Vivjena Vestvuda atgriezusies jaunībā

Komentāri
Vivjena Vestvuda atgriezusies jaunībā
Foto: EPA/ LETA

Londonā pilnā sparā turpinās gadskārtējā pavasara modes nedēļa. Tajā savu jaunāko kolekciju izrādījusi britu modes leģenda, nepieradinātās modes karaliene Vivjena Vestvuda. Viņa nenogurstoši aicina sabiedrību domāt zaļi.

73 gadus vecā Vivjena Vestvuda joprojām aktīvi strādā. Dizainere, kas iekaroja londoniešu sirdis vēl sešdesmitajos gados, šobrīd savus apģērbus tirgo 15 valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vestvudas jaunās kolekcijas centrālā varone ir meitene, kura mīl dabu. Uz mēles tika sūtītas modeles plandošās kleitās, zīda šortos un labi piegrieztās žaketēs. Tās tika izceltas ar mežģīņu detaļām, ziedu rakstiem un košu apdruku.

Vestvuda stāsta, ka viņas kolekcijas varone ir dzimusi laukos un daudz zina par dabu. Viņa prot vārdos nosaukt kokus. Šī meitene ir saistīta ar pasauli, kurā dzīvo, un neattālinās no tās tikai tāpēc, ka pārcēlusies uz dzīvi Londonā. Māksliniece neslēpj, ka tāda ir bijusi viņa pati, kad 17 gados pārcēlusies ar vecākiem uz dzīvi galvaspilsētā.

Vestvuda, kura ar apģērbu palīdzību vienmēr runājusi ļoti tiešā valodā, ir slavena arī ar saviem politiskajiem uzskatiem. Tagad viņa aicina britus zaļi domāt arī politiski un aktīvi mudina visus maijā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās balsot par zaļo partiju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl