Uzzini, ar kādiem vārdiem atslēgt sievietes sirdi, ar kādiem – vīrieša!

Komentāri
Uzzini, ar kādiem vārdiem atslēgt sievietes sirdi, ar kādiem – vīrieša!
Foto: Pedro Ribeiro Simões, Flickr

Turpinot akcentēt komplimentu nozīmi ikdienā, nevis tikai svētkos, apkopoti sieviešu un vīriešu viedokļi par to, kuri ir tie atzinīgie vārdi, kas aizkustinātu viņus visvairāk.

Izsakot komplimentus, bieži vadāmies pēc savām iekšējām sajūtām, reizēm nepadomājot, vai šie ir īstie vārdi, ko otrā pusīte patiesi vēlas dzirdēt. Daļēji šo tendenci apliecina zīmola Šarlote veiktā aptauja.

Aptaujā atklājās, ka lielākā daļa sieviešu – 35% – visvairāk vēlētos dzirdēt mīļoto sakām: ”Man ar Tevi ir neizsakāmi paveicies!” Tikmēr vairums vīriešu uzskatīja, ka dāmas visvairāk uzrunātu kompliments: ”Tu man patīc tāda, kāda esi!” Jāpiebilst, ka šis bija otrais populārākais variants sieviešu vidū – to kā aizkustinošu atzīmēja 25% aptaujāto daiļā dzimuma pārstāvju.

Savukārt sievietes norāda, ka viņas vismazāk gaida tādus komplimentus kā ”es varētu sarunāties ar Tevi visas nakts garumā!”, ”man patīk, kā Tu domā” un ”Tu zini, kā padarīt mani laimīgu!”.

Iegūtie dati arī liecina, ka sievietēm nereti ir intuitīvāka un dzīvesgudrāka attieksme pret atzinības paušanu nekā vīriešiem.

Arturs Šulcs, seksologs un pārmaiņu treneris:

Komplimenti ir emocionāla un jutekliska degviela ikvienās attiecībās, turklāt tos var izteikt ne tikai ar vārdiem, bet ar pieskārieniem, skatieniem, dāvanām, ziediem un citiem darbiem.

”Komplimenti savā ziņā ir sociālo prasmju instruments, ko sievietes liek lietā biežāk nekā vīrieši. Sievietes caurmērā vairāk nekā vīrieši ar komplimentiem izsaka atzinību un ceļ kāda pašapziņu. Tāpat sievietes divreiz biežāk nekā vīrieši pēdējos trīs mēnešos ar komplimentiem ir motivējušas kolēģus vai darbiniekus,” pastāstīja zīmola Šarlote vadītāja Agnese Rūmniece.

Par to, kurš būtu tas kompliments, ar ko bruģēt ceļu uz vīrieša sirdi, līdzīgās domās bija gan lielākā daļa aptaujāto sieviešu (~52%), gan vīriešu (~40%). Proti, tie īstie vārdi, kā aizkustināt vīrieša sirdi būtu: ”Es ar Tevi jūtos droši!”

”Vīriešu vēlmei, lai sievietes ar viņiem jūtas droši, saknes ir meklējamas senatnē, kad ilgtspējīga pēcnācēju radīšana bija iespējama tikai drošos apstākļos. Vīrietis bija tas, kuram bija jāsargā sieviete un viņas radītie bērni no plēsīgiem zvēriem vai ienaidniekiem. Turklāt drošībā esoša sieviete pati izstaro mieru un rada drošības sajūtu arī vīrietim, kas ir ļoti patīkama,” skaidro A. Šulcs.

Seksologs arī akcentē, ka drošībā esošai sievietei parādās brīva izvēle. Savukārt šādas izvēles vadīta sieviete vīrietim var sagādāt nesalīdzināmi lielāku baudu nekā apspiesta sieviete. Un līdz ar to motivāciju – ļoti spēcīgu motivāciju – dzīvot, darīt, cīnīties par kopīgām lietām.

Par otru populārāko komplimentu viedokļi gan krietni atšķīrās, vidēji katrs desmitais stiprā dzimuma pārstāvis norādīja, viņus priecētu arī tādi vārdi kā: ”Tu esi īstais cilvēks šim darbam!” Šādi domāja vien 5% daiļā dzimuma respondentu.

Savukārt stiprais dzimums mazāk gaida tādus komplimentus kā ”man patīk Tavs mērķtiecīgums”, ”Tavi joki man liek smieties “līdz grīdai”” vai ”Tu ļoti labi izskaties. Acīmredzot treniņi atmaksājas!”

Aptaujas dati rāda, ka reizēm komplimentos nav vērts meklēt dziļāku jēgu, jo gan sievietes, gan vīrieši ir vienisprātis – lai kompliments būtu izdevies, tam ir jābūt patiesam, sirsnīgam un pateiktam īstajā brīdī.

Aptauja veikta portālā draugiem.lv 11. februārī, tajā piedalījušies 500 Latvijas interneta lietotāju.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl