Komentāri

Iepriekšējā balvu ceremonijā kategorijā “Elektroniskās mūzikas albums” apbalvots tika Kashuks un albums “Fiction”. Šogad kategorija ir paplašināta, iekļaujot arī deju mūziku, un tajā ir iesniegti kopskaitā septiņi albumi. Kurš būs 2016. gada labākais elektroniskās vai deju mūzikas albums?

N’ Works – 3.45

N’ Works ir Normunda Rutuļa digitālās mūzikas projekts, kura pirmsākumi meklējami 90.-to gadu beigās. Nosaukums ir saīsinājums no ”Normunds’s works” un latviešu valodā nozīmē ”Normunda darbnīca”. 2010.gadā N’Works izdotais albums ”Double B tonality” saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu kā Labākais deju mūzikas albums.

Šogad izveidoti un publicēti premiksi Lindai Leen, bet bet, Dvīnēm, Normunda Rutulim, Otrai Pusei, Very Cool People, kas kopā ar vēl citiem darbiem atrodami arī jaunajā albumā 3.45.

Video

Dažādi – Otra Puse premiksi 1996 – 2016

Grupa ”Otra Puse” savu darbību sākusi 1992.gada rudenī. Grupas dibinātāji ir ”Jumpravas” dalībnieki A. Grāvers un A. Krēsla, kuri pieaicināja N.Pauniņu un I. Makstnieku, tolaik vēl nezināmus, jaunus mūziķus. Grupa ir izdevusi 3 studijas albumus un divi no tiem ir ieguvuši Mūzikas ierakstu Gada balvu kā Labākais pop albums.

2016.gada 19.martā izdots albums ”Otra Puse remiksi 1996-2016”, kurā apkopoti grupas labāko dziesmu remiksi dažādu labāko Latvijas DJ izpildījumā, kā Boyza II, Roberts Lejasmeijers, N’Works, Ivars Tilix un citi.

Video

Auraboy – Vieoritmi

Projekts dibināts 2000.gadā, un šogad laidis klajā savu trešo albumu. Vairāki projekta videoklipi spēlēti arī Latvijas Mūzikas kanālā. Pats sevi dēvē par ”guļamistabas laptop huligānu no Pierīgas”.

Video

northern c – northern c

“northern c” ir elektroniskās mūzikas projekts, kura pamatsastāvu veido divi domubiedri – Matīss Runtulis, plašāk zināms kā Mr.Myster, un Miķeļis Putniņš, projekta Ezeri autors. Elektronisko aparatūru grupas daiļradē papildina vokāli, ģitāras un citi dzīvo instrumentu elementi.

2016.gada 1.aprīlī grupa prezentēja savu debijas albumu ”northern c” Kaņepes kultūras centrā, vasarā un rudenī spēlēja teju visos lielākajos Latvijas festivālos, kā Positivus, Summer Sound, Komēta. Pēdējais koncerts norisinājies Durbē, starptautiskā mūzikas festivālā Zemlika.

Video

Fiņķis x DoStudija

2014.gadā producentu apvienībai DoStudija izveidojās sadarbība ar mūziķi Fiņķi.

Fiņķis savu darbību sācis 2008. gadā kā hiphopa mūzikas žanra mākslinieks. Fiņķa muzikālā darbība iemūžināta Dāvja Dreimaņa dokumentālajā īsfilmā “Laiks ir uzvarējis”, kura debiju piedzīvojusi 2015. gada filmu festivālā “Lielais Kristaps” un rādīta Latvijas Televīzijā.

Ierakstu un producentu apvienība “DoStudija” dibināta 2010. gada vasarā, aktīvi strādājot ar komponistiem, producentiem un aranžētājiem, sadarbojoties ar dažādu stilu māksliniekiem.

Šī gada septembrī sadarbība vainagojās pirmajā kopīgajā studijas albumā Bāra ceļš. Akmens dārzs, kas tika pirmatskaņots mūsdienu kultūra foruma ”Baltā nakts 2016” ietvaros koncertzālē Ave Sol.

Video

Gas of Latvia – Swan Lake

Andris Indāns darbojas mūzikas pasaulē kopš 80-to gadu beigām. Gas of Latvia (sākotnēji Latvijas Gāze) Andris nodibina 1997.gadā, izjūkot grupai Kartāga. Sākotnēji Gas of Latvia ir 10+ dalībnieku kolektīvs, bet vēlāk Andris turpina grupas darbību galvenokārt vienatnē, atsevišķās dziesmās sadarbojoties ar viesvokālistēm.

Šo 20 gadu laikā ierakstīti vairāk nekā 10 albumi, daudz koncertēts gan Latvijā, gan dažādos Eiropas elektroniskās mūzikas festivālos. Šogad Gas of Latvia aktīvi koncertējusi kopā ar Annu Ķirsi un Undīni Balodi, gan Andrim uzstājoties vienatnē ar ambientās trokšņmūzikas programmu.

Video

Lasi vēl