Komentāri

Arī šogad šajā nominācijā būs milzu konkurence, jo uz to pretendē tādi grandi kā “Apvedceļš”, “Klaidonis”, Dzintars Čīča, “Lustīgais Blūmīzers” u.c.

“Apvedceļš” – “Dzīvotprieks”

Grupa “Apvedceļš” nāk no Smiltenes un dibināta 2000.gada pavasarī. Sākotnējais sastāvs tika sapulcināts, lai ierakstītu dažas Jāņa Krūmiņa dziesmas. Lielākajai daļa grupas skaņdarbu viņš aizvien ir tekstu un mūzikas autors. Kolektīvā darbojas 5 atraktīvi vīrieši, kuri katrs izceļas ar savu īpašo knifiņu.

Viņu lielākais hits “Zemenes” spēj iešūpot ne tikai vidēja vecuma ļaudis, bet arī jauniešus.

Apvedceļa dziesmas ik dienu skan Latvijas Radio 2, reizēm arī citos, un šie muzikālie vīri šad un tad manāmi “Latvijas Šlāgeraptaujā”.

2016.gadā izdots jaunākais, grupas desmitais albums “Dzīvotprieks”.

Video

“Balti lāči” – “Ar draugiem”

Grupa ”Baltie lāči” ir dibināta 2006.gadā, izpilda oriģināldziesmas un tautasdziesmu apdares. Vairākkārtēji ”Latvijas Šlāgeraptaujas” uzvarētāji, izdevuši  4 mūzikas albumus  CD formātā. 2016.gadā grupa svinēja savu radošās darbības desmitgadi, organizējot akustiskās mūzikas koncerttūri ”Bez lieka trokšņa”. Programma skanēja vairāk nekā 30 dažādos koncertos gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan reģionu mazpilsētās.

Albumā ”Ar draugiem” iekļautas klausītāju iemīļotās, ”Amigo Dzintara dziesmās” un ”Latvijas Šlāgeraptaujā” godalgotās dziesmas.

Foto

Video

Mārtiņš Jātnieks – “Ceļš taktīs”

Mārtiņš ar mūziku saskāries jau agrā bērnībā, darbojoties korī, arī sarīkojuma un tautu dejās, 10 gadu vecumā iestājies Bauskas mūzikas skolā.

Piedalījies jaunizveidotajā grupā ”MEN”, kura ieguva 3. vietu kluba ”Četri balti krekli” jauno grupu konkursā.  Individuāli ieguvis arī 3. vietu Noras Bumbieres fonda rīkotajā vokālajā konkursā. Pagrieziena punkts Mārtiņam bija 2011. gadā, kad mūziķis piedalījies LNT muzikālajā šovā ”Okartes skatuve”, kur viņa pārstāvēta grupa ”Jātnieki” ieguva 1. vietu.

  1. gadā izdevis savu pirmo solo albumu ”Ceļš taktīs” un 2017. gadā plāno koncerttūri visā Latvijā.

Video

“Lustīgais Blumīzers” – “Piecas minūtes sev”

Grupa Lustīgais Blumīzers ir dibināta Saldū, 1995. gadā, bet grupas aizsākumi meklējami jau 1993. gadā, kad Mārtiņš Bergmanis bija ”Valmieras Ziņģes” laureāts.

”Piecas minūtes sev” ir grupas piektais albums, bet pirmais dubultalbums ar 35 dziesmām. Albums prezentēts 2016. gada oktobrī Kalnu kultūras namā. Visu dziesmu mūzikas un tekstu autors ir Mārtiņš Bergmanis.

Video

Dzintars Čīča – “Likteņlīnijas”

Dzintars Čīča ir čigānu izcelsmes latviešu dziedātājs no Sabiles, kurš kļuva pazīstams, vēl nesasniedzot desmit gadu vecumu. 2002.gadā uzvarējis konkursā ”Raimonda Paula jaunās zvaigznes” un 2003. gadā ar G.Rača dziesmu ”Nāc un dziedi” uzvar Latvijas televīzijas pirmajā ”Šlāgeraptaujas konkursā”. Pirmais Latvijas pārstāvis starptautiskajā bērnu dziesmu Eirovīzijas konkursā Dānijā 2003. gadā.

2016.gada pavasarī Čīča atgriezās ar jaunu programmu ”Dvēsele vaļā”, kam sekoja izpārdota koncerttūre lielākajās Latvijas pilsētās. Singls ”Likteņlīnijas” vasaras sezonā uzvarējis Latvijas Šlāgeraptauja gada finālā un aptaujas ”Dzintara dziesmas” gada noslēguma šovā.

Video

Uldis Jaunzems – “Slēpies gaismā”

Uldis Jaunzems kā ģitārists iepriekš piedalījies dažādos projektos, tostarp grupās B-Link un FINX.  Sadarbības laikā tika izdoti 3 albumi, divi no tiem tika nominēti Latvijas mūzikas gada balvai.

”Slēpies gaismā, jo tur manis nav!” – šī frāze raksturo Ulda Jaunzema klajā nākušo pirmo solo albumu. Albumā iekļautas 9 dziesmas – pārsvarā oriģināldziesmas un viens instrumentāls skaņdarbs. Šobrīd radio stacijās skan vairākas dziesmas no jaunā albuma, kā ”Rudens”, ”Meitene” un Ērika Ķiģeļa ”Sniega velns”.

Video

“Mākoņstūmēji” – “Visas dziesmas”

2010.gada pavasarī nelielā 4 cilvēku sastāvā sanāca kopā grupa ”Mākoņstūmēji”, lai muzicētu ar nenopietnu mērķi, bet nopietniem nolūkiem. Pakāpeniski pieaicinot un paplašinot savu kolektīvu, ”Mākoņstūmēji” ir izauguši līdz 8 cilvēku kolektīvam, izdevuši 2 albumus un regulāri uzstājas saviesīgos pasākumos.

Jaunākajā ierakstā ”Visas dziesmas” iekļautas 22 Mākoņstūmēju oriģināldziesmas, albuma noformējumā izmantotas 324 fotogrāfijas.

2016.gadā grupa piedalījusies Jaungada sagaidīšanas koncertšovā ”Mirklis pirms pusnakts”, kā arī Amigo Dzintara dziesmu noslēguma koncertā Jelgavā.

Video

Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš – “Viņa”

Aivars ar Jāni sākuši spēlēt kopā pirms 3 gadiem un spēlē to, kas pašiem patīk vislabāk – kantri mūziku. Pirmā dziesma sarakstīta 2014. gada aprīlī ar Kristīnes Kalniņas vārdiem, kura ir autore arī pārējo dziesmu tekstiem.

2016. gada augustā pabeigts darbs pie pirmā oriģināldziesmu studijas albuma ar nosaukumu “Viņa”. Ierakstos piedalījušies Latvijā zināmi augstas klases mūziķi – Artis Orubs, Edvīns Ozols, Kristaps Rullis un Juris Kristons.

Video

“Klaidonis” – “Ar smaidu saulrietā”

Grupas “Klaidonis” pirmā uzstāšanās dzīvajā tikai ar citu nosaukumu sākās 1999.gadā, kad sākās pirmais kantri festivāls Bauskā. Un tā mainoties dažādiem nosaukumiem un nedaudz sastāvam, tikai 2001.gadā grupa startēja ar nosaukumu ”Klaidonis”.

Grupa aktīvi spēlē dažādos pasākumos visā Latvijā, kā arī Lietuvā un turpina piedalīties ar labiem panākumiem Latvijas TV Šlāgeraptaujā un Latvijas Radio 2 topos un citās radiostacijās.

2016.gadā klajā nācis grupas septītais studijas albums “Ar smaidu saulrietā”.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl