Vikingi ietekmējuši modi arī Latvijas teritorijā

Komentāri

Ar vikingu tērpu modes skati vainagojies Dānijas ekspertu darbs, rekonstruējot tērpus, kādi tika valkāti pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Tā kā vikingi ietekmēja ģērbšanās stilu daudzās zemēs, tostarp Baltijas valstīs, modes skate sniedz priekšstatu, kā ģērbušies arī senie Latvijas teritorijas iedzīvotāji.

Lai radītu vikingu tērpu modes skati, spēkus apkopojuši 230 eksperti. Tie tapuši Kopenhāgenas Universitātes rīkotā semināra ietvaros. Viņu darba rezultāts ir 13 vikingu tērpu rekonstruēšana. Tie tapuši, izmantojot dabīgos materiālus, piemēram, zīdu, vilnu un linu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Entuziasti secinājuši, ka senie tērpi bijuši gan glīti, gan ērti un silti. Turklāt vairumā gadījumu tie bijuši daudz kvalitatīvāki par mūsdienu apģērbu. To tapšana varēja prasīt pat vairākus mēnešus, jo tērpi tika šūti tā, lai ilgi kalpotu.

Tā kā vikingi devās sirojumos ārpus Skandināvijas, viņi pirms daudziem gadsimtiem ietekmējuši modi arī citās zemēs, jo īpaši Baltijas valstīs un Lielbritānijā. Dānijas Vikingu centra pārstāve atsaucas uz kāda brita rakstīto vēstuli savam brālim, kurā viņš sūdzas, ka vikingi bijuši tik glīti ģērbti, ka iekarojuši sirdi karaļa meitām.

Vēsturnieki uzskata, ka arī mūsdienu apģērbā atrodami atsevišķi elementi, kuru pirmsākumi meklējami vikingu laikos.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl