Komentāri

Otrdien, 10. martā, pulksten 19.30 kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvos režisoru Raita Ābeles un Laura Ābeles populārzinātniskā dokumentālā filma Kurši, kas ir stāsts par vienu no kareivīgākajām un nepakļāvīgākajām baltu ciltīm, informē Zane Sietniece.

“Ideja par filmu radās pēc studijām Ņujorkā, kad vietējais amerikānis, Bronksas TV vadītājs, teica man, ka zinot Latviju dēļ tās pagānu ciltīm. Tad arī nodomāju, ka šis stāsts ir jāturpina, jo mani novērojumi liecina, ka liela daļa no mums pašiem dažādu iemeslu dēļ nemaz nezina savas vēstures aizraujošākās lapaspuses,” stāsta jaunās filmas režisors Raitis Ābele.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Populārzinātniskā dokumentālā filma Kurši ir 26 minūtes gara, un tā domāta plašākai auditorijai bez specifiskās zināšanām vēsturē, norāda filmas veidotāji.

Filma Kurši stāsta par vienu no senajām baltu tautām – kuršiem, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Izmantojot, inscenētas, vēsturiskas ainas, intervijas ar pazīstamiem vēsturniekiem, 3D datoranimācijas rekonstrukcijas un kartes, filma aizraujošā un dinamiskā veidā stāsta par šo drosmīgo un kareivīgo mūsu senču cilti, kas ne tikai lika nodrebēt saviem skandināvu kaimiņiem, bet arī bija vieni no pēdējiem pagāniem Eiropā un saglabāja savus rituālus līdz pat 19. gadsimtam.

Filmas operatori – Mārcis Ābele un Jānis Indriks, filmas vizuālais risinājums – Aigars Gercāns, oriģinālā mūzika – Karspars Bārbals un studija Lauska. Filmas producents – Tritone studija. Filma tapusi ar Latvijas Valsts Kultrūrkapitāla Fonda, Tritone Studio, BB Rental, Mute Studija, Arkada Pictures un Order Order atbalstu. Vēsturiskajās rekonstrukcijās palīdzēja Mārtiņs Ruģēns un organizācijas Ugunszīme, Senatne, Rodenpoys, Exercitus Rigensis, Ģrobiņas kuršu vikingu apmetne un Uldevena koka pils.

Ieeja 10. marta seansā Splendid Palace būs bez maksas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl