Komentāri

Venēcijas kinofestivāla galvenā balva – “Zelta lauva” – sestdien piešķirta zviedru režisora Roja Andersona sirreālistiskajai komēdijai “A Pigeon Sat on a Branch While Reflecting on Existence” (“Balodis sēdēja zarā, apcerot esību”), ko iedvesmojusi Pītera Brēgela Vecākā glezna “Mednieki sniegā”.

Kā par savu filmu izteicies pats režisors, viņš centies palūkoties uz cilvēku eksistenci “no citas perspektīvas”, liekot balodim brīnīties un satraukties par lejā valdošās kņadas jēgu, par to, ka cilvēki nejūt tuvojošos apokalipsi, lai gan viņu spēkos būtu pašiem nesagraut savu nākotni.

“Zelta lauvas” laureātes  – filmas “A Pigeon Sat on a Branch While Reflecting on Existence” anotācija.


“Sudraba lauvu” par labāko režisūru saņēmis krievu režisors Andrejs Končalovskis par filmu “Pastnieka Alekseja Trjapicina baltās naktis”, kas vēsta par attālu Krievijas ciemu, kura vienīgā saite ar ārpasauli ir pastnieks.

“Sudraba lauvas” laureātes  – filmas “The Postman’s White Nights” anotācija.

Festivāla žūrijas Lielā balva piešķirta ASV režisora Džošuas Openheimera dokumentālajai lentei “The Look of Silence” (“Klusuma skatiens”), kas stāsta slaktiņiem Indonēzijā pagājušā gadsimta sešdesmito gadu vidū, kas prasīja pusmiljona cilvēku dzīvību.

Labākā aktiera un labākās aktrises godalgas saņēmuši amerikānis Ādams Draivers un itāliete Alba Rorvahere par lomām Itālijas režisora Saverio Kostanco filmā “Hungry Hearts” (” Izsalkušās sirdis”).

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl