Komentāri

Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2016” kompetentā žūrija turpina izskatīt visus albumus, kas iesniegti šajā gadā, un laiks pienācis apskatīt, kas šogad sastrādāts džeza un blūza “lauciņā”.

Karlis Auzins Quartet – Images in Regard of the Central Reference System

Kārlis savas mūzikas gaitas sāka jau agrā vecumā, mācoties Madonas mūzikas skolā, bet savu profesionālo karjeru uzsāka ar studijām Rīgas Doma kora skolā, džeza nodaļā. 2009.gadā tika uzņemts Amsterdamas Konservatorijā, kur viņš ieguva bakalaura grādu džeza saksofona specialitātē. Ieguvis maģistra grādu prestižajā Kopenhāgenas Ritmiskajā mūzikas konservatorijā.

Šobrīd Kārlis aktīvi darbojas Skandināvijas un Eiropas improvizētās un džeza mūzikas skatuvē, gan kā līderis ”Kārlis Auziņš Quartet”, gan līdzvadītājs ”Mount Meander” un ”Arktur”.

Maijā Kārļa Auziņa kvartets izdevis debijas albumu ar nosaukumu ”Images in Regard of the Central Reference System”, kas jau ieguvis mūzikas kritiķu atzinību daudzviet Eiropā.

Video

Tree of Dawn – Journey

”Tree of Dawn” ir mūsdienu džeza apvienība, kuras sastāvā ir latviešu dziedātāja Ronja Burve un pianists Christos Yerolatsitis no Kipras. Duo radies 2015.gada vasarā Nīderlandes pilsētā Hāgā, kur abi tā dalībnieki iepazinušies studējot.

Ideja par projektu aizsākusies, mūziķiem meklējot jaunus izpausmes veidus balsij un klavierēm un mēģinot paplašināt ierasto izpratni par dziedātāja un pianista duetu. Daudzkārt balss tiek izmantota kā instruments, neizdziedot tekstu, jo ”Tree of Dawn” tic, ka mūzika var doties arī ārpus tā robežām.

2016.gadā jūlijā ”Tree of Dawn” darbība rezultējās projekta debijas albumā ”Journey”. Tā sastāvā ir deviņi skaņdarbi, no kuriem astoņas ir pašu mākslinieku oriģinālkompozīcijas. Apvienība ar jauno materiālu šogad koncertējusi Nīderlandē, Kiprā un Latvijā.

Video

Pieneņu vīns – Roads taken

Grupas ”Pieneņu vīns” pirmsākumi meklējami 2005.gada 14.februārī.

Grupa uzstājusies festivālos Sigulda Jazz, Klaipeda Sea Festival, Zem viena jumta, Fonofest, u.c.

2011.gadā grupa ieguva 3.vietu Eirodziesmas superfinālā, 2013.gadā grupai izveidots Latvijā pirmais 360 grādu mūzikas video dziesmai ”Stop”.

2016.gadā izdots albums ”Roads Taken”, kas sastāv no 14 kompozīcijām.

Video

Daumanta Kalniņa kvintets – “Part of me”

Daumanta Kalniņa kvintets pastāv kopš 2008.gada, kopā pulcējis jaunus, radošus, raksturā dažādus, bet muzikālajā gaumē saskanīgus mūziķus. Kvinteta mūziķi – Daumants Kalniņš, Mārcis Auziņš, Kristaps Vanadziņš, Rūdolfs Dankfelds, Toms Poišs.

Pēdējo gadu laikā tas ir nostiprinājies spējā kopīgi radīt un īstenot katra mūziķa idejas, aizvien vairāk apvienojot no vienas puses līdzīgo, bet no otras – tik atšķirīgo vokālā un instrumentālā džeza mūzikā.

Kvinteta līderis, daudzu dziesmu un tekstu autors, Daumants Kalniņš un mūziķi ir atlasījuši laika gaitā tapušos skaņdarbus, kuri visspilgtāk iezīmē kvinteta mūzikas stilu, un tika radīts pirmais mūzikas ieraksts. CD ieraksts veikts Latvijas radio 1 studijā, skaņu režisors – Gustavs Ērenpreiss. Šogad snieguši vairākus koncertus Mūzikas namā Daile un citās Latvijas reģionu koncertzālēs

Video

Latvian Blues Band – Music Of My Heart

Radošās darbības pirmsākumi meklējami 2000.gadā, kas aizsākās ar koncerttūri Kanādā, kopā ar kanādiešu ģitāristu Jonny V.

2016.gada martā tiek izdots albums ”Music Of My Heart”, kam seko koncerti Šveicē, Polijā, Vācijā, Lietuvā, Dānijā, Uzbekistānā, kā arī dalība Luksemburgas festivālā ”Jazz’n’Blues Rally”.

Video

Vjačeslavs Mitrohins – Latviešu blūzi

Par Latvijas rokmūzikas aristokrātu dēvētais izcilais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins uz skatuves ir kopš 1968. gada. Viņš dzimis Liepājā, kur arī aizvadījis dzīves pirmos 20 gadus. Ar Liepājas grupu ”Stroncijs” viņš festivālā Liepājas dzintars ’72 tika atzīts par labāko ģitāristu. Ģitārists Vjačeslavs Mitrohins, sadarbojoties ar ģitāristu Aivaru Hermani, ir atklājis veselu virkni pazīstamu dziesmu, kuros latviešu skaņraži iekodējuši blūza vai spiričuela intonācijas un harmonijas.

Šo dziesmu versijas un arī pats savus blūzus Mitrohins ir iedziedājis un iespēlējis albumā ”Latviešu blūzi” un prezentējis novembrī mūzikas namā Daile.

Video

Deniss Pashkevich, Christian Frank, Aaron Parks, Kenneth Dahl Knudsen, Lisbeth Diers – Yours Faithfully

Pašmāju saksofonists Deniss Paškevičs ierakstījis jaunu albumu kopā ar citvalstu kolēģiem Christian Frank (ģitāra, Dānija), Aaron Parks (klavieres, ASV), Kenneth Dahl Knudsen (kontrabass, Dānija) un Lisbeth Diers (bungas, perkusijas, Dānija).

Jaunais albums saucas ”Yours Faithfully” un ar to sevi starptautiski piesaka pašmāju mūzikas izdevniecība ”Riga Room”. Šis ir jau trešais Paškeviča un Kopenhāgenas džeza skatuves pārstāvja Kristiana Franka kopdarbs. Abi satikās mākslinieku seminārā Dānijas galvaspilsētā 2010.gadā un divus gadus vēlāk dienasgaismu ieraudzīja albums ”Outlook”.

Jaunais albums ”Yours Faithfully” pilnībā tapis dāņu zemē, savukārt izdots Latvijā. Tas ierakstīts” On Location Studio”, bet miksēts un māsterēts ”Karma crew” studijā, abos gadījumos piedaloties Dānijā labi zināmam skaņu režisoram John Fomsgaard.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl