešu roku”, kā arī uzfilmēts videoklips albuma tituldziesmai ”Dvēsele”.

Video

“Sovvaļnīks” – “Napaseitynuots”

Latgaliešu rokmūziķis Ingars Gusāns, kurš zināms arī kā grupas Borowa MC ģitārists, savu soloprojektu Sovvaļnīks aizsācis 2009.gada februārī. Līdz šim laidis klajā albumus “Sūpluok” (2009) un “Bolts susātivs” (2010), kas bija veltīts latgaliešu dzejniekam Antona Kūkojam.

2016.gadā pabeigts 3.albums “Napaseitynuots” (Nepiepildīts, nepiesātināts), kas veltīts latgaliešu dzejniecei Annai Rancānei, kā arī izveidots videoklips dziesmai “Ceļš”.

Video

“Rebel Riot” – “The Good The Bad And The Heavy”

Grupas aizsākumi meklējami 2007.gada vasaras nogalē, kad tā tiek dibināta ar nosaukumu ”Rebel Yell”. 2010.gadā īsi pirms albuma izdošanas nosaukums tiek mainīts uz Rebel Riot. Šajā laikā grupa ar panākumiem piedalās daudzos jauno grupu konkursos, kā Flashlight, Garāžas Dueļi, Stage Number One u.c., kā arī ieguvuši Latvijas Metāla mūzikas gada balvu kā labākā 2010.gada jaunā grupa.

Savā pastāvēšanas laikā grupa ir izdevusi trīs albumus, 2016.gada 11.novembrī izdots jaunākais ieraksts ”The Good The Bad AndThe Heavy”, kas prezentēts koncertos Somijā.

Video

“Holy Lamb”– “Gyrosophy”

”Holy Lamb” ir progresīvā roka grupa, dibināta 1991.gadā. Ierakstījusi četrus oriģinālmūzikas albumus, no kuriem trīs tiražēti arī starptautiski. Holy Lamb mūzikā apvienota 70-to gadu progresīvā rokmūzika, džezs un fusion, metāls un postroks.

2016.gadā ar Francijas mūzikas izdevniecību ”Musea” izdots jautājkais albums ”Gyrosophy”, grupa koncertējusi un strādājusi pie videoklipa filmēšanas, kā arī jauna muzikālā materiāla komponēšanas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl