Komentāri

Portālā “Skaties.lv”, kā jau tas bijis ierasts arī iepriekšējos divus gadus, varēsiet atrast, “Zelta Mikrofona” žūrijas prāt, labākos šā gada ierakstus, kurus atklāsim pa vienam. Kā pirmie tiek prezentēti desmit 2016. gada popa albumi.

MyRadiantU – The City of Love

Grupa MyRadiantU savu darbību aizsākusi Nīderlandē, izdodot vairākus singlus, no kuriem zināmākie ir ”Ar kuģiem un lidmašīnām” un ”Going all the way”.

Grupa 2014. un 2016. gadā iekļuva Eirovīzijas finālos. Pašreiz grupa aktīvi strādā pie jaunu kompozīciju radīšanas un otrā studijas albuma ieraksta.

  1. gadā grupa ieguva 3. vietu Supernovā, izdeva albumu ”The City of Love” un aktīvi koncertē.

Video MyRadiantU – We Will Be Stars

Dabasu Durovys – Pādys Runoj

Grupa izveidota 2006.gada sākumā Daugavpilī. Lielākā daļa dziesmu tekstu ir latgaliešu izloksnē. Savas desmit gadu pastāvēšanas laikā grupa ir izdevusi četrus studijas albumus un aizvadījusi aktīvu koncertdzīvi. Izdoti tādi albumi kā: Ļepetnīks (2008), Styklu Vītā Skaņa (2012), Bāka (2014), Pādys Runoj (2016). Grupa koncertējusi arī ārvalstīs, kā Polijā, Lietuvā, Austrālijā, Portugālē.

Video: Dabasu Durovys – Augstumā

Dons – Tepat

Dona un viņa lielākās kaislības – mūzikas – stāsts sākas 1984. gadā Saldū. Jau trīs gadu vecumā viņš nodziedāja pirmo paša sacerēto dziesmiņu, bet jau no piecu gadu vecuma sāka mācīties mūzikas skolā. Par mūziķa karjeru Dons nopietni sāka domāt septiņpadsmit gadu vecumā, laikā, kad lielākā daļa jauniešu meklē savu dzīves ceļu.

2016. gadā sākumā dziedātājs ar dziesmu ”Dieviņš” Muzikālajā bankā ieguva 3. vietu, izdeva albumu ”Tepat” un izziņoja koncertus 2017. gada 14. un 15. februārī Arēnā Rīga.

Video: Dons – Tepat

Ivo Grīsniņš-Grīslis – Ivo Grīsniņš-Grīslis

Grīsniņš-Grīslis uzaudzis Jaunjelgavā, mācījies Jaunjelgavas vidusskolā. Absolvējis Aizkraukles Pētera Barisona mūzikas skolas trompetes klasi.

Bērnībā dziedājis bērnu popgrupā “Zīles”. Sadarbojies ar Normundu Rutuli, dziedot viņam pavadošo vokālu. Ilgāku laiku dziedājis Gunāra Kalniņa vadītajā “GG choir”. Piedalījies dažādos mūzikas festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs.

2016.gadā izdots debijas albums ”Ivo Grīsniņš-Grīslis”, nospēlēti vairāki albuma prezentācijas koncerti, kā arī nofilmēta video versija dziesmai ”Satikt”, kas veiksmīgi skan populārāko radiostaciju rotācijās.

Video: Ivo Grīsniņš-Grīslis – Satikt

Rīgas Modes – Fantastiski

Viņi ir “Rīgas Modes”. Četri puiši un meitene ar skatu uz labākām lietām. Ir divi cilvēku tipi. Tādi, kas apstāsies pie dzeltenās gaismas, un tādi, kas spiedīs gāzi grīdā. Viņi ir tie otrie. Viņi ir “Rīgas Modes”.

2016. gadā grupa ir izdevusi albumu ”Fantastiski” digitāli un 12 vinila platēs. Grupa uzstājās Tallinn Music Week, kā arī Latvijas lielākajos festivālos. Grupa izpārdeva sava albuma ”Fantastiski” prezentācijas koncertu.

Video: Boifrendi

Marta Ritova – Katru dienu

Marta Ritova mācījusies Rīgas Doma kora skolā, studējusi Latvijas Universitātē. 2011. gada rudenī grupas “Zvaigžņu zagļi” sastāvā piedalījusies LNT televīzijas šovā “OKartes skatuve. Dzimuši mūzikai”. Pēc tam piedalījusies šova otrajā sezonā, kurā sasniedza finālu un ieguva galveno sieviešu lomu mūziklā “Dzimuši mūzikai”. Īsi pirms “OKartes skatuve” fināla izdeva arī savu pirmo singlu “Ar tevi”, 2012. gada novembrī Ritova izdeva pirmo minialbumu “Mēs esam ceļotāji”,

2013. gadā piedalījās Eirovīzijā ar dziesmu “I Am Who I Am”, kur izcīnīja 3. vietu, un tā paša gada nogalē izdeva savu debijas albumu “Mainiet vārdus”

2016. gadā dziedātāja ieguva 4.vietu Supernovā un izdeva savu otro albumu ”Katru dienu”.

Video: Marta Ritova un Kristīne Pāže – Meloņu ziepes

Nikolajs Puzikovs – Te nu es esmu

Nikolaju daudzi sauc par dziedošo policistu. Dziedātājs mīl mūziku, skatuvi un savu darbu. Mūzika ir dziedātāja sajūtas, viņš  dzied tāpēc, ka tā ir vieglāk izteikties.

2009. gada vasarā Nikolajs uzvarēja Latvijas mūziķu konkursā ”Bliez pa pirmo”, kur uzstājas ar savu pavadošo sastāvu ”Sapieri”. Konkurss ilga sešus mēnešus, un kopējais dalībnieku skaits sasniedza 100 grupas un solistus.

2009. gada pavasarī seko pieteikšanās LNT šovā-konkursā “OKartes Akadēmija”, kas atnesa Nikolajam plašu atpazīstamību un iekļūšanu šova finālā, kur viņš veiksmīgi izcīna trešo vietu.

2016. gadā dziedātājs izdeva savu debijas albumu ”Te nu es esmu”.

Video: Nikolajs Puzikovs – Ceļojums (Pacel rokas gaisā)

Inese Ērmane – Nāc blakus man

Dziedātāja veiksmīgi startējusi Rīgas Sarkanajā korī (2010), Sigulda Jazz (2012).

2013.gada tapis videoklips orģināldziesmai ”Tu es si bon”. 2014.gadā dziedātājai bija solo koncerts ”Parīze – Sigulda”.

2016.gadā izdots albums ”Nāc blakus man”, izdots videoklips dziesmai ”Laime” kopā ar Andri Ērgli, regulāra koncertēšana.

Video: Inese Ērmane un Andris Ērglis – Laime

Rock’n’ Berries – Smoothie Call

Grupa Rock’n’Berries ir dibināta 2013. gada jūnijā, taču jau paspējusi sevi pieteikt uz Latvijas mūzikas skatuves. Nepilna gada laikā tā ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu Rīgas naktsklubu dzīvē. Rock’n’Berries izceļas ar oriģināliem priekšnesumiem koncertu laikā, tādēļ uz skatuves vienmēr ir jūtama milzīga enerģija un pašatdeve, kas klausītājus neatstāj vienaldzīgus un tiem sniedz neaizmirstamas emocijas.

2016.gadā grupa uzstājās Rīgas pilsētas svētkos, iesildījusi hokeja fanus Arēnā Rīga, izklaidējusi pasažierus uz kruīza prāmja ”Tallink”, kā arī 3 mēnešu garumā uzstājusies kūrorta pilsētā ”Sunny Beach” Bulgārijā. Izdots pirmais solo albums ”Smoothie Call”, pašlaik norit darbs pie grupas otrā solo albuma.

Video: “Rock’n’Berries” – Feel the Love

Marija Naumova – Uz ilūziju tilta

Marija Naumova ir krievu izcelsmes Latvijas dziedātāja, kas pazīstama ar skatuves vārdu Marie N.

Tā kā Marijas māte ir aktrise, arī viņa jau bērnībā bija saistīta ar teātri, savu pirmo lomu nospēlēja 10 gadu vecumā. Paralēli tam Naumova apmeklēja arī dziedāšanas nodarbības.

Vislielākais dziedātājas panākums ir uzvara 2002. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu ”I wanna”. Tajā pašā gadā dziedātāja tika atzīta par Eiropas Gada cilvēku Latvijā.

2016.gadā novembrī dziedātāja izdeva savu jaunāko albumu ”Uz ilūziju tilta”.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl