Komentāri

Šogad Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2016” nominācija Labākais hiphopa albums ir īpaša ar to, ka pirmo reizi šajā kategorijā startē reperis Gatis Irbe savā jaunajā ampluā – Mesa.

Reiss – “Kad kuģi apledos”

Izpildītājs un autors Reiss savu radošo darbību aizsācis 2012. gada maijā, izlaižot savu pirmo solo dziesmu. Pats mākslinieks par savas karjeras sākumu uzskata 2015. gada novembri, kad izlaida savu pirmo EP ”Escapism”.

2016. gada oktobrī laidis klajā studijas albumu ”Kad kuģi apledos”, izdevis  divus videoklipus un sadarbojies ar vairākiem Latvijas izpildītājiem, no kuriem spožākais ir ansis.

Video

Mazirbe – “100 tonnas hip hopa”

Mazirbe, īstajā vārdā Jānis Klucis, savu izpildītāja vārdu aizņēmies no ciemata ar tādu pašu nosaukumu Ziemeļkurzemē. Ziemeļkurzemes reģions jau 17. gadsimta Eiropā bija zināms kā raganu un vilkaču zeme, no kuras daudzi svešzemnieki baidījās. Tas arī lielākoties iedvesmoja Mazirbi albuma radīšanas laikā, radot tiešu un smagnēju atmosfēru.

100 tonnas hip hopa ir Mazirbes ceturtais albums ar 11 dziesmām. Albumā ir 11 dziesmas, kuras pārsvarā tiek ieturētas klasiskās hip hopa skaņās ar salīdzinoši maz eksperimentiem.

Foto

Video

Mesa – “Mesa”

Mesa ir Gata Irbes blakusprojekts. Projekta pirmais singls ”Prāta rēbuss” izdots 2015. gada nogalē, līdz šim brīdim izdoti jau četri singli.

2016. gada maijā tika izdots albums ”MESA”, kur piedalījās Igo, Jumprava, Agnese Rakovska, Vestars Šimkus u.c. viesmākslinieki. Albuma digitālā kopija tika nodota labdarības kampaņā, sadarbojoties ar ziedot.lv, ar mērķi veicināt bērnu ar kustības traucējumiem ārstēšanos rehabilitācijas centrā ”Poga”.

Video

EXPSR – “Confidence In Doubt”

EXPSR radošā darbība aizsākusies 2014. gadā Ālborgā, Dānijā, kur pašmācības ceļā apgūta mūzikas un dziesmu vārdu veidošanas prasme. Vēlāk izveidojusies sadarbība ar vietējo Dānijas hip hop mūzikas kolektīvu “Blok Nord”, ierakstīts pirmais EP Latvijas ierakstu studijā “Dirty Deal Audio HQ”.

2016. gadā EXPSR uzstājies “Flow Nightclub” Ālborgā, Dānijā, “Coyote Fly” Rīgā un citur. Piedalījies citos pašmāju mūzikas projektos gan hip hop, gan elektroniskās mūzikas žanros.

Video

Kaņepe – Divās daļās

Kaņepe ir hip hopa izpildītājs no Kurzemes pilsētas Saldus. Darbību uzsācis 2000. gadā apvienības ”Runātāji” (aktīva līdz 2004.gadam) sastāvā. Vēlāk pievienojies mūzikas apvienībai un domubiedru grupai ”Runu Zāle”, kuras sastāvā ietilpst arī tādi Latvijas hip hop mūzikas izpildītāji kā Bū-š (Bush), Wiesturz (ws2rs), Reinšteins, Rolexus, Georgs u.c.

Izdevis divus studijas albumus – 2006. gadā ”Tad, kad nāk… Tie vecie labākie” un 2016. gadā ”Divās daļās”.

Video

rolands če – Nimfo

Radošo darbību rolands če aizsācis 2005. gadā Talsos kā izpildītājs un producents vairāku vietējo projektu ietvaros. Kopš 2010. gada darbojas kā solo mākslinieks.

2016. gadā izdevis albumu ”Nimfo” un divus videoklipus. “Nimfo” ierakstīts, miksēts un māsterēts Dirty Deal Audio HQ studijā, Rīgā, izdots izdevniecībā ”Karaļūdens”, kas līdz šim jau izdevusi 11 ierakstus, no kuriem 8 ir Latvijā radīta repa izlases.

Video

Lasi vēl